Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers wrp 250-5 kb nie utrzymuje stałej temperatury wody

14 Maj 2012 12:37 6016 4
  • Poziom 10  
    Przy regulatorze przepływu wody na piecyku skręconym w okolicach minimum w chwilach "świetności" miałem wrażenie (a nawet jestem pewien), że priorytetem była temperatura wody ustawiona suwakiem gazu. Działało to tak, że po otwarciu kranu na full na samym początku woda leciała na maxa (piecyk w tym czasie zaczynał odpalać) a po ok 2 sekundach od momentu odkręcenia kranu strumień wody samoczynnie malał, temperatura stabilizowała się i odkręcenie kolejnego kranu nie zwiększało już przepływu wody przez termę. Ciśnienie i ilość wody w tym pierwszym kranie spadały, ale temperatura nie. Działało to dokładnie tak, jak opisane jest to na 11 str. instrukcji obsługi urządzenia:
    Cytat:
    Ilość wody można regulować zaworem czerpalnym przy dowolnym położeniu regulatora wody w grzejniku. Wówczas temperatura (również przyrost temperatury) wody wypływającej będzie w przybliżeniu stała i zależna od położenia ręcznego regulatora wody w grzejniku. Przy ustawieniu regulatora wody na przepływ zmniejszony można regulować zaworem czerpalnym strumień wody w zakresie od ok. 2 do 5 l/min w grzejniku WRP 250 i od ok. 2 do 6,5 l/min w grzejniku WRP 325. Temperatura dostarczonej wody pozostaje wówczas prawie niezmieniona i wynosi ok. 60°C (przyrost temperatury wody t ok. 50°C), przy temperaturze wody dopływającej 10°C*. W obu przypadkach zawór gazu dostarcza do palnika ilość gazu proporcjonalną do wypływającej ilości wody.

... z taką uwagą, że suwakiem gazu miałem ustawioną temperaturę wody na ok. 45 st C, czyli taką, jaką lubię mieć pod prysznicem.
    Proszę o uwagi, gdzie ewentualnie szukać przyczyn mojego problemu, tzn. dlaczego moje urządzenie przestało utrzymywać w miarę stałą temperaturę wypływającej wody?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Zaniedbany zespół wodny. Czysta i zakonserwowana terma pracuje jak w cytacie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W nawiązaniu do powyższej odpowiedzi mam pytanie: jak po odkręceniu mikroprzełącznika oraz wężyka i rurki z wodą najprościej oddzielić zespół wodny od zespołu sterującego ?
    Tak sobie patrzę i jeszcze nie bardzo wiem jak po zdjęciu blaszki blokującej zawór ręcznego regulatora przepływu wody odłączyć go od korpusu. No chyba, że nie trzeba, bo uzyskamy dostęp od góry.
    Proszę o powyższe informacje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zrób zdjęcie w jakim stanie jest zespół wodny.