Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Renex
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Philips Easy Care 3320 - brak pary

gpieczko 14 Maj 2012 10:36 8524 11
  • #1 14 Maj 2012 10:36
    gpieczko
    Poziom 8  

Witam

Posiadam żelazko Philips GC 3320.
    Żelazko spisywało się naprawdę świetnie, do czasu upadku na podłogę.

Po upadku żelazko grzeje, działa uderzenie pary, ale przestała działać funkcja pary ciągłej.

Rozebrałem żelazko, jedyne co znalazłem to kawałek blaszki o wymiarach 0,5 cm na 1 cm która chyba gdzieś odpadła.

Próbowałem prześledzić jak przepływa woda do dolnej części żelazka, włącznie z działaniem regulatora ilości pary, ale nie udało mi się dojść do żadnych wniosków.

Proszę o jakieś wskazówki, może rysunek, jak działa prawidłowo układ ciągłej pary.

Zauawżyłem że regulacja ilości pary powoduje wysuwanie takiego bolca pomiędzy częścią plastikową a metalową żelazka, jednak nie potrafię dociec na jakiej zasadzie to działa.

Jeszcze raz z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

pozdrawiam
    Grzegorz

0 11
  • Renex
  • #2 29 Mar 2013 10:13
    Akejup
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem z żelazkiem Philips GC 3320.
    Żelazko grzeje, działa uderzenie pary, ale przestała działać funkcja pary ciągłej, co powoduje że żelazko jest teraz bezużyteczne. Rozebrałem cale żelazko, próbowałem dojść na jakiej zasadzie jest doprowadzana woda itd, ale nie doszedłem jaki może być powód działania funkcji pary ciągłej. Zauważyłem jednak że regulacja ilości pary powoduje wysuwanie takiego bolca który służy do czegoś, ale nie mogę dociec do czego. Mam wrażenie że ta usterka jest z tym powiązana, tylko jak ?
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem ?
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam

2
  • #3 29 Mar 2013 10:33
    Godmaker
    Poziom 19  

Witajcie
    Na poniższym zdjęciu zaczerpniętym gdzieś z netu widać w przedniej części stopki okrągłą blaszkę przykręconą na śrubę. Na 90% u was nie ma już metalowego elementu który jest do niej przygrzany. Załącza on przepływ wody kiedy żelazko osiągnie właściwą temperaturę. Zdobyć to ciężko, polecam zapytać w najbliższym serwisie Philipsa - może ktoś uczynny wymontuje wam z uszkodzonej stopki.
    Nie musi być dokładnie od tego modelu. Jeśli wygląda tak samo to będzie pasować.
    http://www.czesciphilips.com.pl/environment/c...oductGfx_095fb6aae0aeb08e7dff7bce26f63355.jpg

1
  • #4 29 Mar 2013 11:53
    Akejup
    Poziom 10  

Witam i dziękuję za podpowiedź.
    Wydaje mi się że w moim przypadku ten metalowy element jest.
    Poniżej zdjęcie

Żelazko Philips Easy Care 3320 - brak pary

2
  • Renex
  • #5 29 Mar 2013 18:26
    nioop

Specjalista AGD

Tak , owszem.. Na zdjęiu wszystko wyglada dobrze..
    Zobacz czy ów blaszka na tym kółku trafia w zawór w zbiorniku.. ( chyba taki czerwony , taka gumka )
    Jezeli jest okey to wyjmij tą gumkę.. Wystarczy pociągnąć.. Tam bedzie sprezynka na której też czesto osadzają się różne rzeczy blokując przepływ.. - W razie czego wystarczy wyczyścić..
    Zakładając tą gumkę trzeba kilka razy popchnąć tego wystającego "kikuta" , by wszystko weszło na swoje miejsce..
    Kolejną rzeczą jest sprawdzenie trzpienia zaworu pary.. Czasem sie zakamienia i trzeba go oczyścić drobnym papierem ściernym..

Sprawdzić nalezy takze czy zelazko paruje przy otwarej klapce wlewu wody.. Tam jest dziurka-odpowietrznik, który czasem tez sie zatyka..

