Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co sądzicie o Samsung scx 3400?

pati_xd 14 May 2012 14:17 12884 18
Altium Designer Computer Controls
    pati_xd
    Level 2  
    Witam.
    Mam zamiar zakupić urządzenie Samsung scx 3400, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na jej temat.
    Ma ją może ktoś?
    Jakie są wady, zalety tak mniej więcej i czy tonery są bardzo drogie?
    Pozdrawiam. ;)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Altium Designer Computer Controls
    virus5
    Level 11  
    Rzadki model. Cena proszku i chipu 75zł. Zamiennik napewno około 130zł. Wydajność kasety 1500 stron. Sam decyduj
    Alcedo
    Level 23  
    na 99.9% pasuje do niej uniwersalny toner samsunga ok. 100PLN/KG, kwestia znalezienia chipow, dzisiaj spytam swoich dostawcow i dam znac, ale cena nie powinna byc odstraszajaca.
    Pozdrawiam
    Piotr
    ardagast
    Level 10  
    Mam teraz SCX-4100 i skaner przestał działać. Byłem bardzo zadowolony z tego Samsunga i teraz szukam czegoś podobnego - też chcę kupić SCX-3400.

Starą drukarkę napełnialiśmy/wymienialiśmy toner dwa razy w roku, nawet rzadziej (drukujemy dużo kartek, mało zadrukowanych).

Jeśli coś wiecie o tym MFP lub polecacie coś podobnego to jestem zainteresowany.

Inne które oglądałem to:
    Brother DCP-7055 - lubię firmę, ale jest za wysoka, musiałbym szukać nowego miejsca dla niej w firmie
    HP LaserJet M1132 - tej firmy nie lubię, ale ma dobre wymiary. Miałem dwie atramentówki HP w domu i w każdej zacinał się papier i tym podobne cuda :/
    Panasonic KX-MB1500 - bardzo kiepskie opinie ma na zagranicznych portalach (słaba jakość druku, droga, wolna), dla mnie odpada, chociaż malutka jest.
    Samsung SCX-4623F - najdroższa (chciałem wydać do ok. 500zł), obecnie skłaniam się ku niej właśnie.

