Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie PIC12C508A MSOP (200mil) podczas programowania

seg 15 Maj 2012 16:38 1435 4
  • #1 15 Maj 2012 16:38
    seg
    Poziom 12  

Witajcie. Uwaliłem już 8 kostek. Problem polega na tym, że nie udaje mi się poprawnie zaprogramować tytułowych układów, ale tylko tych w obudowie MSOP. Kostka 12C508A w DIPie poszła bez problemu, kilka układów 12F508 DIP również bezbłędnie udało mi się zaprogramować. Jak przychodzi do MSOP'a - uwalam kolejny układ za układem. Program (wgrany hex) generujący przebiegi 1kHz powiązane ze sobą czasowo na 3 pinach i 1Hz na czwartym pinie działa na PDIP'ach prawidłowo, a wgrany do układów w obudowach MSOP generuje jakieś śmieci bez żadnych zależności czasowych na 3 wyjściach i co najdziwniejsze na tym czwartym pinie jest ten 1Hz. Programowanie przebiega poza układem na nowych PICach. Używam Pickit2, który nawiasem mówiąc nie ma możliwości programowania 12C508, ale skoro poprawnie zaprogramował z ustawieniem "12F508" wszystkie układy w DIPie to da się to zrobić. Początkowo myślałem, że źle "trzymam" palcami układ dociskając go do ścieżek na PCB (nie mam adaptera), ale po przylutowaniu go na sztywno standardowo - Pickit2 informuje, że wszystko przebiegło ok, podłączam analizator, a tam śmieci na 3 wyjściach i 1Hz na czwartym :) Wezwać egzorcystę? O co kaman z tymi PICami w MSOP?

PS Dyrektywę OSCCAL mam zawartą w programie i programuję tak, że podłączam nowego PIC12C508, zczytuję jego bajt kalibracji - klikam "READ", importuję z katalogu wsad i daję "WRITE". Czy robię coś nieprawidłowo?

0 4
  • #2 15 Maj 2012 23:37
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Maj 2012 23:44
    seg
    Poziom 12  

Nie myślałem o tym, ponieważ zabezpieczyłem kod przed odczytem (już w bitach konfiguracyjnych w programie), co automatycznie uniemożliwia jak wiesz odczyt i weryfikację. Weryfikacja odbywa się w locie podczas programowania. Hmm, ale co w takim razie z tymi mikrokontrolerami w obudowach DIP? One również były programowane wsadem z code protection. Ale wiesz co? - poświęcę jeszcze jeden układ i zobaczymy jak będzie i co możnaby z tego wydedukować. Odezwę się jutro. Dzięki za pomysł.

0
  • #4 16 Maj 2012 13:57
    seg
    Poziom 12  

Próbowałem, ale spieprzyłem kolejnych kilka układów, głównie z powodu braku adaptera. Poczekam na przesyłkę i dam znać.

0
  • #5 31 Maj 2012 16:00
    seg
    Poziom 12  

Z adapterem programuje OK. Dzięki.

0