Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai Katana Led 24-H9223m filmy z USB.

14 Maj 2012 12:03 24453 35
  • Poziom 10  
    Kupilem telewizor do corki pokoju,niestety okazalo sie na skutek nieuwagi ze nie ma funkcji odtwarzania filmow przez USB.
    Odczytuje jedynie MP3 i JPEG.
    Znalazlem na stronie producenta informacje ze blizniaczy model rozni sie jedynie tym ze oprocz MP3 i JPEG odtwarza rozniewz DivX.
    Zapewne jest to tylko kwestia oprogramowania-uruchomienia funkcji odtwarzania,lecz jak tego dokonac?
    W tym link jest porownanie tych dwoch modeli: http://www.funai.pl/produkty-porownanie.html?p=153|154

Czy jest ktos w stanie pomoc w jakis sposob uruchomic mozliwosc odtwarzania filmow przez USB?
  • Poziom 27  
    Kenkra napisał:
    Znalazlem na stronie producenta informacje ze blizniaczy model rozni sie jedynie tym ze oprocz MP3 i JPEG odtwarza rozniewz DivX.
    Zapewne jest to tylko kwestia oprogramowania-uruchomienia funkcji odtwarzania,lecz jak tego dokonac?

Witam. Swego czasu ( w marcu tego roku ) byłem zainteresowany tym, czy w TV Funai Katana LED40-H9200M który podobnie jak Katana LED24-H9223M nie może odtworzyć plików filmowych poprzez wejście USB. W kilku miejscach trafiłem na informacje, że nie jest to możliwe. Jednak, widząc zainteresowanie innych forumowiczów tym tematem, będę śledził, czy może komuś uda sie znaleźć z tego wyjście.
  • Poziom 9  
    Witam przepraszam za odkop ale mysle ze dla niektorych uzytkownikow tego telewizora bedzie to wazne znalazlem sposob na oszukanie tlewizora . A wiec sciagamy ze strony producenta opogramowanie H9323M
    link ponizej i instalujemy zgodnie z instrukcja oprgramowanie laduje sie bez zadnych problemow a my cieszymy sie DIVX w HD wrec banalne rozwiazanie :)
    Takze jezeli kupiles sobie telewizor bez funkcji DIVX to sciagnij zgodnie z wartoscia cali matrycy i ciesz sie :))

24 cale : http://www.funai.pl//web/files/LED_LC9%20firmware/LED24-H9323M/ZF536624EUSLL-035-03.pkg

32 cale : http://www.funai.pl//web/files/LED_LC9%20firmware/LED32-H9323M/ZF536632EUSLL-035-03.pkg
  • Poziom 10  
    Niby banalne,ale...czy ktos to przetestowal ?
    Nieco mam obawy przed wykonaniem tego kroku,bo jak "uwale" corce TV,to bedzie chciala moj ;)
  • Poziom 10  
    Witam !
    sprawdzałem to na swoim 32FL552 no i zuważyłem że poprawiła się jakość obrazu
    ale z odtwarzaniem filmów z usb nadal mam problem , do portu usb podłączam czytnik kart SD i zauważyłem że czyta tylko kartę 2 GB a gdy włoże kartę o pojemności 4 GB to zaczynają się problemy , po wybraniu opcji sprawdz pliki PVR telewizor się wyłacza i muszę wyjąć wtyczkę z gniazdka ,odłączyć i wyjąć czytnik i wtedy jest OK
    Mam ten Tv od tygodnia i dopiero go rozpracowuję wszystko działa Ok a problem polega na braku odtwarzania filmów z usb no i nie czyta wszystkich kart.
    Jeśli ktoś coś wie na ten temat to Bardzo Proszę pisać.
  • Poziom 9  
    Działa poniewaz sam to sprawdzalem na swojej Katanie i dlatego napsialem na forum. Co do teog usb telewizor nie czyta wszystkich rodzajow pamieci poniewaz maja one bardzo duzo roznych parametrow ja podalem to tylko do telewizorkow katana led 32 H9223M jak i 24. Co do telewizora 32FL552 jest inne oporgramowanie zaisntalowanie tego co podalem moze uszkodzic telewizor moge popatrzec puzniej na odpowiednik twojego modelu i podesle odpowiednie oprogramowanie :)
  • Poziom 10  
    oczywiście pobrałem wersję do mojego telewizora 32FL552, sam proces wgrywania jest banalnie prosty a zwłaszcza że są dołączone instrukcje w jązyku Polskim . U mnie problem polega na tym że raz czyta mi karty SD a raz nie , odtworzyć filmów DXVID jeszcze mi się nie udało :| jeśli ktoś wie jaki pendriv kupić to Bardzo Proszę o info
  • Poziom 10  
    Karty pamieci wlozone w czytnik i "udajace" pendrive`a czesto nie sa rozpoznawane wlasciwie poprzez urzadzenia.Zauwazylem to na banalnym przykladzie radia samochodowego gdzie wkladajac obojetnie jak pendrive zawartosc jest odczytywana,kiedy wkladam karte pamieci umieszczona w czytniku i wetknieta w usb,pojawia sie problem,np jednego czytnika nie widzi wogole,a z innegopokazuje tylko czesc zawartosci.
    Mam kilka pendrive`ow roznych producentow(4GB,8GB,32GB) i wszystkie telewizor rozpoznaje i widzi zawartosc
    Jutro bede w domu i odrazu zrobie update telewizorka zobaczymy co z tego wyniknie :]
  • Poziom 2  
    A jakie jest odpowiednie oprogramowanie dla telewizora 32FL532/10? Czy mógłby ktoś podać do niego link jeśli takie istenieje? Z góry serdeczne dzięki ;-)
  • Poziom 10  
    Proszę Bardzo
    http://funai.pl/pomoc-oprogramowanie.html
    wpisujesz typ tv 32fl552 bez łamane na 10 i jest .
    jak uaktualnisz to napisz jakie nastąpiły zmiany , u mnie nastąpiła poprawa obrazu a z odtwarzaniem filmów z usb jeszcze nie rozpracowałem bo nie mam pendriv-a