0
  • #6 29 Mar 2013 20:29
    Akejup
    Poziom 10  

Witam i dziękuję za podpowiedź.
    Faktycznie, chyba blaszka była w złym miejscu lub może był ten czerwony zaworek lekko zabrudzony, bo tylko to przejrzałem i ustawiłem i wszystko działa już poprawnie. Dziwne że przez taką błahostkę chciałem wyrzucić dobre żelazko i musiałbym wydać znów ze 150 zł na nowe.
    Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
    Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego z Okazji Świąt.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 18 Sty 2014 08:43
    miloon
    Poziom 19  

Poszukuje owej blaszki uruchamiajacej parownik do zelazka philips gc3340, proszę o info czy ktoś posiada, odkupię.

0
  • #8 15 Lut 2014 14:17
    metallus
    Poziom 10  

Mi również odpadła ta blaszka, mam pytanie czy ona jest przytwierdzona jakoś na stałe? czy sobie ma po prostu leżeć na okrągłym pierścieniu. Pierścień ma kwadratowy otwór, blaszka ma jakby nabicie takiego samego kształtu ale po położenie blaszki na pierścieniu i skręceniu całości nie trzyma się ona i wypada. Dodam że wypustek na blaszce wchodzący w otworek w kółku jest mniejszy niż pół milimetra lub nawet mniejszy. Czy macie jakiś pomysł aby ją przymocować?

0
  • #9 15 Lut 2014 16:02
    nioop

Specjalista AGD

Przymocować można - Zgrzewarką - Choć chyba nie będzie to trwały sposób..
    Ew. jeżeli ktoś posiada duże umiejętności spawalnicze ;)

0
  • #10 15 Lut 2014 16:32
    metallus
    Poziom 10  

Dzięki za szybką odpowiedź, zgrzewarki nie mam, mam lutownicę ale nie udało się bo podziałało z minutę i odpadło. Znalazłem inne rozwiązanie. Moja żona robi kolczyki wziąłem więc 2 srebrne szpilki od kolczyków wygląda to jak gwóźdź jak na zdjęciu. W razie czego w wielu sklepach biżuterią można coś takiego nabyć. Są 2 wersje łebków płaski i kulka. Lepsza jest kulka bo przy uderzeniu rozpłaszcza się.
    - W blaszce malutkim gwoździkiem robiłem dziurkę w miejscu tego malutkiego czopka który wchodzi w dziurkę w metalowym talerzu.
    - Włożyłem 2 szpilki tak aby jeden łepek był od strony blaszki a drugi od strony talerza.
    - Owinąłem nieco główkę szpilki 1 nóżką szpilki 2 i odwrotnie.
    - Przyciąłem nóżki do ok 2-5 mm.
    Teraz tylko wystarczyło przyłożyć młotkiem z obu stron oczywiście na jakiejś twardej powierzchni (u mnie były to schody). Trzeba uważać aby nie rozpłaszczyć talerza i blaszki która ma pewne wygięcie. Blaszka trzyma się zdecydowanie lepiej niż po przylutowaniu i oczywiście sprawdziłem że działa para, zobaczymy jak długo ale wydaje się że powinno być ok. Na zdjęciu 2 rodzaje szpilek oraz efekt po połączeniu.

0
  • #11 18 Lut 2014 18:32
    miloon
    Poziom 19  

Wersja ze "szpilkami" będzie na krótka metę. To pracuje termiczne dość mocno, rożne materiały... Ja kupiłem nowe żelazko, tez philipsa choć ten typ tak ma, to żonie dobrze się nim pracuje. Jako nowa cześć tyko w komplecie ze stopą, prawie x2 droższe od nowego żelazka. Pozdr

0
  • #12 18 Lut 2014 22:41
    metallus
    Poziom 10  

Studiowałem chemię więc rzucę skrótowe info dlaczego uważam że srebro jest bardzo dobre w tym przypadku. Przede wszystkim jest ciągliwym i kowalnym metalem o temp topnienia (tu aby było dokładnie wspomogłem się danymi z wiki) 961,78 °C . Z opisu dołączonego do szpilek wiem że są 1 próby więc 92,5% srebra. Domieszki mają wpływ na zwiększenie twardości co ma wpływ na temp topnienia stopu. Ale żelazko osiąga wg tego co poczytałem do około 200°C więc nie martwiłbym się tym że mi się coś roztopi. Resumując myślę że jeśli meta nastąpi to nie będzie taka krótka :D. Niemniej dam znać jak puści a dodam że używane jest codziennie.

0