Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AMICA ZWA4626 brak reakcji po włączeniu.

zygzag70 14 May 2012 09:30 3475 0
    zygzag70
    Level 14  
    Witam. Pacjent jak w temacie. W trakcie normalnej pracy nagle dało się usłyszeć dość głośnie "dupnięcie" i zmywarka stanęła. Kontrolki i zegar nie zgasły - po prostu cisza. Gdy głównym przyciskiem (mechanicznym) wyłączałem i potem właczałem zmywarkę zegar wskazywał ten sam czas pozostały do końca cyklu (17 minut więc chyba był to juz cykl suszenia). Przyciskiem kasowania zresetowałem program (przytrzymany 5 sekund) i wtedy dało się słyszeć takie same odgłosy jak zmywarka normalnie kończyła pracę czyli kilkanaście sekund cyklicznego "wu-wu-wu" (to chyba pompa?) po czym wyłaczyła się. Ktoś ma jakiś pomysł? Ostatnio w pralce automatycznej (Amica) też słyszałem podobne "dupnięcie" i wtedy szlag trafił kondensator(?) - takie plastikowe cuś gdzie delikatnie pękła plastikowa obudowa i pociekł z tego jakiś olej/smar. Wtedy kupiłem tę część na wzór, wymieniłem i pralka działa do dzisiaj. Teraz nie widzę aby gdzieś z widocznych na foto elementach pociekł olej. Czy da sie jakoś sprawdzić, przemierzyć miernikiem (posiadam) podzespoły aby ustalić gdzie jest awaria? Dodam, że całkiem zielony w kwestiach pradowych nie jestem i jako takie pojecie mam.
    Zmywarka AMICA ZWA4626 brak reakcji po włączeniu.