Dodano po 1 [minuty]:

Ups pomyliłem nymery , wpisz 32FL532

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

ja robiłem tak ;
    najpierw sformatowałem kartę /włażoną do czytnika kart usb/ w TV , następnie wybrałem opcje sprawdz pliki PVR i gdy było OK
    skopiowałem plik BIN z oprogramowaniem do pustej karty i poszło.
    należy pamiętać że karta ma być czysta bez innych plików.

Tylko nie pamiętam gdzie należy skopiować plik bo TV automatycznie tworzy folder MSTPVR , ale sprubuj najpier skopiować do tego folderu a jak się nie uda to bezpośrednio do pamięci obok tego folderu
  • Poziom 2  
    Okazało się, że podałem nieodpowiedni model tv, jest to jednak model: 32FL552, dlatego nie odczytywało oprogramowania, na szczęście nic złego się nie stało ;-) Pobrałem poprawne oprogramowanie i zainstalowałem je. Wrzucałem filmy do folderu jak i później obok, niestety nie udało się ich otworzyć, próbowałem metodą odtwarzania filmów nagrywanych z tv i bezpośrednio z pamięci usb, przy tej drugiej próbie w ogóle ich nie odczytywało. Dzięki za poświęcony czas i rady ;-)
  • Poziom 10  
    i to mnie denerwuje .nie podają jakie zmiany zostaną wprowadzone po wgraniu nowego oprogramowania.
    ale będę eksperymentował i jak coś mi się uda to napiszę.
  • Poziom 1  
    Witam, czy komuś udało sie odtworzyc w końcu te filmy z USB ??? ja podłaczam Pendriv`a pod USB z filmem ale nie widzi nic na tym pendrivie....
  • Poziom 10  
    niestety :( ale bynajmniej mi się nie udało :( odtwarza tylko to co sam nagra
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Jestem ciekawy co z odtwarzaniem filmów divix ,temat jagby zamarł .Sam kupiłem parę dni temu 32fl552 i mam identyczny problem . Boję się zainstalować tą " oszukującą" aktualizację , ktoś więcej to sprawdził?. Dodatkowo mam jeszcze takie pytanie :dlaczego można nagrywać tylko około 10 min. (pendrive czysty 4G).
  • Poziom 10  
    Bez obawy, aktualizacja jest Ok, tylko mało przydatna , a z tym nagrywaniem to może w ustawieniach trzeba zmienić, u mnie jest ustawione na 6 godzin, programuję kilka filmów wyłączam tv i spać a rano jest wszystko nagrane.
    Denerwuje mnie jedynie ten pasek z opcjami wyboru na dole ekranu, jeśli ktoś wie jak to usunąć to Proszę o info
  • Poziom 9  
    Po aktualizacji (ze strony producenta ) nagrywanie jest ok. Co do paska z opcjami nic prostszego - użyj przycisku display.
  • Poziom 9  
    Witam a ja nie mogę ściągnąć tego oprogramowania nie wiem jak go otworzyć a chodzi mi o oprogramowanie do funai katana 32fl552
  • Poziom 9  
    Nieco wyżej jest napisane jak to zrobić . Wystarczy otworzyć link podany przez Jan Wedrownik , wpisać typ swojego tv ,pobrać plik , skopiować na pendriva , a zresztą jest tam też instrukcja jak to zrobić.
  • Poziom 9  
