Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TPSA na Diablo CAM - nie działają cztery kanały

voitek1 13 Maj 2012 19:18 3568 3
  • #1 13 Maj 2012 19:18
    voitek1
    Poziom 39  

Witam,
    Od kwietnia mam problem z odbiorem 4ech kanałów z TPSA. Na dekoderze Samsunga SHD85 działają poprawnie (więc nie jest to problem karty). Przez cały rok używałem Diablo CAM jeden z Transformer, a drugi z Ipnosys i działał bez problemu. Od momentu (chyba) zmiany kodowania Viaccess na 5.0 (bo to chyba jest przyczyną) nie mam kanałów TVN24, TVNmeteo, TVNCNBC i TVPHD. Reszta z pakietu WitajHD działa bez zarzutu. Czy ktoś może wie co i jak zmienić w CAID albo ma lub wie gdzie można dostać nowy soft do Diablo? Szukałem na forach US i GB, ale nic nowego tam nie znalazłem.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Poniżej cytat z forum sat-elita.net.pl
    http://sat-elita.net.pl/forum/viewtopic.php?t=42610

wizja+ napisał:
    16 kwietnia wraz ze zmianą marki, Orange Polska wprowadza dla platformy Orange TV nowy dekoder Sagemcom UHD 88 w kolorze czarnym do odbioru telewizji w technologii satelitarnej. Do dekodera Sagemcom UHD 88 jest dodawana karta w systemie Viaccess PC 5.0

PC 5.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 EB 41 02 6C 90 00

Nowe funkcje w kartach PC 5.0 obejmują:

- Advanced Content Protection - nowa karta kodowa PC5 została zaprojektowana w celu zapewnienia trwałej ochrony, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej zgodności z istniejącymi i opracowywanymi dekoderami
    - Flexible Content Protection - PC5 wprowadza możliwość aktualizacji systemu ochrony CW na dekoderach. Zwiększa to mechanizmy zabezpieczeń CW, które chronią połączenia między kartą kodową a dekoderem
    - Increased Operator ROI and Management of Security Over Time - PC5 posiada ochronę przed różnego typu zagrożeniami, dzięki między innymi loaderowi karty. PC5 umożliwia aktualizację oprogramowania, co zwiększa ochronę przed nielegalnymi modyfikacjami i emulacją.

ATR Viaccess Revision card

Jak można było spodziewać Orange będzie walczyło z sharingiem, obecnie kartę nie da się uruchomić w innym dekoderze niż Sagemcom UHD 88.

Karta jest parowana, nie jest to jednak parowanie software jakie ma miejsce we Francji, ponieważ nie zastosowali Nano D2 i klucza AES.
    -------------------------------
    Przykład ECM z Nano D2:
    80 70 30 01 D2 02 0B 02 40 03

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Więc chyba jest coś na rzeczy, bo potwierdza to również SATkurier, choć ja wymieniłem starą, białą na nową, czarną kartę, bez wymiany dekodera. Cały czas mam SHD85.

0 3
  • #2 16 Maj 2012 09:46
    a913683
    Użytkownik obserwowany

Cytat:
    Do dekodera Sagemcom UHD 88 jest dodawana karta w systemie Viaccess PC 5.0 ...obecnie kartę nie da się uruchomić w innym dekoderze niż Sagemcom UHD 88.

Karta jest parowana...
    Cytat:
    ...ja dostałem nową, czarną kartę bez dekodera...
    Skoro tak, to ty masz inny problem. W diablo masz stara czy nowa karte? Czy stara karta jest wciaz aktywna?

0
  • #3 16 Maj 2012 10:13
    voitek1
    Poziom 39  

a913683 napisał:
    ...W diablo masz stara czy nowa karte? Czy stara karta jest wciaz aktywna?
    ...
    Konsultant z TPSA zasugerował wymianę karty, bez wymiany dekodera (cały czas mam Samsunga SHD85). Problem dotyczył starej, białej karty. Wymieniłem już na nową, czarną i czekam, aż mi się zaktualizuje w starym, tepsowym dekoderze (SHD85) ...
    ...Poza tym, wydaje mi się, że moduły są ok - bo problem miałem na obydwóch TV i na dwóch różnych kartach: jedna z Ipnosys, druga z Transformer (z kartą włożoną bezpośredni do modułu) - więc albo problem z Viaccess, albo problem z CAID na CAMach. Niestety nie wiem jak to zmienić/co wpisać do plików...

...
    no i po wymianie samej karty... nic nie działa. Opcja zaproponowana przez konsultanta została zanegowana przez technika tepsy: albo biały z białą kartą, albo czarny z czarną kartą. Na czarnej karcie w SHD85 nic się nie aktualizuje i w/g technika aktualizować się nie będzie: białe kolory to Viaccess 3.0, a czarne to 5.0. A z powrotem na białą już nie ma możliwości zamiany. Więc pomęczę się jeszcze z nimi przez dwa miesiące, do konca umowy i zmieniam na Cyfrę+

0
  • #4 20 Lip 2012 11:05
    humis
    Poziom 1  

Hej

Mam SHD85 (biały z białą kartą) i właśnie montuję sprzęt u siostry (ona ma UHD 88 - czarny z czarna kartą).
    Bawiłem się tym czarnym sprzętem u siebie.
    I na pewno bez problemu UHD88 działał z moją białą kartą, natomiast po włożeniu do mojego czarnej karty za bardzo nie chciało działać.
    Dekoder zachowywał się dziwnie - tak jakby się zawieszał, bo czasem pokazywał obraz, a czasem zwieszał się i nie chciał pokazywać obrazu, a po resecie nie uruchamiał się z czarną kartą.

Pozdrawiam

0