Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Toyota Starlet '95 1,3 12v ci篹ko pali na ciep造m silniku

13 Maj 2012 23:34 2770 12
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    Mam problem z autem tak jak opisa貫m w temacie. Silnik 2E-E na zimno przy niskich temperaturach na dworze ( +5 i mniej ) pali dobrze, od przys這wiowego p馧 obrotu... natomiast jak jest cieplej lub silnik jest rozgrzany to trzeba nim kr璚i i potrafi nie odpali za pierwszym razem.
    Jak do tej pory zmieni貫m 鈍iece, ale sytuacja bez zmian. Podejrzewam jaki czujnik steruj帷y ( od temperatury ? ) ale nie mam pomys逝 gdzie zacz望 szuka.

Prosz o porad
    Pozdrawiam Piotr
  • Poziom 19  
    Spr鏏uj zgasi silnik wyjmuj帷 bezpiecznik pompy paliwa> nast瘼nie odczekaj 5min. i zapal
    Rozumiem ,瞠 na ciep造m silniku po zgaszeniu i natychmiastowym ponownym zapaleniu zapala dobrze? Jak nie zapala to daruj sobie test z bezpiecznikiem. Napisz jaki wtrysk tam jest (1 punkt) czy ka盥y cyl. ma sw鎩 wtryskiwacz?
  • Poziom 9  
    Witaj,
    Dzi瘯i za zainteresowanie.
    Ka盥y cylinder ma sw鎩 wtryskiwacz. Na ciep這 po wy陰czeniu i uruchomieniu od razu zapali w miar ok. - nie od cykni璚ia, ale za pierwszym razem. Po 20 minutach nie odpali za pierwszym razem w og鏊e a za drugim.
    Domy郵am si, 瞠 kolega podejrzewa zaw鏎 zwrotny paliwa w pompie, tak?? Ja si zastanawiam czemu przy -10'C pali od cykni璚ia.

Pozdr.warwick
  • Poziom 9  
    Pierwszy do sprawdzenia czujnik po這瞠nia wa趾a rozrz康u lub wa逝 korbowego. Cz瘰to z nimi jest problem po rozgrzaniu silnika.
  • Poziom 9  
    Pewno軼i nie mam, ale ten silnik chyba nie ma takiego czujnika.

Pozdr.warwick
  • Poziom 19  
    Podejrzenie moje jest , 瞠 kapi ( by mo瞠) wtryskiwacze i zalewaj silnik . Po zgaszeniu ci郾ienie paliwa w listwie zostaje i jak s nieszczelne to "zalewaj silnik". Jak zgasisz bezpiecznikiem ci郾ienia nie b璠zie i nie zaleje silnika . Warto to sprawdzi. Je郵i to ciekn帷e wtryski to po tym zabiegu zapali l瞠j .
    Przy niskich temp. wi瘯sza dawka paliwa nie przeszkadza tylko pomaga w uruchomieniu silnika dlatego ten problem nie wyst瘼uje.
  • Poziom 9  
    Dzi瘯uj za sugestie,
    Ci篹ko pali r闚nie po ca這 dziennym postoju auta ( 8 godzin) przy ciep貫j pogodzie.

Pozdr.Piotr
  • Poziom 16  
    No dobra jak ju zapali jakie ma "wole" obroty w normie i stabilne, nie ma przypadkiem podniesionych troche?

Dodano po 47 [sekundy]:

Sorki "wolne" tzn bieg ja這wy
  • Poziom 9  
    Witam,
    Zaraz po odpaleniu ma wy窺ze obroty bo chodzi na ssaniu, a jak silnik osi庵nie temperatur to obroty spadaj.
    Na ciep造m silniku zaraz po odpaleniu obroty ma bardzo niskie i chodzi nie r闚no przez kilka sekund a potem zaczyna chodzi normalnie.

Pozdr.warwick
  • Poziom 16  
    Sprawd r闚nie wszystkie podci郾ienia.
  • Poziom 13  
    czujnik po這瞠nia wa逝 korbowegodo sprawdzenia
  • Poziom 9  
    Witam,
    Tak jak pisa貫m wy瞠j, w aucie jest aparat zap這nowy na wa趾u i nie ma czujnika po這瞠nia wa逝.
    Jutro posprawdzam podci郾ienia.

Dzi瘯i i pozdrawiam
    warwick
  • Poziom 10  
    Ja mam podobny problem z obrotami,niewa積e czy ciep造 czy zimny,raz se na kilka sekund podwyzsza obroty1200-1300obr/min poczym spada nawet do oko這 750-800obr/min.Nie dzieje si tak ca造 czas,czasami pare dni nie wariuje wog鏊e.Silnik:1300ccm 2E-E na wtrysku,z katalizatorem.