Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32S62B - menu zapomina ustawienia

14 Maj 2012 12:30 7873 33
  • Poziom 39  
    Witam

Posiadam od trzech-czterech lat TV Samsung LE32S62B.
    Od paru miesięcy zauważyłem że TV zapomina ustawienia Menu, objawia sie to tym iz jakakolwiek zmiana ustawień czy to bezpośrednio w menu czy też za pomocą przycisku np zmiany obrazu z 16:9 na 4:3 powoduje iż telewizor nie reaguje, czasami zareaguje ale sekundę później powraca do poprzedniego ustawienia, w menu język jest po polsku ale po wystąpieniu tych anomalii mimo iż menu jest ojczystym języku w wyborze języka widnieje Angielski
    Pomaga jedynie wyłączenia tv z pilota na parę sekund i ponownie go włączenie choć po wczorajszym incydencie nie pomogło i musiałem wyłączać dwa razy TV
    Co to może być i czy warte jest to naprawy czy może kupować nowy TV ?
  • Poziom 17  
    Czy czasem w opcjach nie masz włączonego trybu sklepowego?
    Jeśli tak to zmień na domowy.
  • Poziom 39  
    Tam nie ma takiego trybu, nawet nie ma możliwości przywrócenia ustawień fabrycznych to bardzo prosty TV
    Ten problem nie występuje od razu tylko np po godzinie lub więcej od włączenia tv
  • Poziom 17  
    A masz funkcję Plug & Play?
  • Poziom 39  
    Nie ma z resztą w jakim celu miała by być tam ta opcja skoro ten TV nawet nie posiada USB
  • Poziom 17  
    Menu > Ustawienia > Plug & Play > Polski > Tryb domowy > OK
  • Poziom 39  
    OK jest opcja Plug & Play ale dotyczy ona tunera analogowego i jak przypuszczam D-SUB i w tym trybie jest dostepna, tv jest podłączony kablem HDMI do dekodera wiec opcja Plug & Play jest niedostępna
  • Poziom 17  
    Czy jak naciśniesz na klawiaturze lokalnej Menu (kilka sekund) to pojawił się napis DYNAMICZNY?
  • Poziom 39  
    Pojawia sie tylko Menu
  • Poziom 39  
    Trzymałem go nawet 10 sekund nic to nie daje, od razu włącza się menu
  • Poziom 17  
    Wejdź Menu, podświetl Dynamiczny i dopiero klawiaturą przytrzymaj Menu.
  • Poziom 39  
    Proszę cie pokaż mi gdzie:

Samsung LE32S62B - menu zapomina ustawienia Samsung LE32S62B - menu zapomina ustawienia Samsung LE32S62B - menu zapomina ustawienia Samsung LE32S62B - menu zapomina ustawienia

Ja tam nie widzę opcji Dynamiczny, jedyna opcja to Obraz/Tryb: Dynamiczne (obecnie ustawiony standardowy)
  • Poziom 17  
    W opcjach obrazu zmień na Dynamiczne i wciśnij (trzymaj) Menu.
  • Poziom 39  
    Daje to taki sam efekt jak poprzednio powoduje powrót do poprzedniego podmenu i w konsekwencji zamkniecie i ponowne otwarcie menu
  • Poziom 17  
    Funkcja Dynamiczne ma być podświetlona.
  • Poziom 39  
    Próbowałem zarówno gdy jest podświetlona w podmenu wyboru jak i przed wyborem podmenu
    Czym ma zaowocować ta kombinacja ?
  • Poziom 39  
    Już próbowałem wszystkiego, zarówno jak jest włączony tuner analogowy jak i po HDMI, trzymanie przycisku Menu zawsze powoduje powrót do poprzedniego podmenu
    Nie masz może Instrukcji serwisowej do tego TV ?
  • Poziom 17  
    Robisz to pilotem czy klawiaturą lokalną?
  • Poziom 39  
    Robiłem klawiaturą pilota, teraz zrobiłem przyciskami funkcyjnymi w telewizorze i TV wszedł w tryb "Shop Mode", ponowne wykonanie procedury dało komunikat "Dynamiczne" - wygląda na to że TV nie był w trybie sklepowym
  • Poziom 17  
    I o to mi chodziło.
    Przetestuj teraz odbiornik.
  • Poziom 39  
    Niestety problem występuje nadal, zauważyłem również że gdy np mam ustawione oszczędzanie energii po wystawieniu problemu z menu podświetlenie ekranu wraca na 100%, a gdy np zmienię tryb obrazu na jakikolwiek inny obraz robi się czarny i idzie jedynie głos, pozostaje jedynie wyłączenie i ponowne włączenie tv
  • Poziom 39  
    imperpl napisał:
    twórz ten sprzęt i pomierz to i tamto