Co jeszcze wchodzi w grę? Nie drukujemy dużo, często kserujemy dowody osobiste, drukujemy FV - ale to i tak tylko kilka, czasem kilkanaście kartek dziennie.
  • Altium Designer Computer Controls
    pati_xd
    Level 2  
    Ja też myślałam nad tym Brotherem, ale stwierdziłam że jest ona strasznie duża, a jej wykonanie nie jest najlepsze( chodzi mi o klapę od skanera). Choć bardzo mi się podobało to że ma pojemnik na papier. Ja raczej potrzebuję drukarki do wydruków w domu. Tak więc nie wiem czy ją kupić czy nie ;<
    cosiek
    Level 13  
    W poniedziałek kupiłem ją. W starej HP3420 skończył się tusz a refill jakoś zasuszał dysze. I tak już miała klejone koło zębate napędzające rolki i pod 7 działa na 3600LIDL jak miała ochotę więc na szrot.
    Miałem zamiar kupić jakiś tani jak najmniejszy laserek coś jak Samsung 1670 z łatwym odblokowaniem o jak najmniejszych gabarytach a padło na kolor CPL 320. Jednak na żywo w sklepie gabaryty kolorowej sporawe i waga też konkretna więc padło na taki kombajn. Bardzo często coś potrzeba powielić i teraz jak znalazł. Minus to brak na panelu sterowania jasnością kopii i powiększania odbitek. Oczywiście ustawia się to wszystko z poziomu sterownika w PC i jest zapisywane w urządzeniu. Domyślnie drukuje i kopiuje bardzo ciemno nawet na ECO.
    Bardzo dobry fabryczny toner. Po zgięciu na czarnym tłustym zadruku z domyślnymi fabrycznymi ustawieniami i przeciągnięciu paznokciem nic się nie kruszy i nie odpryskuje.
    Po zmniejszeniu intensywności trzeba zeskrobać toner razem z papierem.
    Świetny mechanizm pobierania papieru. Nawet pojedynczą kartkę wciąga idealnie. Nawet taką kilkukrotnie poskładaną też pobiera i po uprasowaniu prawie nie ma śladu po zagięciach :D
    W HP zawsze coś się potrafiło zaciąć na idealnym papierze już od samego początku użytkowania.
    Dla jednych brak szuflady na papier będzie wadą, ale w domowych warunkach ma to swoje plusy. Pierwsza kartka nie zbiera kurzu jak sprzęt dłużej odpoczywa.
    Dla małych biur np. jakieś filie banków czy pośrednictwa finansowego-tam gdzie często potrzebne są kopie dokumentów tożsamości bardzo przydatna może być funkcja kopiowania obu stron dokumentu na jednej stronie kartki. Można też tym sposobem szybko powielić małe broszury czy inne wielkości dowodu.
    Skanera jeszcze nie testowałem. Brak kabla USB w zestawie. Gwarancję trzeba sobie wydrukować na stronie samsunga ale dopiero po rejestracji. Jeszcze nie dostałem maila z loginem i załącznikami a gdzie tu sklep ma drukować pod konkretne urządzenie?
    Boczne plastyki trochę zbyt cienkie zwłaszcza w miejscu szczelin wentylacyjnych. Obudowa nie jest na pewno klasy droższych urządzeń biurowych-taka ECO :P
    Pewnie ze 4 lata wytrzyma a rolki to już po roku każą wymieniać bo inaczej nici z 2 letniej gwarancji. Pozostaje reklamacja na niezgodność towaru z umową w sklepie :D
    Oczywiście w sklepie chcieli wcisnąć dodatkową gwarancję Samsunga za ponad 60zł. Tylko nigdzie nie ma kosztów tego corocznego obowiązkowego serwisu, który nie jest bezpłatny. A jak urządzenie nawali po roku i nie było przeglądu mogą nie uznać gwarancji-nie uznają na pewno.
    Kombajn do domu, małej firmy z PC i po zmodowaniu chipem nawet może być do jakiegoś punktu ksero co by większej maszyny nie odpalać dla kilku kopii 1:1.
    ardagast
    Level 10  
    W SCX-3400 nie podoba mi się ten podajnik papieru - wystaje poza korpus drukarki. W moim starym samsungu była kieszeń pod drukarką i bardziej podoba mi się to rozwiązanie...
    Jericho24
    Level 20  
    I jak się sprawuje drukraka po roku użytkowania?
    Zastanawiam się nad bliźniaczym modelem 3405 albo nad trochę droższym brotherem 7060D, który ma bardzo przydatny DUPLEX.
    cosiek
    Level 13  
    Działa :D Bęben nie porysowany, toner jeszcze fabryczny. Ja bardzo mało drukuję ale nic się nie zbryliło a urządzenie bardzo szybko stawia się w pełni gotowe do działania po włączeniu. Bardzo prosta obsługa. Ciekawa jest funkcja automatycznego usuwania "szumów" z kopiowanych stron i przy kopiowaniu grubych przedmiotów-nie ma czarnych miejsc gdzie wpadło światło z zewnątrz.
    AdamCw
    Level 17  
    pati_xd wrote:
    Witam, mam zamiar zakupić urządzenie Samsung scx 3400, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na jej temat. Ma ją może ktoś ? Jakie są wady i zalety tak mniej więcej i czy tonery są bardzo drogie.

Pozdrawiam ;)

