Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana kondensatora na płycie głównej - parametry kondensatora

plzaix 15 Maj 2012 14:02 2964 7
  • #1 15 Maj 2012 14:02
    plzaix
    Poziom 2  

Witam.

Dostałem od kolegi płytę główną. Uruchamia się komp i po chwili chodzenia wyłącza się doszedłem do tego że wywalił kondzior na płycie. Jest spuchnięty i moje pytanie brzmi czy wymiana jego cos da ??

Kondzior ma na sobie napisane: 6.3v 830uf

Pytanie brzmi czy moge wymienic na mocniejszy np taki jak poniżej na fotce ?

Wymiana kondensatora na płycie głównej - parametry kondensatora

Czy musi to być koniecznie taki jak na płycie czy można wsadzić mocniejszego ??

Pozdrawiam

plzaix

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

0 7
  • #3 15 Maj 2012 14:45
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

plzaix napisał:
    Czy musi to być koniecznie taki jak na płycie czy można wsadzić mocniejszego ??
    Możesz dać z wyższym napięciem ale o tej samej pojemności.

0
  • #4 15 Maj 2012 15:10
    1860150
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Maj 2012 00:41
    Eidems
    Poziom 28  

jak już się za to bierzesz, najlepiej wymienić też sąsiadów tego kondensatora.

0
  • #6 16 Maj 2012 13:09
    1860150
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 16 Maj 2012 18:22
    Aquillia
    Poziom 11  

nie zgadzam się z tym ponieważ mógł wyschnąć jeden a reszta może być zdrowa

0
  • #8 16 Maj 2012 18:28
    Lzep
    Poziom 39  

Aquillia napisał:
    nie zgadzam się z tym ponieważ mógł wyschnąć jeden a reszta może być zdrowa
    Możesz się nie zgadzać, ale zasada jest taka, że wymienia się co najmniej wszystkie kondensatory w danej gałęzi, a najlepiej to wszystkie elektrolity na płycie. Ponieważ wszystkie są w tym samym wieku, a objawów zewnętrznych może nie być widać, więc najwłaściwsza jest wymiana całości. Tak robią profesjonalne serwisy, z którymi współpracuje, no ale Ty oczywiście wiesz lepiej :cry:.

0