Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Utarata dysku (Archos 70b eReader)

jgdlws 14 May 2012 06:51 1205 2
    jgdlws
    Level 2  
    Witam
    Wpierw opiszę problem. Od razu zaznaczam, że to co sie stało to z mojej winy :(.
    Posiadam tablem Archos 70b eReader i postanowiłem dokonac aktualizacji androida eclaira do Kasty (procedura opisanan na: http://www.arctablet.com/blog/archos-tablet/a...ader-custom-firmware-market-and-root-kasty21/ ) Nistety procedura zakonczyła sie niepowodzeniem. Od tego czasu podczas podłączenia pokazuje sie wyłącznie ekran rozruchowy (z napisami typu Archos etc.etc) i stoi. Po podłączeniu do komputera (posiadam linuksa Fedora 17) poprzez USB powinien dysk (albo dyski) zamontowac sie automatycznie. Tak się jednak nie dzieje. Polecenie lsusb -v wykrywa mi urządzenie (Vendor ID - 0e79; Product ID 1408), na liście urządzeń wykrywa dwa urządzenia - /dev/sdb i /dev/sdc. Skrypt basmount dla onu urządzen nie wykrywa typu partycji oraz wyświetla jej wielkość jako 0. Próbowałem więc reanimować sprzęt poprzez sformatowanie obu partycji i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Jednak zarówno fdisk jak i mkfs nie potrafi nawet wyświetlic partcji /dev/sdb i /dev/sdc.
    Próbowałem także pod Windą (niestety zainstalowaną na vBox) i również bez skutku. Dane na tablecie są całkowicie nieistotne. Próbowałem także znaleźć cos podobnego do tftp dla urządzeń usb (reanimowałem tym kiedyś router linksysa) ale nie wiem czy to dobra droga. Proszę o jakąkolwiek radę. Szukam rozwiązan od tygodnia, przegooglowałem wszystko co mi przyszło do głowy, resetowałem twardo i mam nadzieję, że nie będe musiał otwierać urządzenia

pozdr. jgdlws
    siwy_1974
    Level 15  
    Witam
    Stanowisko producenta - nie ma możliwości naprawienia tej usterki , gdyż na stronie producenta nie ma do pobrania oryginalnego oprogramowania. Strona podana w opisie nie jest stroną producenta, a oprogramowanie, które było instalowane przez użytkownika nie jest rekomendowane...

Ale może gdyby pobawił się z tym jakiś informatyk to uratuje może.

Pozdr
    jgdlws
    Level 2  
    Cóż, dziękuję za cenną radę :( . Sądziłem, że właśnie tutaj dostanę radę od informatyka - sprzętowca. Ja osobiście jestem (a raczej byłem) przez wiele lat informatykiem, lecz niestety nie sprzętowcem.
    Ponadto mam oficjalny soft z Archosa (Android Eclaire) w postaci pliku update.img. Mój problem polega wyłącznie na tym, że komputer i jego standardowe oprogramowanie (pod linuksa) nie widzi karty SD tabletu. To znaczy widzi (/dev/sdb i /dev/sdc), ale nie montuje (ręcznie też nie), a fdisk i mksf wywala błąd podczas próbu partycjonowania. fsck również nic nie daje - to narzędzie operuje na juz zamontowanych dyskach i dotyczy partycji ext2. A tablet z Androidem wymaga partycji vfat. gparted też nie skutkuje. Chciałem ponownie sformatować dyski SD na tablecie i spróbować wgrac soft ponownie. Osobiście skończyły mi się pomysły.

pozdr.