Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować?

qlimaxxxl 13 Maj 2012 18:29 2684 12
  • #1 13 Maj 2012 18:29
    qlimaxxxl
    Poziom 7  

Witam, mam problem z dyskiem, gdyż spaliła mi się elektronika (BF41-00178B R00,TRINITY_1D_Rev08) tak jest u mnie napisane na PCB,Mam okazje kupić sprawną elektronikę z tego samego modelu dysku , tylko ta elektronika jest trochę inna ,i właśnie widzę że rewizja jest inna,czy po wsadzeniu tej elektroniki dysk będzie mi działał???? Dziękuję z góry już za pomoc.

Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować? Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować? Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować?

• #3 16 Maj 2012 07:07
    qlimaxxxl
    Poziom 7  

Tyle że wymiana tych układów jest nieopłacalna, dyska warty zaledwie 80pln a naprawa ponad, także no sam nie wiem, chodzi mi o to czy w wewnątrz dysku jest coś innego. Mógłby ktoś mi to fachowo wytłumaczyć czemu nie będzie działał??? Parę osób już mi gadało że powinien działać bez problemu..

• #4 16 Maj 2012 08:31
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Czyli kolega nie podał podstawowej informacji. Czy chodzi o dane czy o dysk?

Cytat:
    Podstawowe dane przy zakładaniu tematu w dziale odzysku danych.

Jeśli tworzysz nowy temat w dziale Naprawa HDD i odzysk danych to powinieneś zawrzeć w nim podstawowe informacje.

1) Model dysku o jaki chodzi lub i urządzenia.

2) Czy są to urządzenia na gwarancji czy już po.

3) Jeśli to dysk zewnętrzny i jest po gwarancji a masz otwarta obudowę zewnętrzną dla dysków, to podać model umieszczonego w tej obudowie dysku.

4) Opisujesz podstawowe informacje takie jak :
    a) Zachowanie się dysku po podpięciu i co już robiłeś
    b) Jeśli dysk po podpięciu nie powoduje zwarcia czyli nie powoduje braku możliwości uruchomienia się komputera nawet do ekranu post (ekranu startu inicjalizacji BIOS) to podać jak jest wykrywany w BIOS i czy jest wykrywany w BIOS. (nie dotyczy dysków podpiętych na USB)
    c) Jeśli dysk jest wykrywany w Menadżerze urządzeń podać SMART dysku opis : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html oraz zachowanie się dysku (dźwięki stukania itp.) (nie wolno testować dysku przed zdiagnozowaniem usterki można skanowaniem uszkodzić dysk np. przy uszkodzonych głowicach.) Czy chodzi o dane czy o dysk.
    d) Podać to co opisane tu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html Czyli ekran partycji z programu DMDE co pozwoli na analizę struktury logicznej dysku.
    e) Opisać jakie były partycje, Jakie ich wielkości, jaki system plików.
    f) Opisać problem.

Karty pamięci PenDrv nie posiadają SMART. Dyski SSD mają swoje programy do odczytu SMART i jest on specyficzny dla tego typu rozwiązań.

Urządzenia masowe pamięci to według podstawowego podziału na zasadę działania :
    Dyski klasyczne "mechaniczne"
    Pamięci - karty pamięci , dyski SSD , PenDrv
    Dyskietki
    CD ROM, DVD
    Taśmy - Streamery
    Inne urządzenia stosują podstawowe jednostki z tego podstawowego podziału np. NAS stosuje dyski np. 3,5 calowe klasyczne wpięte w RAID lub nie.

Pomijając kwestie uszkodzeń fizycznych pamięci mamy uszkodzenia logiczne a przy nich należy podać pkt. 4 pod pkt. c i d, e, f, przy analizach Aby poznać strukturę logiczną danego dysku.

Jeśli chodzi o dysk to nie ma co się nim zajmować.

• #5 27 Cze 2012 05:32
    qlimaxxxl
    Poziom 7  

Witam ponownie, zakupiłem na allegro sprawną elektronikę z takiego samego dysku , revizja itd. to samo, tak samo nawet wyglada i nr. na pcb się zgadzają , tyle że dysk ma inne S/N i P/N ,po podłączeniu dysku ładnie startuje ,nic nie stuka nic nie puka, ale BIOS mi go w ogóle nie wykrywa, czytałem gdzieś że zmiana firmware pomoże ,ale skąd pobrać go do mojego dysku?? i czym wgrać?? BŁAGAM POMUŻCIE! Wydałem już 55PLN a dalej dysk nie działa :( (mój dysk to ten pierwszy)

Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować? Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować?

• #6 27 Cze 2012 08:47
    michal_aniol
    Poziom 32  

Wymiana elektroniki nie jest panaceum na każdą usterkę dysku. Zamieść zdjęcie tej nowej PCB. W tym modelu i tak trzeba przeprogramować elektronikę więc sam tego nei wykonasz pradowpodobnie.

• #7 27 Cze 2012 09:54
    qlimaxxxl
    Poziom 7  

Jeżeli jest możliwość to jak ktoś mi krok po kroku powie jak to zaprogramować, to zapłacę za info, przeleję jakąś drobną sumkę na konto. Jeżeli rzeczywiście da radę. Programowałem kiedyś BIOS na k.graficznych, na cd-romach, na płytach głównych, więc myślę że i z tym bym sobie poradził. Ewentualnie może ktoś mi powie gdzie znajduje się ten bios dysku twardego , który to układ , bo może wezmę przelutuję z poprzedniego dysku ??? Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować? Elektronika SAMSUNG HD252HJ czy będzie pasować?

• #9 27 Cze 2012 22:04
    qlimaxxxl
    Poziom 7  

mógłby mi to pan zazanczyć na foto??? i czy coś mi to pomoże???

• #11 27 Cze 2012 22:48
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Z czystej ciekawości - procesory wyglądają na takie same - jeśli kolega znajdzie kogoś, kto mu przelutuje procesor ze starej elektroniki na nową - czy to ma szanse działać?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME