Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala

gojira 13 May 2012 20:03 3983 9
Telkom Telmor
    gojira
    Level 10  
    witam,

poczytalem troche tu watkow ale zaden nie pasuje przynajmniej w moim przypadku i rozumieniu.

mianowicie mam modem adsl 2+, tp-link td-8816, przez ktory idealnie lacze sie z netem, nie mam zastrzezen, mialem tez podlaczony do niego wifi d-link dir-300, ktory dzialal bez zarzutu az do ostatniego dnia, mianowicie zaczalem tracic polaczenie, w neostradzie powiedzieli mi ze nie trace polaczenia z nimi i tak spradzajac modem, dzialal... po resecie ustawien jednak, nie moge teraz skonfigurowac obu tak aby dzialaly polaczone,

czyli internet > modem adsl > wifi router > komputer - taka sciezka byla i dzialalo

mianowicie na modemie adsl mialem wlaczone dhcp jak pameitam a wifi polaczone defaultowo pobieralo ip i maske z dhcp modemu... teraz jednak polaczajac kablem ethernet, wifi nawet nie widzi modemu i nie bardzo wiem czym to moze byc spowodowane...

dodam, ze przy podlaczeniu routera do modemu, powinna swiecic sie dioda na zielono... tutaj jednak mam pomaranczowa migajaca co oznacza ze nawet nie widzi modemu ;/

ip lokalne modemu i routera sa rozne, dla modemu 192.168.1.1, dla wifi 192.168.0.1

ustawienia modemu sa w zalaczniuku jako screeny, bede wdzieczny za wszelka pomoc, bo ja juz jestem bez pomyslow co moglo sie stac

polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala polaczenie modemu adsl + router wifi - nie dziala
  • Telkom Telmor
    gojira
    Level 10  
    pod lan mam podlaczony komputer, pod wan mam ethernetowy kabel prowadzacy z modemu do routera

edit: tak mi dzialalo jeszcze do piatku... pomalu mam wrazenie ze to nie wina konfiguracji gdzies po zresetowaniu obu, a jakas usterka na dir-300
  • Telkom Telmor
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Czyli tak jak widać nie dostajesz adresacji na port WAN-Internet, problem z kablem lub z DHCP na TP-Linku.
    Zrób DHCP na Enable w TP-Linku.
    gojira
    Level 10  
    kable sprawdzalem, wymienialem, podlaczalem pod kompa modem na nich i dzialalo... kable sa ok, wiec co zrobic na modemie?

wiem ze jak na dir-300 mam DHCP wlaczone, to mam wylaczyc na modemie... ale wtedy tez mi nie lapalo ;/
    jimasek
    gojira wrote:
    wiem ze jak na dir-300 mam DHCP wlaczone, to mam wylaczyc na modemie... ale wtedy tez mi nie lapalo ;/

Nie kolego, jeżeli masz podłączone do WAN-a w DIR300 to musisz włączyć DHCP na obydwóch routerach.
    gojira
    Level 10  
    aha rozumiem, najlepiej byloby zresetowac obydwa ponownie i dlink powinien zlapac polaczenie z modemem ?
    jimasek
    gojira wrote:
    najlepiej byloby zresetowac obydwa ponownie

Zresetować prądowo oczywiście nie do ustawień fabrycznych bo po co ;)
    Włącz DHCP na TP-Linku co pozwoli na otrzymanie adresacji na WAN_Internet w DIR300.
    gojira
    Level 10  
    czyli obydwa maja miec dhcp... zaraz to zrobie, musze podlaczyc dira jako ze odlaczylem go

zaraz napisze jak to wyglada

Dodano po 11 [minuty]:

sytuacja wyglada nastepujaco...

na tp linku i na dlinku wlaczylem DHCP, ustawienia fabryczne...

dlink niby widzi podlaczony kabel, nie mniej nie wychwytuje nic po drugiej stronie... sytuacja jak ze screenu 1, gdzie jest system check... ikonka mryga na pomaranczowo, czyli nic nie poszlo do przodu, nie widza sie wzajemnie.

tak to wyglada na dir 300

MAC Address : 1c:bd:b9:ba:ea:3d
    Connection : DHCP client connecting...

IP Address :
    0.0.0.0
    Subnet Mask :
    0.0.0.0
    Default Gateway :
    0.0.0.0
    DNS :
    0.0.0.0
    gojira
    Level 10  
    to mi daje do myslenia ze cos z gniazdem WAN w dir 300 jest nie tak, moze zrobic z routera switcha ? wtedy chyba kabel z modemu podlacza sie pod LAN w dir 300

niech mnie ktos poprawi i jezeli moze to poda pomysl jak to zrobic

pozdrawiam