Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec GCO-DP-23-17-GZ-50 - CWU nie odpala a CO działa poprawnie

Gregorez 14 Maj 2012 10:26 1297 4
  • #1 14 Maj 2012 10:26
    Gregorez
    Poziom 7  

Dzień dobry,
    wiem, że piecyk stary, bo działa już 14 lat, ale dotychczas nie było z nim problemów.
    2 lata temu przeszedł przegląd, miał wymieniony silniczek od zaworu trójdrożnego.

Dziwne, bo bez żadnego ostrzeżenia przestał odpalać przy CWU. Efekt jest taki jakby ciśnienie wody było zbyt małe - ale widzę, że woda z kranu leci normalnie.

W trybie CO działa poprawnie.

Wiem, że niedługo i tak czeka mnie wymiana, ale jeszcze kilka miesięcy musi przeżyć. Od czego zacząć sprawdzanie?

0 4
  • Pomocny post
    #2 14 Maj 2012 21:57
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Gregorez napisał:
    Od czego zacząć sprawdzanie?
    Od przeglądu przez dobrego serwisanta. Może to zabrzmiało chamsko ale twój typ jest już specjalnej troski z racji wieku i braku regularnych przeglądów. Wydasz może z 200 zł a człowiek może Ci go ożywi na dłuższy czas. (Na rok, bo co tyle trzeba robić przeglądy :)). Będziesz też potrzebował części na których szukanie stracisz więcej czasu i paliwa a które ma serwisant w skrzynce od ręki.

0
  • #3 24 Paź 2014 21:29
    hipset
    Poziom 10  

Witam, Nie wiem jak rozwiązałeś swój problem z tym piecem ale nie zamieściłeś żadnej informacji. Mam ten sam problem, i nie bardzo wiem co może być uszkodzone. Dodam że zespół wodny jest przetestowany i działa prawidłowo. Wygląda mi na cewkę od gazu ale nie jestem pewien.

0
  • #4 25 Paź 2014 21:58
    Gregorez
    Poziom 7  

U mnie okazało się, że padł jeden z czujników temperatury w obwodzie CWU.
    Po wymianie służył jeszcze rok.

0
  • #5 26 Paź 2014 23:10
    hipset
    Poziom 10  

Niestety czujniki są ok. zmieniłem przewody miejscami i dalej to samo, nawet ręcznie zwarłem czujnik przepływu i bez zmian. Coś czuje ze to siedzi któryś z elementów na płytce. Pozostało mijeszczezacieśnienie przewodów w ten sposób żeby piec grzal c.w.u. a myślał że grzeje c.o. ktore pracuje prawidłowo.

0