Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 320 W163 (Kanada) 02' 218PS - 3 lata stal, co zrobic by go ruszyc?

13 Maj 2012 23:40 3724 3
  • Poziom 12  
    Witam, w garazu czeka piekny W163 ML 320 AMG-Look w automacie(81 000km na 'szafie') by go przygotowac do eksploatacji.

Mam tylko male pytanie, co sprawdzic oraz wymienic przed pojechaniem na przeglad autkiem, ktore przez trzy lata bylo odpalane raz na kilka miesiecy??
    ----------------

Swiece wymienione na NGK IFR5D10.

Olej silnikowy Shell Helix Ultra 5W40 zakupilem 16 litrow, mam zamiar wylac stary, wlac nowy, przejechac okolo 50km i go wylac, dopiero wlac jeszcze raz nowy i tak zostawic, co o tym myslicie??

Filtr powietrza wymieniony na K&N.

Filtr kabinowy od Mahle z weglem aktywnym. (Mam nadzieje ze robia dobre, bo nie orientuje sie w tym za bardzo.)

Filtr oleju K&N kupiony.

Oponki juz znalazlem tanio.
    ----------------
    Czy plyn hamulcowy Motul DOT 5.1 bedzie dobry?
    Ile litrow plynu hamulcowego wchodzi do ukladu hamulcowego?

Czy trzeba robic odgrzybianie klimatyzacji?

Czy Plukanie skrzyni biegow z wymiana filtra bedzie konieczne, (skrzynia bedzie obciazana, autko bede wykorzystywal do ciagniecia lawety/przyczepy)??
    Mogl sie nazbierac szlam?

Czy jest moze jeszcze cos co musze zrobic, badz powinienem?

Bardzo dziekuje za ewentualne odpowiedzi, jestem stosunkowo poczatkujacym mechanikiem, takze kazda podpowiedz jest cenna. :D
  • Poziom 12  
    Czy naprawde nikt nie moze odpowiedziec na tak proste pytania?
  • Poziom 38  
    MadaFak napisał:
    Czy naprawde nikt nie moze odpowiedziec na tak proste pytania?

Jeśli to proste, to po co pytasz?
    Płyn DOT4+ w zupełności wystarczy, chyba że na Saharę się wybierasz, przy wymianie powinno wystarczyć 1,3l.
    Co do oleju to sprawdź http://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.5_en.html , płukanie niczemu nie zaszkodzi.
    Klimatyzację wypadało by odgrzybić i sprawdzić.
    Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni to dobre rozwiązanie /oczywiście dobrze zrobiona/.
    Zajeździsz to auto, bo to nie jest ciągnik, kwestia czasu i skrzynia padnie.
  • Poziom 12  
    Nie mam zmartwien o skrzynie.
    Na ukladzie hamulcowym nie oszczedzam, to najwazniejsze.
    Oleje pokupowane.

Tu maly problem!
    Kupilem tez nowe felgi Final Edition z 05' 17-stki, wzialem sie za odkrecanie starych..
    Trzy kolka poszly ladnie. Niestety.. w prawym przednim urwaly sie TRZY sruby, na dlugim kluczu do kol ledwie co odkrecilem pozostale dwie.

Sam boje sie rozbierac zawieszenie w ML-u, bo jak wiadomo drazek skretny jak pusci to rece i nogi lamie, takie tam sily sa. Poza tym jak to spiac pozniej, do tego olej ze skrzyni wyjdzie chyba ze trzech bedzie poloske trzymalo.. to juz klapa.

Stad pytanie ile moze kosztowac wymiana piasty przedniej, sama wymiana ?
    Za 200zl dorwalem piaste juz.