Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 40TL838 - sortowanie kanałów

jackuc 14 Maj 2012 12:52 11812 0
    jackuc
    Poziom 19  
    Witam
    mam chyba nietypowy problem z telewizorem Toshiba 40TL838, który zakupiłem tydzień temu. Próbowałem też znaleźć odp. na Forum hdtv, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania.
    Otóż po drobnych walkach z istniejącą anteną siatkową udało mi się w końcu złapać nadawane programy cyfrowe zatem o analogu zapominam.
    I tu pojawił się problem. Telewizor użytkowany jest przez starsze osoby, przyzwyczajone do tego aby na guziku na pilocie np. pod „1” był TVP 1 itd. a mi jak na razie nie udało się przypisać programów do numerów na pilocie.
    Mogę to zrobić jedynie dla kanałów analogowych (o których zapominam), natomiast dla cyfrowych ni diabła. Zmieniałem już numer pozycji kanału cyfrowego itp. i po sortowaniu były ułożone jak trzeba ale jak na pilocie czyli np TVP1 - poz 1, TVP2 - poz. 2 itd ale jak wciskam na pilocie „1” to pokazuje, że nie ma takiego kanału.

Umnie automat porozrzucał np TVN na poz 53, Polsat 54 itp a np na kanale 33 mam tylko puste linie.
    Czyli nie jest jak ustawieniach z testu Kikiego ładnie posegregowane

Toshiba 40TL838 - sortowanie kanałów

Ponadto na kanałach cyfrowych jak wejdę w menu/konfiguracja/DTV/kanały strojenie ręczne i tam jest lista kanałów to nic nie mogę tam zaznaczyć, jak biorę strzałką w prawo to przeskakuje do „Ulubione”, które są puste.
    Ponadto na niektórych kanałach wyskakuje w ogóle komunikat „kanał zaszyfrowany”.
    Dla mnie to nie problem otworzyć guzikiem pionowa listę kanałów i wybrać interesujacy kanał, powiem, że nawet tak łatwiej, ale teściowie wiecie rozumiecie...
    Próbowałem już robić tak jak w napisano w instukcji (punkcik 3 na stronie 20)

http://www.toshiba-om.net/LCD/PDF/Polish/TL838-324046-Polish.pdf

ale co ciekawe u mnie nie jest widoczna ta prawa kolumna z kółkiem i zaokrągloną strzałką do pomijania programów....

Doradzicie może co robię nie tak ? Może mam jakąś „lewą” wersję softu
    6.30C.1 DEC 05 2011 – 51.3.31.2
    MBOOT VERSION: 00480288
    MFC VERSION: 240226

Dziękuję za Wasze podpowiedzi

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------

Problem rozwiązany !!!!!

Nigdzie o tym nie doczytałem i nie wiem z czego to wynika, ale należy w ustawieniach zmienić kraj na Niemcy (nie język) i wówczas jeszcze raz przeskanować ponownie programy. Teraz wrzuca je od numeru 1 a nie jak miałem przy ustawionym kraju Polska np od 50 i można je uporzadkować i są zgodne z guzikami na pilocie !!!

Czemu tak jest to nie wiem. Jak wcześniej zminiałem np TVP2 na numer 1 to numerek zmieniał a potem pokazywało że kanał zaszyfrowany

Wszystko hula teraz świetnie
  • flexghzflexghz