Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WA 1341 głośna praca podczas wirowania

rsa2 13 Maj 2012 22:28 4875 14
  • #1 13 Maj 2012 22:28
    rsa2
    Poziom 7  

Witam,
    posiadam pralkę Gorenje WA 1341. Po obciążeniu bębna wsadem z pralki wydobywają się bardzo głośne dźwięki. Bez obciążenia jest cicho.
    W pralce wymieniłem:
    -łożyska bębna (2) i łożyska w silniku (2)
    -amortyzator (był całkiem wybity, dwa pozostałe są dobre)
    -pasek
    -pompę wodną
    -szczotki w silniku

Nie mam już siły, nie wiem za co się brać ani co wymieniać... załączam filmik, na którym słychać te dźwięki. Proszę o pomoc.

1 14
  • #3 13 Maj 2012 23:15
    rsa2
    Poziom 7  

dziękuję za szybką odpowiedź.
    chodzi o krzyżak wewnętrzny czy zewnętrzny (ten wyciągałem i wyglądał na cały) ?
    jeśli wewnętrzny, to trzeba rozkręcać obudowę bębna, tak?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Maj 2012 23:24
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wewnętrzny należy do bębna , zewnętrzny do kotła . Musisz jednak rozkręcić kocioł i przyjrzeć się bębnowi .

0
  • #5 13 Maj 2012 23:27
    rsa2
    Poziom 7  

a czy to błąd, że kładłem pralkę na bok nie odkręcając obciążenia górnego? przed naprawami pralka piszczała na podczas wyższych obrotów, teraz stuka

0
  • #6 13 Maj 2012 23:34
    machefi

Przy kładzeniu pralki na bok nie trzeba odkręcać obciążników , należy pamiętać tylko o tym żeby wyjąć pojemnik proszku , aby zalegająca tam woda nie zalała elementów elektrycznych .

0
  • #7 13 Maj 2012 23:36
    movzx
    Poziom 39  

Skoro już o przeciwwagach - wszystkie masz dokręcone?

0
  • #8 13 Maj 2012 23:41
    rsa2
    Poziom 7  

movzx napisał:
    Skoro już o przeciwwagach - wszystkie masz dokręcone?

górna jest na pewno dobrze dokręcona, bocznej nie odkręcałem.

1
  • #9 13 Maj 2012 23:50
    machefi

rsa2 napisał:

bocznej nie odkręcałem.

Sprawdzenie mocowania przeciwwag jest podstawową czynnością przy tego typu objawach . Założyłem że to sprawdziłeś . Jeśli są dobrze zamocowane, jutro rozkręcaj kocioł .

0
  • #10 16 Maj 2012 00:47
    rsa2
    Poziom 7  

machefi napisał:
    rsa2 napisał:

bocznej nie odkręcałem.

Sprawdzenie mocowania przeciwwag jest podstawową czynnością przy tego typu objawach . Założyłem że to sprawdziłeś . Jeśli są dobrze zamocowane, jutro rozkręcaj kocioł .

Przeciwwagi przykręcone były dobrze, odkręciłem kocioł. Niestety krzyżak wewnętrzny cały (chociaż wiedziałbym co jest zepsute). Niepokojąco wygląda kocioł wewnątrz:
    WA 1341 głośna praca podczas wirowania WA 1341 głośna praca podczas wirowania WA 1341 głośna praca podczas wirowania

trochę jest porysowany. zauważyłem, że cały kocioł był z jednej strony niżej (ze strony gdzie jest jeden amortyzator - nowy) i z tej strony jest bardziej porysowany wewnątrz. poziomowanie tego ma się odbyć za pomocą nóżek czy może jakoś inaczej da się poziomować bęben i kocioł? Czy to może być przyczyną stukania (stuka tylko jak jest sporo prania) czy coś innego?

0
  • #11 17 Maj 2012 00:44
    machefi

Przyjrzyj się jeszcze raz krzyżakowi , oczyść go z osadów , na pewno nie ma tam pęknięcia na którymś z ramion ? A na zewnętrznej powierzchni bębna też są jakieś ślady tarcia metalu o metal ?

0
  • #12 17 Maj 2012 17:39
    rsa2
    Poziom 7  

machefi napisał:
    Przyjrzyj się jeszcze raz krzyżakowi , oczyść go z osadów , na pewno nie ma tam pęknięcia na którymś z ramion ? A na zewnętrznej powierzchni bębna też są jakieś ślady tarcia metalu o metal ?

Krzyżak cały. widać,że to bęben tarł o kocioł. Nic więcej nie stwierdziłem :(

0
  • #13 17 Maj 2012 18:05
    machefi

Krzyżak zewnętrzny z łożyskami na pewno był przykręcony do kotła na wszystkie śruby? No bo na logikę , jeśli tak , a krzyżak bębna cały to ja nie spotkałem się z takim rozchwianiem bębna na obrotach jak u Ciebie . Sprawdź jeszcze wnętrze kotła czy nie zdeformowany okrąg , punkty zgrzewu mocowań amortyzatorów , czy ma to wszystko prawidłową sztywność . Na tych zdjęciach widzę jakby popękaną blachę kotła , ale przecież wtedy by się lała woda , a nic o tym nie piszesz .

0
  • #14 18 Maj 2012 10:04
    Gobro
    Poziom 28  

Jeżeli zbiornik jest wyciągnięty to trzeba sprawdzić czy nie ma luzów bęben względem zbiornika.

0
  • #15 24 Lut 2014 19:14
    macios12
    Poziom 2  

czesc, rozwiązałeś ten problem z głośną pracą twojej pralki?? bo ja mam taki sam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. jak możesz to napisz jak udało cie sie rozwiązać ten problem. pozdrawiam i dzieki.

0