Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyciszyć wentylator w falowniku LG SV015iC5-1F ?

13 Maj 2012 16:45 2083 7
  • Poziom 16  
    Witam !
    Podłożyłem gumowe podkładki pod wentylatorek, ale to niewiele dało. Hałas jaki generuje ten falownik jest bardzo uciążliwy.
    Drgania przenoszą się na radiator i cały czas słuchać metaliczny furkot wiatraka.
    Jak ten hałas zminimalizować ?
    Nie wiem jak pod tym względem zachowują się inne falowniki LG ale ten konkretny model to porażka konstruktorów firmy LG.
  • Użytkownik obserwowany
    Wiatrak dobrze zamocowany nowy czy już wypracowany falownik? Kup nowy wiatrak i tyle.
  • Poziom 25  
    Witam, wymień ten wentylator na nowy,żadnych reperatur nie wykonuj bo się na dłuższą metę nie opłaca, gdzie masz zabudowany ten falownik? że tak bardzo drażni cię dźwięk jaki wydaje cooler, LG SV015iC5-1F czy to porażka firmy lg, tego to nie wiem, ty generalnie też nie wydając opinie na podstawie maleńkiego falownika zasilanego 1 faz, i mocy nie większej niż 1.5 kW, na co dzień spotykam falowniki LG o mocach rzędu 45kW, i niema z nimi żadnych problemów, pozdrawiam,
  • Spec od Falowników
    W LG nie można, o ile pamiętam, ograniczyć pracy wentylatora (jak w Hitachi). Wiatrak jest chyba częścią łatwo wymienną, można próbować szczęścia z wentylatorami innych producentów, albo jeśli silnik nie jest zbyt obciążony, a praca sporadyczna: (wersja dla odważnych) wypiąć wiatrak, jeśli będzie błąd wiatraka (FAn), to spróbować oszukać rezystorem (3-przewodowy wiatrak pewnie będzie nie do oszukania) i liczyć na to, że czujnik temperatury radiatora nie zawiedzie (OHt).
  • Użytkownik obserwowany
    bonanza napisał:
    (3-przewodowy wiatrak pewnie będzie nie do oszukania)

Jesteś pewny ? :-D Tam jest 2 tak mówi service manual.
  • Spec od Falowników
    No to powinno się udać oszukiwanie - 3-przewodowe są w kompach i tu już gorzej.
  • Poziom 16  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wiatrak jest dwu przewodowy. Faktycznie muszę go wymienić na typ mniej hałasujący.
    Zamykam temat.