Przecież wystarczy wgrać ODPOWIEDNIEGO DO WERSJI FIRMWARE W DRUKARCE fixa (chipa programowego) i można bez problemu samemu napełniać kartridż tonerem (proszkiem). Nie trzeba kupować żadnych chipów (płytek z obwodem drukowanym) do kartridża, które często powodują komplikacje z wydrukiem i umożliwiają wydruk standardowo 1500 stron.
    Operacja wgrania jest niezwykle prosta. Trwa kilka minut i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Po wgraniu fixa (chipa programowego) drukarka samoczynnie resetuje licznik wydrukowanych stron przy każdorazowym jej uruchomieniu. Nie ma żadnego ograniczenia w drukowaniu - sami decydujemy czy jakość wydruku nas satysfakcjonuje, a jeśli nie to należy uzupełnić kartridż w toner.
    Wgranie fixa jest operacją jednorazową, nie trzeba jej powtarzać. Fix posiada zabezpieczenie przed aktualizacją ze strony producenta. Polecam fixy generowane indywidualnie pod daną drukarkę, a konkretnie pod nr CRUM - tzn. nr seryjny chipa jaki znajduje się w kartridźu. Wszystkie inne niosą potencjalne niebezpieczeństwo zablokowania wydruku po określonej liczbie wydrukowanych stron.
    cosiek
    Level 13  
    Tylko gdzie taki sprawdzony generator dostać? Po zakupie znalazłem ruską stronkę z ofertami takich modowanych wersji firmware właśnie pod nr. seryjny drukarki i wgraną wersję ori firmware. Opisane było, że jest to operacją przeprowadzana indywidualnie pod każdy egzemplarz i po jej przeprowadzeniu trzeba wymontować lub zakleić chipa w kartridżu. Służy on do ewentualnego odblokowania po użyciu innego ori kartridża. Jest to deczko jednak zagmatwane i dobre dla kogoś sporo drukującego. A może jest jednak w pełni bezpieczne?
    Nowe chipy działają jak ori, drukarka nadal zlicza ilość wydruków i tylko dosypuje się toner ewentualnie zmienia wałek światłoczuły i czyści kasetę z resztek przepracowanego tonera. Tak przynajmniej jest w przypadku tonerów co znalazłem do nich film instruktażowy z regeneracji takiej kasety.
    Nie powiem, zawsze lepiej kupić buteleczkę 100-200g proszku i być niezależnym. Ale skąd taki firmware/generator wziąć żeby nie uszkodzić sprzętu?
    AdamCw
    Level 17  
    Witam. Mogę wygenerować taki fix pod nr CRUM kartridża.
    Musisz wydrukować strony z raportami, na nich będzie się znajdował:
    1)wersja aktualnego firmware w drukarce - OS Version V…………….. ,
    2)nr CRUM – czyli nr seryjny chipa w kartridżu – musi być oryginalny kartridż z tonerem Samsunga – nie żaden odpowiednik (najlepiej użyć kartridża startowego o ile można na nim jeszcze drukować). Dodatkowo kartridż musi być aktywny tzn. umożliwiać dokonywanie wydruku na nim (nie może być taki, którego chip został zablokowany),
    3)dokładny symbol drukarki – Np. SCX-340??? (SCX-340, SCX-3405, SCX-3405FW itp).
    Wgranie fixa:
    1)Odłączasz wszystkie urządzenia połączone z komputerem po USB – oczywiście poza myszką i klawiaturą, jeśli są na USB.
    2)Wypakowujesz na pulpit komputera otrzymane archiwum rar, do dowolnie nazwanego katalogu. W wypakowanym katalogu znajdziesz 2 pliki – jeden z fixem ( ma rozszerzenie HD), drugi zaś o nazwie usbprns2.exe.
    3)Drukarka musi być widziana przez system, więc najlepiej zainstalować wcześniej jej sterowniki.
    4)W drukarce musi się znajdować kartridż z chipem, którego nr był podany dla wygenerowania fixa (oryginalny SAMSUNG z możliwością wydruku). Będzie on po wgraniu fixa kluczem do ewentualnego odblokowania drukarki. Konieczność taka zachodzi, gdy użytkownik z jakiegoś powodu zapomni zakleić chipa w kolejnym kartridżu. Wtedy drukarka blokuje się i aby ją odblokować wystarczy włożyć do niej ten kartridż, którego użyliśmy do wgrania fixa. Dlatego musi on być zachowany – on lub chip z niego.
    5)Otwierasz katalog z plikami wcześniej zapisany na Pulpicie, klikasz raz na plik z fixem lewym klawiszem myszki i nie zwalniając go przenosisz plik na plik usbprns2.exe.
    6)Obserwujesz na ekranie komputera jak pojawia się czarne okienko dosowe, po którym przebiegają białe kropeczki (trwa to kilka sekund). Oznacza to, że drukarka właśnie wczytuje nowe oprogramowanie. Nie wolno niczego naciskać, pozostawiasz Komputer i drukarkę bez ingerencji do czasu, aż drukarka zacznie szumieć (słychać warkot silników napędów) po czym wszystko ucichnie i drukarka zastygnie w gotowości. Wówczas wyłączamy ją klawiszem „Włącz/Wyłącz” po czym ponownie załączamy tym samym klawiszem. Drukarka po załączeniu jest już przeprogramowana. Możemy wstawić do niej dowolny, kompatybilny kartridż, z zaklejonym chipem. Jeśli zapomnimy o zaklejeniu, drukarka zablokuje wydruk i musimy wtedy włożyć do niej kartridż użyty przy wgrywaniu fixa. Po odblokowaniu wyjmujemy go i wkładamy ten przeznaczony do wydruków, a ten odblokowujący chowamy jako zabezpieczenie gdyby zaszła konieczność.
    7)Wykonujemy wydruk raportów – w wersji firmware powinna pojawic się litera „P”, „F” lub „f”. Obecność którejś z nich w wersji firmware oznacza, że drukarka ma z powodzeniem wgranego fixa.

