Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux 1144F, nabiera za dużo wody, uszkodzony hydrostat?

es55 14 Maj 2012 00:43 1624 3
  • #1 14 Maj 2012 00:43
    es55
    Poziom 9  

Witam,
    pralka Electrolux EW 1144F od wczoraj nabiera wodę najpierw w sposób ciągły po czym dodaje bez końca wodę krótkimi impulsami (ok 2 s.). Zdjąłem pokrywę, obejrzałem i wygląda na uszkodzony/zużyty hydrostat (ten łatwiej dostępny).
    Czy ktoś może mi poradzić, gdzie mogę zdobyć taki hydrostat ew. jego zamiennik?
    Pozdrawiam,
    es55

• #2 14 Maj 2012 07:11
    bemo1
    Poziom 24  

Spróbuj oczyścić wejście hydrostatu z pozostałości proszku.Sprawdzenie: dmuchając ustami usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.

• #3 14 Maj 2012 10:02
    es55
    Poziom 9  

Witam,
    dziękuję za sugestię od "bemo1".
    Jedną z pierwszych czynności było przedmuchanie wężyka. Ponieważ pralka była napełniona, usłyszałem bulgotanie pęcherzyków powietrza wewnątrz.
    Dodam, że po pobraniu mniej więcej odpowiedniej ilości wody, hydrostat zaczyna "cykać" i otwierać/zamykać zawór doprowadzający wodę. Bęben nie obraca się wtedy.
    Pozdrawiam
    es55

• #4 16 Maj 2012 00:05
    es55
    Poziom 9  

Dzisiaj poprosiłem o pomoc zaufanego fachowca i wstyd się przyznać powód okazał się banalny - spory kawałek folii na sitku filtra ograniczał swobodę przepływu wody cyrkulującej (direct spray) co po włączeniu się pompy cyrkulacyjnej dawało prawdopodobnie niewielki spadek ciśnienia co hydrostat odbierał jako zbyt niski poziom wody - otwierał dopływ wody, zatrzymywał pompę, co powodowało wzrost ciśnienia wykrywanego przez hydrostat ... i tak "w kółko".
    es55

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME