Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator BCS - jak mogę wgrać przez przeglądarkę aktualizację do web service?

forte2010 14 Maj 2012 01:24 20748 18
  • #1 14 Maj 2012 01:24
    forte2010
    Poziom 8  

Witam wszystkich!

Pytanie jak w temacie. Jestem trochę laikiem w tej kwestii, ale lubię sam rozwiązywać problemy. Mam rejestrator BCS (4 kanały podpięty do domowej sieci) i przeglądarkę WEB SERVICE mogę oglądać tylko na dwóch PC i pod XP. Pod win 7 nie mam szans..

Ściągnąłem jakiś update.bin z ulepszeniem, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić.

Bardzo serdecznie proszę o pomoc i podpowiedź!

Dzięki ;)

0 18
  • Pomocny post
    #2 14 Maj 2012 06:22
    robertamel
    Poziom 27  

Nie na potrzeby aktualizować softu z tego powodu. Pod windows7 działa. Wystarczy włączyć widok zgodności i zmienić ustawienia w zabezpieczeniach przeglądarki.

0
  • Pomocny post
    #3 14 Maj 2012 08:32
    Androidos
    Poziom 13  

może również firewall blokuje dostęp do WEB SERVICE. Dodaj również adres routera do zaufanych witryn.

2
  • Pomocny post
    #4 15 Maj 2012 12:48
    mikan4
    Poziom 25  

Reinstalnij ActiveX - to często jest problemem, ewentualnie powyłączaj zbędne formanty.

0
  • #5 15 Maj 2012 17:30
    forte2010
    Poziom 8  

Dziekuję Wam wszystkim za podpowiedzi i zrewanżuję się na pewno poprzez "pomógł"!

Jednak starałem się wszystkiego i nadal dla strony: http://kaminscy.dyndns.org/
    czy też bezpośrednio z sieci na wszystkich 3 komputerach jest inaczej:
    - XP (servis pack 2 + Eset) - działa super
    - XP (servis pack 3 + AVG) - mimo zgodności, zaufania itd. chce pobierać ActivX, ale zaraz pokazuje błędy na stronie i ją zawiesza...
    - 7 Profesional (aktualny + Eset) - też mimo wszystkiego j/w pobiera niby ActivX i instaluje, ale pokazuje okienka bez grafiki i mimo próby logowania stoi...

Moje pytanie to:
    - jak mogę przeinstalować ActivX?
    - gdzie i jak mogę powyłączać zbędne formanty?
    - jakie dodatkowe ustawienia zmienić w zabezpieczeniach przeglądarki?

Będę wdzięczny za dalszą pomoc!!! Pozdrawiam ;)

0
  • #7 15 Maj 2012 19:00
    forte2010
    Poziom 8  

Niestety pod FIREFOX jest dokładnie tak samo... ale dziękuję za szczere chęci i nadal czekam od Was na pomoc...!

0
  • Pomocny post
    #8 15 Maj 2012 19:48
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

jak uruchamiasz IE pod windows 7 - uruchom IE prawym przyciskiem, kliknij - uruchom jako administrator, może to pomoże

0
  • Pomocny post
    #9 15 Maj 2012 21:10
    robertamel
    Poziom 27  

Na stronach dystrybutorów BCS znajdziesz dokładną instrukcję jak oglądać przez ie7/8.

1
  • #10 15 Maj 2012 23:33
    forte2010
    Poziom 8  

Niestety jest tylko tyle napisane:
    Jeżeli format ActiveX nie może być zainstalowany, zmodyfikuj ustawienia zabezpieczeń
    przeglądarki internetowej w taki sposób, aby był on pobrany i wykonany. Patrz na
    poniższy przykład.
    Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczek rozszerzających (pluginów), zostanie
    wyświetlony ekran logowania, jak na rysunku...

Wszystko to zrobiłem i jest bez zmian. Powiem więcej, że na PC z XP i sp2 nie musiałem robić zmian w przeglądarce i wszystko chodzi. I wszystko jest w jednej sieci... ręce opadają...;(

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Kolega jpl pomógł!!! Z poziomu administratora po odpaleniu IE9 pod win7 działa!!!
    Tylko czemu nie można normalnie? Co można przestawić?
    Niestety ze skrótu nie można uruchomić jako admin...

ps - jeszcze raz dziękuje pięknie jpl !!!

