Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Precyzyjny montaż anten DVB-T

zdzich42 13 May 2012 18:02 1416 0
    zdzich42
    Level 40  
    W nawiązaniu do tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9415033#9415033 mam propozycję aby podzielić się na łamach Forum doświadczeniami w dziedzinie precyzyjnego montażu anten. Moje doświadczenia są niewielkie ale je opiszę. Posługuję się tunerem DVB-T USB do dekoderów sat "N" "zaadaptowanym" do współpracującym z laptopem programem ALTDVB. Przeskanowałem programy z poprawnie ustawionej anteny i zapisałem je w pamięci programu. Podczas montażu podpinam laptopa wraz z tunerem na dachu do zamontowanej anteny i mam możliwość jej ustawiania, bez kontaktu z telewizorem klienta, który zazwyczaj jest kilka pięter niżej. Zdaję sobie sprawę, że jest to metoda nieco prymitywna ale skuteczna na tyle, że oszczędza mi wiele czasu. Problemem jest diagnostyka. Przydałby się program oceniający ustawienie nie po jakości oglądanego programu, lecz parametrach jakie wskazują mierniki profesjonalne. U mnie montaż anten SAT czy Tv naziemnej to margines działalności, więc skromne 44zł zaiwestowane w tuner już się zwróciło. Znacie jakiś program którym można byłoby się posłużyć zamiast ALTDVB?