Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Athlon Barton 2500+ mobile

Maxciek 10 Jan 2005 14:54 1801 21
GoodRam konkurs
    Maxciek
    Level 10  
    Mam pewnien problem z athlonem. Jest to Athlon 2500+ Mobile. Siedzi na karcie ECS(Eliteroup) N2U400-A a FSB mam ustawione na 200. Czy to normalne że na starcie kompa i w xp'ku procek wykrywany jest jako 1200 MHz??
    Co moge zrobic aby go podkrecic?? Chyba ze to noramlne ze komp go wykrywa na tyle a tak naprawde ma więcej??

PS. Mam 2x256 DDR ramu (Hynix) na Dual Channel

----edit----

Oto co pokazuje AIDA32:

Właściwości procesora
    Typ procesora Mobile AMD Athlon XP-A, 1000 MHz (3 x 333)Nazwa kodowa Barton
    Seria A2
    Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB
    Pamięć podręczna L1 danych 64 KB
    Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

Producent procesora
    Nazwa firmy Advanced Micro Devices, Inc.
    Informacje o produkcie http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformation/0,,30_118,00.html

Wykorzystanie procesora
    Procesor nr 1 0 %
  • GoodRam konkurs
    sirTIM
    Level 15  
    hehe, nie jest normalne, ze w windowsie tak Ci wykrywa procesor. Pewnie chciales go troche podkrecic i ustawiles czestotliwosc na 200 a cos sie nie udalo i plyta zresetowala ustawienia. Teraz zapewne masz domyslne wartosci i wykrywa Ci zle procka. Ustaw na takie jak byc powinny, czyli FSB 166 mnoznik 11 i zobacz co sie bedzie dzialo. Windows powinien dobrze wykrywac procesor, tak samo zreszta AIDA. Napisz jak CI poszlo
  • GoodRam konkurs
    gladzio75
    Level 19  
    Witam!! Mysle ze twoja plyta nie obsluguje takich wysokich czestotliwosci (jak ustawisz FSB na 200) i resetuje ustawienia FSB. Rozwiazac ten problem moze upgrade BIOS`u.

Prosze: http://www.ecsusa.com/downloads/n2u400-a.html

Pozdrawiam. Napisz jaki byl efekt.
    Maxciek
    Level 10  
    Zaraz zrobie upgrade...ale zanim to powiedzcie czy ma to sens jezeli na plycie nie ma wogóle opcji zmieniania mnoznika......
    Laskosz
    Level 15  
    Wgraj sobie nowego biosa a mnoznikiem sie nie mart. ustaw magistrale (jak cie pusci na 200Mhz) i bedzie grało. ps. czasem nowe biosy maja odblokowana funkcje zmiany mnoznika
    gladzio75
    Level 19  
    Krecenie przez FSB jest lepsze a ten caly mnoznik to lipa hehe :P Pozdro
    zzz
    Level 20  
    standardową magistralą dla mobilnego jest 133, najpierw ustaw 11x166-powinno pójść bez problemu, na koniec 11x200 i będziesz miał 3200+
    Maxciek
    Level 10  
    Zapdejtowałem BIOSA na najnowszego z możliwych i nic....

Ciąglw wykrywa procka na starcie jako Unknown CPU at 1200MHz (przy FSB 200)

Tak samo w AIDZIE.
    Nie mam w biosie fkcji. odpowiedzialnej za zmiane mnożnika. Jedynie moge zmieniac FSB.
    gladzio75
    Level 19  
    W takim razie chyba nie poszalejesz na FSB 200. Mialem taka sytuacje z AthlonemXP 2000+. Gdy bralem FSB wieksze niz 149 to resetowal i ustawial na 112 co dawalo AthlonaXP 1600+, a po wgraniu nowego BIOS`a juz jest gicio. Jest jeszcze jedna mozliwosc ze nie sciagnales najnowszego BIOS`a ale chyba wiedziales co sciagasz wiec....trudno. Bardziej ci nie pomoge. Pozdro

Jak masz pamieci 333Mhz to sprobuj ustawic je na 400 albo AUTO.

Tylko to mi przychodzi do glowy.
    sirTIM
    Level 15  
    no mnoznika chyba i tak nie zmienisz bo procek ma zablokowany, wiec tylko FSB
    Maxciek
    Level 10  
    Athlon 2500 mobile ma odblokowany!!!
    sirTIM
    Level 15  
    no tak, mylilem sie bo mam tez takiego bartka, ale nie mobile . No ale jak wkoncu dziala czy nie?
    Maxciek
    Level 10  
    Musze sobie sprawic nową płyte główną.
    gladzio75
    Level 19  
    Mnoznik zostaw w spokoju. Ustaw FSB na 200 i ciesz sie zaje****ym prockiem. I RAMY na 400 przestaw jak masz 333. Pozdro. No i oczywiscie Vcore tez musisz podniesc.Daj jakies 1,65V.
  • Helpful post
    Link9292
    Level 15  
    gladzio75 wrote:
    RAMY na 400 przestaw jak masz 333

A czy to bezpieczne? Moze lepiej do RAM'ow sie nie dotykac...na pamieciach sie zbytnio nie znam, ale nie wiem czy podnoszenie wartosci z 333Mhz na 400Mhz jest dobrym rozwiazaniem bez radiatora na pamieciach. No chyba ze Maxciek bedzie chlodzil cieklym azotem :D.
    gladzio75
    Level 19  
    Uwazam ze jest to calkowicie bezpieczne. Ja tak mam (i to w jakichs pamieciach NONAME) i nie narzekam. Lepiej przestawic na 400 zeby chodzily synchro z FSB 200. Pozdro. To calkiem bezpieczne.

Dodano po 1 [minuty]:

Ten Vcore bedzie potrzebny nieco wiekszy. Jakie 1.85V. Pozdro
    Link9292
    Level 15  
    To w takim razie, kiedy juz omje niepewnosci rozwiales potraktuje tak swoje pamieci :D.

Maxciek --> Zainstaluj MBM5 i sprawdzaj temp. proca, bo jak sam pisales masz sredniawy cooler.
    gladzio75
    Level 19  
    Ten cooler wystarczy spokojnie. Link9292: jak tam zabawa z pamieciami??
    Link9292
    Level 15  
    Boje sie ze mam trafione albo mam jakis konflikt sprzetowy :(. Niedlugo biore sie za dazenie do tego wszystkiego.
    gladzio75
    Level 19  
    Zalezy jakiego masz proca. Jak stawiasz go na fsb 166 wtedy idealne beda pamieci 333mhz, ale jezeli chcesz go postawic na 200 (jakis sempron, AthlonXP JIUHB, albo mobilny bartek) to wtedy pamieci na 400. Pozdro Nie boj sie :P
    tygrys5232
    Level 18  
    Witam
    Mam pytanie "OFF Topic"... czy ktoś z szanownych Kolegów wie czym sie rozni ATHLON XP-M Barton 2500+ MOBILE od wersji "zwykłej" czyli nie mobilnej (tesz AMD Athlon 2500+ Barton)... czy tylko napięciem napięcie zasilania rdzenia ??