Czyli co dokładnie ?
    imperpl napisał:
    podstaw czystą pamięć i zobacz jaki będzie efekt.

Nawet nie mam instrukcji serwisowej do tego tv, nie mówiąc już o czystym wsadzie do pamięci
  • Poziom 33  
    Bródka napisał:
    nie mówiąc już o czystym wsadzie do pamięci

Możesz to rozwinąć, bo obawiam się, że nie masz pojęcia o czym mowa.
  • Poziom 39  
    lamer. napisał:
    Możesz to rozwinąć

Ja to zrozumiałem jako podstawienie pamięci flash tv z wgranym firmware
    lamer. napisał:
    bo obawiam się, że nie masz pojęcia o czym mowa.

No nie mam, ale chyba nie tylko ja, bo tekst typu
    imperpl napisał:
    Może w końcu otwórz ten sprzęt i pomierz to i tamto

Jakoś nie jest specjalnie pomocny
  • Poziom 33  
    Bródka napisał:
    Nawet nie mam instrukcji serwisowej do tego tv

Więc ją sobie pobierz.

Dodano po 2 [minuty]:

Bródka napisał:
    No nie ma, ale chyba nie tylko ja, bo tekst typu
    imperpl napisał:
    Może w końcu otwórz ten sprzęt i pomierz to i tamto

Jakoś nie jest specjalnie pomocny

Dla fachowca jest pomocny, a skoro Ty nie masz pojęcia o sprzęcie TV, to nie bierz się za naprawę.

Dodano po 3 [minuty]:

Bródka napisał:

Ja to zrozumiałem jako podstawienie pamięci flash tv z wgranym firmware

To bardzo źle rozumiesz.
  • Poziom 39  
    lamer. napisał:
    Więc ją sobie pobierz.

Pod model LE32S62B google wyświetla śmieci i płatne strony, a tu w bazie znalazłem tylko pod model LCD LE32R8, ale czy to ten sam ?
    lamer. napisał:
    Dla fachowca jest pomocny, a skoro Ty nie masz pojęcia o sprzęcie TV, to nie bierz się za naprawę.

Panie moderator, a czy fachowiec by tu zaglądał i to jeszcze do działu Tv Początkujący ?
    I nie pisz mi że to
    imperpl napisał:
    oże w końcu otwórz ten sprzęt i pomierz to i tamto.

Jest pomocne bo mi to trąci
    Cytat:
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

No ale w końcu to ja jestem "feee" bo proszę o pomoc
  • Poziom 33  
    Bródka napisał:
    Pod model LE32S62B google wyświetla śmieci i płatne strony,

Ktoś kto świadczy usługi informatyczne chyba umie sobie znaleźć, a zapewniam Cię, że jest.

Bródka napisał:
    Panie moderator, a czy fachowiec by tu zaglądał ?

Mylisz się, to jest właśnie dział dla fachowców, jest o tym w zasadach działu.

Bródka napisał:
    Jest pomocne bo mi to trąci

Mi natomiast trąci: 3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.