Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset działania sygnału dźwiękowego

14 Maj 2012 19:40 626 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam mały problem prosił bym o porade jak to najlepiej rrozwiązać.
    W silniku na uzwojeniu mam zamontowany czujnik temperatury. Jest on podłączony do układu odwracającego i dzaiałanie polega na tym że jeżeli temperatura na uzwojeniu osiągnie 200 stopni C to włącza sie sygnał dzwiękowy ciągły (zwykły piszczek). Moje pytanie jest takie jakiego układu lub czego użyć aby zrobić przycisk resetowania tego dźwięku (inaczej wyłączenia go). Po restarcie oczywiście dalej musi byc sprawny tzn znów po osiagnieciu tych 200 stopni ma sie załaczyc. Po prostu ciagły hałas jest uciazliwy a wychłodzenie silnika trwa kilka chwil wiec nie ma sensu zeby hałasował non stop. Prosze o rady. Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Pokaż schemat tego układu.
  • Poziom 34  
    mariokowalczyk napisał:
    Witam.

Mam mały problem prosił bym o porade jak to najlepiej rrozwiązać.
    W silniku na uzwojeniu mam zamontowany czujnik temperatury. Jest on podłączony do układu odwracającego i dzaiałanie polega na tym że jeżeli temperatura na uzwojeniu osiągnie 200 stopni C to włącza sie sygnał dzwiękowy ciągły (zwykły piszczek). Moje pytanie jest takie jakiego układu lub czego użyć aby zrobić przycisk resetowania tego dźwięku (inaczej wyłączenia go). Po restarcie oczywiście dalej musi byc sprawny tzn znów po osiagnieciu tych 200 stopni ma sie załaczyc. Po prostu ciagły hałas jest uciazliwy a wychłodzenie silnika trwa kilka chwil wiec nie ma sensu zeby hałasował non stop. Prosze o rady. Pozdrawiam

Na pewno jest możliwe. Co rozumiesz jako układ odwracający? Idea rozwiązania: Sygnał z piszczka jest podany na układ czasowy który z krótkim opóźnieniem wyłącza go i po ustalonym czasie włącza go. Ten czas uzależniony jest od czasu schłodzenia się silnika i dobrany jest doświadczlnie.