    tak widzę ale nie mogę otworzyć tego pliku bo to jest ... bin... a ją nie wiem jak go otworzyć...pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A po co chcesz ten plik otwierać ? Skopiuj go na pendraiva (czystego ,bez żadnych plików) .Potem wyłącz tv (swieci sie czerwona dioda ) , włóż pendriva do gniazda usb telewizora , włacz tv i wejdż w jego menu , wybierz aktualizacje USB , kliknij na ok i po robocie . Tv sam wczyta sobie podany mu plik na pendrivie . Wyłącz po wszystkim tv i wyjmij pendriva i masz aktualizacje.
  • Poziom 9  
    acha...patrzyłem na to ale myślałem że trzeba najpierw na kompa pobrać a później dopiero na pendriwa rzucić ...
  • Poziom 9  
    Widzę że sie nie rozumiemy. Otwierasz ten link:http://funai.pl/pomoc-oprogramowanie.html w pozycji 18 masz plik z aktualizacja do 32fl552 bo o ten typ Ci chyba chodzi . Klikasz na czarny przycisk POBIERZ (obok masz instrukcje instalacji ! ) Plik się pobiera i zapisuje sie na kompie i ten właśnie plik wrzucasz na pendriva i robisz tak jak pisałem wyżej .Jaśniej już nie mogę tego opisać .Skorzystaj z instrukcji instalacji , która znajduje się w podanym linku obok przycisku POBIERZ , to naprawdę proste !.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    dzięki za podpowiedz...własnie zrobiłem...pozdrawiam

Dodano po 42 [minuty]:

Niestety cieszyłem się za wczas...wyświetla mi w telewizorze brak plików oprogramowania i próbowałem różnie i nic nie dało dodawałem do pliku tego mc..i osobno telewizor mam 32fl552 ściągałem taką aktualizacje później 32fl532 i nic dalej to samo już zrezygnowałem... :cry:
  • Poziom 10  
    Witam !
    sprawdź nazwę pliku , musi być oryginalna taka jak ze strony pobierania bez nadpisanych numerków (1) czy (2). Nazwa ma wyglądać tak
    / BIN_MSD_308.bin / i należy ten plik skopiować bezpośrednio do pendriva
    pozdrawiam !
  • Poziom 2  
    FUNAI KATANA 22FL532

Witam,
    bardzo proszę o pomoc zrobiłam wszystko tak jak opisane w instrukcji na stronie Funai ściągałam program wrzuciłam na pendrive i zgodnie z instrukcją zaczęło się aktualizować na TV, ale zakończyło na 19% i koniec czy ktoś miał taki przypadek i wie, jaka jest przyczyna, ponieważ oglądanie filmów na Funai nadal jest niemożliwe.
  • Poziom 16  
    Jeżeli dochodzi do 19% znaczy że masz wgrane to samo oprogramowanie,
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    ARTEMIAN napisał:
    Jeżeli dochodzi do 19% znaczy że masz wgrane to samo oprogramowanie,
    pozdrawiam

Czyli nici z odtwarzania filmow przez USB? szkoda:(
  • Poziom 11  
    32/fl552 w jakim formacie nagrywa ,moze by uzyc programu formatfaktory. :?:
  • Poziom 10  
    Witam !
    na srtonie producenta pojawiła się najnowsza aktualizacja / 23 V 2013 /
    dla tv 32fl552, jeszcze jej nie wgrywałem i nie wiem jakie są zmiany ale dziś ją zainstaluję i sprawdzę.
    Producent napewno zamieścił też aktualizacje do innych modeli.