Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem przy podłączaniu nowego radia - działa po odłączeniu i podł. głośników

14 Maj 2012 22:55 1879 5
 • Poziom 9  
  Podłączam JVC kd-g332 w Renault 19 za pomocą przejściówki ISO. Od radia wychodzą 2 kostki, jedna od zasilania, druga od głośników. Po podłączeniu ich obu i przekręceniu kluczyka radio działa, ale głośniki nie grają, grają dopiero jak na włączonym radiu odłączę i podłącze kostkę z głośnikami. I zapalają się też wtedy lekko niektóre lampki (m. in. od hamulca ręcznego) i podśw (ciśnienie oleju). Co jest nie tak? Radio było wykorzystywane w tej konfiguracji wcześniej w Audi 80 i wszystko grało. Poza tym po 2 minutach grania radio nieco się nagrzało. Nie jestem najlepszy w temacie elektryki, więc jeśli naprawa jest trudna to proszę tylko o taką informację i niestety będę musiał skorzystać z usług fachowców.
  Pozdrawiam
 • Moderator CarAudio
  Znajdź opis kostek ISSO , miernik w dłoń i sprawdź poprawność przyłączenia kabelków w kostce . Jeśli nie czujesz się na siłach podjedź do zakładu CA . Kilka złotych mniej w portfelu , a masz pewność że nie spalisz radia za ok 150-200zł .
 • Poziom 9  
  Sprawę oglądało dwóch moich znajomych elektroników i wygląda tak, że obojętnie jak podłącza się zasilanie (żółty i różowy kabel) problemem zawsze jest kostka z głośnikami którą trzeba odłączyć i podłączyć ponownie aby głośniki grały.
  Koledzy nie wiedzą co zrobić, aby działało. Sprawdzali styki na kostce zasilania miernikiem i było w porządku.

  Sprecyzuje mój problem:
  Radio działało w innym aucie, u mnie w renault 19 (w którym są fabryczne głośniki i w którym działa normalnie poprzednie radio tyle, że poprzednie radio było na 2 głośniki, a nowe jest na 4) nie chce działać, działa dopiero jak wyjmę i wetknę spowrotem kostkę od głośników w trakcie jak radio działa i sobie odtwarza płytę. Po wyłączeniu radia przyciskiem, lub po odcięciu dopływu prądu przekręcając kluczyk w stacyjce znów radio nie daje dźwięku, trzeba ponownie wyjąć i wetknąć kostkę. Poza tym po wetknięciu kostki, jak radio znów zaczyna działać delikatnie zapala się dioda hamulca ręcznego.
  Radio po 5 minutach odtwarzania płyty (dając dźwięk) grzeje się dość mocno, lekko parzy :)

  Proszę o pomoc. Radio wygląda na sprawne, auto też działa ze starym radiem i nie wiem gdzie problem.
 • Moderator CarAudio
  tom_metzger napisał:
  (żółty i różowy kabel)


  Chyba czerwony? Różowy jest od czego innego. Naprawdę weź miernik i sprawdź połączenia . Zmierz też w kostce isso (od strony auta) jaką "oporność" mają poszczególne głośniki .
 • Poziom 9  
  Głośnik w drzwiach miał niezłe przebicie. Dziękuję za pomoc powalla :)
 • Poziom 9  
  Dalej lipa, po wymianie głośnika który był mokry od wody w drzwiach elektryka dalej szaleje gdy włącza się radio, zapalają się kontrolki i instalacja gazowa szaleje, a po odłączeniu tego głośnika gdy radio gra na 1 wooferze i 2 tweeterach, temperatura po 30 minutowym słuchaniu jest tak duża, że część obudowy radia po prostu parzy.