Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EasyTouch ET-47608 + Opel Corsa B - piszczenie

bodom_child 14 May 2012 21:29 2016 4
Tespol
    bodom_child
    Level 11  
    Witam!
    Mam nastepujący problem: zamontowałem radio EasyTouch ET-47608 w samochodzie Opel Corsa B. Po włączeniu radia, co dokładnie 5 sekund mam nieustanne ciche piszczenie, które po 4-5 sekundach ucicha i ponownie po 5 sek. się włącza. Nie jest to laser gdyż występuje to także podczas słuchania radia i odtwarzania z USB.

Bardzo proszę o pomoc jak się pozbyć tego piszczenia!

pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
    mirejab
    Level 13  
    Sprawdź jak jest na innym Radiu. Może źródło zakłóceń leży w podzespołach auta.
    Reaguje na obroty silnika, wycieraczek, wentylatorów, klimatyzacji, włączenie świateł ? A jak jest silnik wyłączony ?
  • Tespol
    bodom_child
    Level 11  
    Witam!
    Na nic nie reaguje:( wycieraczki, swiatla - nic:( silnik wlaczony czy wylaczony to samo:( inne radio OK.
    mirejab
    Level 13  
    Pracownik w serwisie ET powiedział że często uszkadzało się w tych radiach oprogramowanie i powinienem być szczęśliwy że 5-lat działało. Serwis tego modelu już nie naprawia (za stare) Prawdopodobnie obaj mamy uszkodzone firmware, skoro reset z przycisku nic nie zmienia. U mnie działa Radio+system głośnomowiący, reszta padła ERROR-012. Zakłuceń dzwiękowych nie mam.
    Menu radia oferuje możliwość wgrania firmware, tylko skąd go pobrać?
    bodom_child
    Level 11  
    hehehe no to ładne jaja:) odpialem naped cd - bo myslalem ze stamtad pochodzi pisk jednak dalej to samo, podpinalem pod oscyloskop nozki procesora i dalej kleska - nic nie widac a sygnal sie wydobywa - masakra - lepiej kupic inne radio:)

w kazdym razie dzieki za pomoc!!

pozdrawiam!