Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek kosiarka Honda 2220 Piszczenie sygnalizacji o awarii.

adamstnt 15 May 2012 14:28 18313 18
IGE-XAO
    adamstnt
    Level 9  
    Witam wszystkich,

Posiadam od 2 lat traktorek firmy Hondy HF2220 z silnikiem Honda GXV620. Przez ten okres użytkowania przepaliła się cewka zapłonowa lecz wymieniłem ją i wszystko chodziło jak należy.

Jak to mówią, że jak coś jest dobre to szybko się to kończy i nadszedł kolejny problem do rozwiązania, tym razem grubsza sprawa ponieważ nie mogę dojść od miesiąca co może być nie tak.
    W traktorku przeraźliwe piszczy głośnik na płytce, sygnalizuje on jakiś awarie, wszystkie czujniki, od koszta, siedzenia, ręcznego, posprawdzane a także pompa ciśnienia oleju. Silnik bardzo ciężko zapala nie równo chodzi tak jak by raz za dużo paliwa dostawał a raz za mało (pompka sprawdzona działa prawidłowo) albo coś z iskrą. :cry:

Jeżeli ktoś miałby doświadczenie z taką przyczyną proszę o pomoc.
    Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    User removed account
    User removed account  
  • IGE-XAO
    adamstnt
    Level 9  
    Dzięki za zainteresowanie.

Płytka cała została sprawdzona jest w 100% sprawna nie została ona nigdy zalana.
    Poziom oleju i obwód bezpieczeństwa został sprawdzony wszystko ok.

Co do luzów zaworowych były one ustawiane.

Kosiłem działkę i po 2 godzinach zaczął piszczeć ten głośnik, wtedy zaczął źle pracować silnik.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Odłączyłem tak jak napisałeś kabel od gaszenia, i nadal jest to samo :(
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Chodzi o to ,ze kiedy zaczął piszczeć ten głośnik to silnik zaczął pracować niestabilnie.
    Wymienię zaraz świecę i zobaczę czy coś poprawi się.
    I poszukuję dalej usterki.

Pytanie może to być regulator napięcia??? nie jestem elektrykiem nie znam się za bardzo na układach tak samo są jeszcze dwie kostki nie wiem dokładnie od czego one służą i czy może to w nich tkwi przyczyna.
    Drugie pytanko pod kołem zamachowym znajdują się cewki od ładowania??? czy jeszcze coś? może tam jest przyczyna.

Dzięki wielkie za zaangażowanie jeżeli byśmy rozwiązali problem masz u mnie jack daniels :)

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

@Rycho T
    Ponieważ nie mam manuala do tego silnika jakie powinny być luzy zaworowe prawidłowe?
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Gaźnik jest z elektrozaworem i jak testowałem go przed chwilką to albo zamyka dopływ paliwa albo go otwiera nawet na zapłonie on reaguję więc myślę ,że to chyba nie jest zależne od układu ładowania?

Zrobię zaraz zdjęcia tych kostek i prześle, rozumiem ,że osobiście tego nie widzisz więc jest Ci trudno stwierdzić.

Dzięki pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Przesyłam zdjęcia i filmik,

Sorry za jakość jeżeli będzie trzeba zrobić jakieś inne fotki to napisz i jeżeli mają być lepszej jakości.

Zdjęcie 1: a oto płytka z niej wydobywa się dźwięk piszczenia

Zdjęcie 2: na nim widać tą kostkę:

A tutaj krótki filmik jak piszczy:

User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Ten bezpiecznik na płytce, to moja zasługa;/ wiem głupie miałem wymienić na normalny bezpiecznik.

Co do kabli, np czujnik siedzenia, kosza, jazdy, ręcznego, to poprzedni właściciel niestety wszystkie kable złączył by nie świeciło się na panelu a tym samym by nie gasł.

Gdzie są podłączone kable, każdej z wtyczek?/ Możesz sprecyzować pytanie?
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Film dokładnie tego nie odzwierciedla jaki jest to sygnał ale dźwięk wywodzi się z płytki z głośniczka czarnego.

Wszystko działało przed awarią i jak zaczął piszczeć to nic na panelu nie zaświeciło się.
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Jeszcze jedna sprawa.
    Silnik jest zimny to chodzi dobrze a jak się rozgrzeje to zaczyna chodzić niestabilnie i brać olej. Zawory ustawione są prawidłowo, może to jest pompa oleju, gdzie ona się znajduje?

Drugie pytanie
    Czy pod kołem zamachowym są tylko cewki od ładowania, czy jest jeszcze kondensator?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    adamstnt
    Level 9  
    Przez ostatni tydzień walczyłem z układem który powodował piszczenie. W końcu odnaleziona przyczyna, na płytce jednak były przepalone tranzystorki.
    Jest teraz sprawna i nic nie piszczy ale nadal źle pracuje silnik.

@Rycho T Tak jak napisałeś wcześniej, to że zaczęło piszczeć i silnik źle zaczął pracować, to zbieg okoliczności (pech). Tak że teraz będę działał z silnikiem ponieważ wiem, że cały układ elektroniczny zrobiony jest na nowo.

Pozdrawiam