Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes C klasa w202 2,2 CDI - nie odpala

szyniu 14 May 2012 22:49 9436 12
    szyniu
    Level 20  
    Autko jak w temacie rok 98 silnik 2,2 CDI właściciel wycofywał z pod sklepu silnik zatarakotał lekko i zgasł od tej chwili autko nie odpala
    Popiołem komputer i zacząłem sprawdzać układy bez błędów. Próbowałem placiem i odpalił i w tym momencie załapał błąd nieprawidłowości ciśnienia listwy
    ciśnienie na listwie podczas kręcenia nie przekracza 16 barów
    regulacja zaworu regulacji ciśnienia to 17%
    Dodam tylko że przed tym wszystkim autko pracowało po zapaleniu i w szczególności na zimnym silniku nie równo, falowało na biegu jałowym jak sadzicie co padło z góry dzięki za zainteresowanie
    autoas
    Level 42  
    szyniu wrote:
    Popiołem komputer i zacząłem sprawdzać układy bez błędów

Jakim programem testowałeś?
    fuelinyourblood
    Level 35  
    16 bar to troche mało zeby odpalic CR.
    szyniu
    Level 20  
    16 bar za mało zdaje sobie sprawę
    star do mercedesa tym urządzeniem diagnozowałem
    autoas
    Level 42  
    Jak masz SD to po co ci forum?
    Hans30
    Level 28  
    Kolego jak masz SD i podstawową wiedzę z mechaniki samochodowej to wizyta tu na forum jest ci niepotrzebna .

"jak sadzicie co padło z góry dzięki za zainteresowanie " - To ty jesteś fachowiec.
    fuelinyourblood
    Level 35  
    Sprawdz wtryski na powrotach.
    autoas
    Level 42  
    Panowie litości, może jeszcze "wymień oring" itp...za rękę prowadzić i nauczyć posługiwać się SD może...
    miler80
    Level 34  
    Skoro nastąpiła usterka czysto mechaniczna, a z twojego opisu tak wynika, SD może nie pokazać żadnych mankamentów, tu musisz wykazać się własną inicjatywą a nawet nie sprawdziłeś czy jest paliwo w filtrze, czy rozrząd w porządku.
    szyniu
    Level 20  
    Paliwo oczywiście jest i do filtra dochodzi i z filtra wychodzi interesuje mnie tylko poprawność za sterowania zaworu regulacji ciśnienia czy jest ok ta wartość co mi wskazuje komp
    inne przypadłości będę sprawdzał w sobotę na razie stoi na parkingu
    trans-serwis
    Level 39  
    szyniu wrote:
    interesuje mnie tylko poprawność za sterowania zaworu regulacji ciśnienia czy jest ok ta wartość co mi wskazuje komp
    Po przeczytaniu tego mogę tylko radzić aby oddać auto fachowcowi.
    szyniu
    Level 20  
    Autko działa uszkodzony był zawór regulacji ciśnienia na listwie