Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Alton 70 Midrange skok membrany

luc341 14 Maj 2012 14:17 1981 6
  • #1 14 Maj 2012 14:17
    luc341
    Poziom 7  

Witam posiadam oryginalne kolumny Tonsil Alton 70 w kolumnach są wszystkie oryginalne części podłączone pod wzmacniacz Sony F470
    mam jednak problem z głośnikiem średnio tonowym skok membrany głośnika średnio tonowego w jednej kolumnie jest znacznie mniejszy przy połowie mocy na wzmacniaczu wszystkie membrany w głośnikach drgają ale w jednej kolumnie średnio tonowy prawie się nie rusza lekko drga można to jedynie wyczuć po dotknięciu wydaje on też taką samą głośność jak drugi tylko że nie drga
    w czym może tkwić problem?
    na wzmacniaczu balans jest po połowie kable są takie same sprawdzałem zwrotnice i wszystko jest ok dobrze zlutowane chciałem dodać że głośniki były oddawane do regeneracji niestety nie wiem jak działały przed regeneracja
    w żadnym głośniku cewka nie obciera kolumny kupiłem nie dawno nie zdążyłem jeszcze ich przesłuchać i wyłapać jakichś nie doskonałości w dźwięku
    raz w tym średnim tonie po podłączeniu do wzmacniacza kolumny i włączeniu muzyki lekko zatrzeszczało mógł się przypalić? ma taki sam dźwięk jak ten sprawny tylko że nie drga sprawdzałem parametry dźwięku obu średnich tonów są takie same mój wujek sprawdzał to specjalnym sprzętem bo pracował kiedyś w firmie Unitry naprawia wzmacniacze ale mówił że nie zna się na głośnikach więc pisze posta
    proszę o pomoc.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0 6
  • #2 14 Maj 2012 15:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

luc341 napisał:
    wydaje on też taką samą głośność jak drugi tylko że nie drga
    Zamień głośniki w kolumnach. Wydaje się, że ten drugi, który się wychyla, działa jak membrana bierna dla GDNa. Głośnik średnio tonowy, powinien się nieznacznie wychylać.

0
  • #3 14 Maj 2012 17:18
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Maj 2012 20:48
    luc341
    Poziom 7  

dj-MatyAS napisał:
    Podobny problem był już na Forum opisany. Może poszukaj tego tematu? Unikniemy podawania po kolei wszystkich tam już podanych informacji o szukaniu usterki...

I tu się mylisz nie było takiego posta jak mój był taki post ale z głośnikiem średnio tonowym więc to nie to samo szukałem takiego problemu przed napisaniem posta

0
  • #5 14 Maj 2012 20:57
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Maj 2012 21:17
    luc341
    Poziom 7  

telecaster1951 napisał:
    luc341 napisał:
    wydaje on też taką samą głośność jak drugi tylko że nie drga
    Zamień głośniki w kolumnach. Wydaje się, że ten drugi, który się wychyla, działa jak membrana bierna dla GDNa. Głośnik średnio tonowy, powinien się nieznacznie wychylać.

Co masz namyśli pisząc membrana bierna? z tego co pamiętam w wiezy philips miałem membranę bierną co wytwarzała większy bass nazywa się woox ale nie było to podłączone do niczego nie miało przewodów nie wytwarzało dźwięku tylko wzmacniało bass głośnika niskotonowego co lepsze w kolumnie był tylko jeden kondensator od tweetera a w pilocie była taka opcja woox 1-3 level nie wiem na jakiej zasadzie to działało ale przy levelu 3 woox mocniej drgał nie wiem co go napędzało na pewno nie niskotonowy bo nie zależnie od levelu wooxa glosnik niskotonowy drgał tak samo
    no ale ja w swoich głośnikach mam przewody jest to normalny średni ton oryginalny 100% z tego modelu kolumn więc co to jest ta membrana bierna w GDN?

Dodano po 17 [minuty]:

dj-MatyAS napisał:
    luc341 napisał:
    nie było takiego posta jak mój był taki post ale z głośnikiem średnio tonowym więc to nie to samo

luc341 napisał:
    mam jednak problem z głośnikiem średnio tonowym ...

Mam przewidzenie jakieś, czy może Kolega nie ma zielonego pojęcia co pisze?
    Założymy się, że to to samo?

A temat - był na pewno, bo osobiście się w nim wypowiadałem. Więc? - Nie chce się Koledze po prostu szukać.

Przepraszam źle napisałem chodziło mi że był taki temat z głośnikiem niskotonowym
    a taki przypadek jak mój szukałem i nie znalazłem

0
  • #7 14 Maj 2012 22:41
    398216
    Użytkownik usunął konto