1
  • Pomocny post
    #11 16 Maj 2012 00:50
    Marek31415
    Poziom 31  

forte2010 napisał:

Można normalnie, gdy kontrolka ActiveX jest prawidłowo podpisana przez autora.
    Musi mieć ważny certyfikat, względy bezpieczeństwa systemu operacyjnego.
    No cóż, taki rejestrator i oprogramowanie...

0
  • #12 16 Maj 2012 01:59
    forte2010
    Poziom 8  

To może jednak wymiana softu pomoże? Tylko jak to zrobić? Mogę przez przeglądarkę, czy trzeba się podpiąc bezpośrednio pod rejestrator?
    I skąd wziąć najnowszy i najbezpieczniejszy bo jest kilku dystrybutorów i chyba różne źródła...?

Dziękuję ;)

0
  • Pomocny post
    #13 16 Maj 2012 05:51
    robertamel
    Poziom 27  

Aktualizację robi się przez pamięć USB podpinając ją bezpośrednio do rejestratora. Instrukcja znajduje się w jednym z plików jednej z aktualizacji np tutaj www.rettpol.com.pl/dzial-download . Ważne aby wgrać aktualizację właściwą tzn do twojego modelu - czytaj opisy.

0
  • Pomocny post
    #14 16 Maj 2012 06:38
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

forte2010 napisał:
    Kolega jpl pomógł!!! Z poziomu administratora po odpaleniu IE9 pod win7 działa!!!
    Niestety ze skrótu nie można uruchomić jako admin...

ps - jeszcze raz dziękuje pięknie jpl !!!

Cieszę się że pomogłem.

Za to wspaniałe rozwiązanie podziękuj microsoftowi - jest to wina UAC (zabezpieczenia które jest od Visty), w windows 7 to zabezpieczenie jest tak zrobione że nie pyta się użytkownika o wszystko (w vista się pytało)... czyli jak coś blokuje, to o tym nawet nie wiesz :).
    Jest to problem z większością rejestratorów i kamerami IP na windowsach 7.

Obejść to możesz - naciskając prawym przyciskiem - wchodząc w zaawansowane - i tam chyba będziesz miał "uruchom zawsze jako administrator" (jak się da).
    I czasami bywa tak że jak raz odpalisz IE jako administrator - i odpali ci ten activex - to potem już nie będziesz musiał tak wchodzić do IE.

0
  • #15 16 Maj 2012 06:44
    forte2010
    Poziom 8  

Jeszcze raz dozgonne dzięki dla jpl i robertamel!!!!
    Na razie działa, a tego XP z sp3 (służbowy) zgłosiłem informatykowi w firmie bo chyba ma dodatkowe zabezpieczenie niż tylko AVG...
    Pozostałe moje prywatne już chodzą...!

Pozdrawiam serdecznie i niebawem napiszę o rezultatach przed zamknięciem wątku, aby komuś te nasze wypowiedzi były jeszcze pomocne!

Pozdrawiam serdecznie ;)

0
  • #16 21 Kwi 2013 15:43
    sanatarium
    Poziom 22  

Gdy nie idzie zobaczyć obrazów poprzez web service to można zainstalować program PSS z nim nie ma problemów. Pozdrawiam.

1
  • #17 24 Kwi 2013 23:02
    Amilmalas
    Poziom 2  

Witam, właśnie borykałem się z problemem instalacji activex pod win7 ie9 na lapku który dostałem i tak czytając ten temat postanowiłem sprawdzić czy też pod prawami administratora będzie działać a tu ie 9 ( 64bit ) lol: i myślę sprawdzę na 32 bitach i niespodzianka, działa prawidłowo. Taka drobnostka a zmusza człowieka do myślenia.

0
  • #18 27 Kwi 2013 19:53
    sanatarium
    Poziom 22  

Tak to prawda, na 64 bitach jest problem, natomiast na 32 bitach działa poprawnie, jak nie będzie działać to nażeży usunąć katalog zainstalowany przez aplikację i zainstalować ponownie kontrolki. Instalując program na płycie CD owych problemów nie ma. Pozdrawiam

0
  • #19 03 Cze 2014 16:28
    forte2010
    Poziom 8  

Zamykamy temat, który został wyczerpany i na pewno wielu osobom pomoże.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych ;-)

0