Co zyskujesz z wgrania fixa:
    1)Sam określasz jak długo jakość wydruku jest wystarczająca, podczas gdy bez fixa wydruki są blokowane po osiągnięciu 1500 stron z kartridża pełnego lub 400 stron z kartridża startowego i reszta tonera jest niewykorzystywana – jeśli ktoś drukuje mało zapełnione strony to praktycznie zostaje jeszcze 1/3 tonera niewykorzystane. Z nowym firmware wyczerpiesz toner do zera.
    2)Wystarczy dokupić sam toner (proszek) i dosypywać do kartridża po jego wyczerpaniu.
    3)Można zakupić same kartridże bez chipa, co zmniejsza ich koszt o kilkanaście złotych (cena chipa).
    rozik
    Level 13  
    To ja poproszę :)
    S/N Z733B8KC3B00G1W
    CRUM-11111633893
    FW. V3.00.01.12
    AdamCw
    Level 17  
    Rozumiem, że twój model drukarki to SCX-3400? Czy tak? To ważne. Niby w temacie jest SCX-3400 ale wolę się upewnić abyś potem nie narzekał.
    rozik
    Level 13  
    Tak, scx-3400. Nie pisałem, gdyż myślałem że to oczywiste skoro mowa o SCX-3400.
    AdamCw
    Level 17  
    Zatem wysyłam ci dwa fixy:
    1) z możliwością aktualizacji - jeśli będziesz pamiętał aby nie zgadzać się na oferowane automatycznie aktualizacje ze strony producenta - wgraj tą wersję ( na końcu ma ....12U.
    2) bez możliwości aktualizacji - ...12NU - nie ma obawy, że wgra się aktualizacja. Jednakże zalecam aby najpierw wgrać wersję ...12U i jeśli wszystko działa poprawnie dopiero tą samą metodą wersję 12NU.
    Dlatego to zalecam, że ten model nie ma tzw. trybu wymuszonego i kolejne wgranie czegokolwiek wymaga skomplikowanej procedury.
    Tak więc wgraj najpierw 12U i albo przy niej pozostań pamiętając aby nie zgadzać się na oferowane aktualizacje albo po wgraniu wersji 12U w ten sam sposób wgrać wersję 12NU.
    Nadal nie mam twojego adresu mailowego dla przesłania fixów. Podaj mi go i zaraz ci wyślę fixy.
    rozik
    Level 13  
    AdamCw wrote:
    Zatem wysyłam ci dwa fixy:
    1) z możliwością aktualizacji - jeśli będziesz pamiętał aby nie zgadzać się na oferowane automatycznie aktualizacje ze strony producenta - wgraj tą wersję ( na końcu ma ....12U.
    2) bez możliwości aktualizacji - ...12NU - nie ma obawy, że wgra się aktualizacja. Jednakże zalecam aby najpierw wgrać wersję ...12U i jesli wszystko działa poprawnie dopiero tąsamą metodą wersję 12NU.
    Dlatego to zalecam, że ten model nie ma tzw. trybu wymuszonego i kolejne wgranie czegokolwiek wymaga skomplikowanej procedury.
    Tak więc wgraj najpierw 12U i albo przy niej pozostań pamiętając aby nie zgadzać się na odferowane aktualizacje albo po wgraniu wersji 12U w ten sam sposób wgrać wersję 12NU.
    Nadal nie mam twojego adresu mailowego dla przesłania fixów. Podaj mi go i zaraz ci wyślę fixy.

wonik(malpa)tlen.pl
    AdamCw
    Level 17  
    Pamiętaj, że podany mi nr CRUM musi być z oryginalnego kartridża SAMSUNG-a i w dodatku takiego, który umożliwia wydruk. Kartridż ten najlepiej wyjąć i zachować po wgraniu fixa. Będzie ci służył do odblokowania drukarki gdy zapomnisz zakleić chipa w kolejnym kartridżu. Pamiętaj, abyś po zakończonym procesie wgrywania fixa wyjął oryginalny kartridż i wstawił dowolny ale o zaklejonym chipie. W trakcie wgrywania chip musi być niezaklejony, bowiem drukarka sczytuje nr CRUM i porównuje z tym zapisanym w fixie.

Dodano po 12 [minuty]:

Pamiętaj abyś wszystkie archiwa rar wypakował do jednego wspólnego katalogu najlepiej na pulpicie.
    rozik
    Level 13  
    Dzięki kolego wszystko na tą chwilę działa jak należy.