Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 620 - uszkodzone gniazdo słuchawek, brak dźwięku

mulat 15 Maj 2012 19:20 2880 8
  • #1 15 Maj 2012 19:20
    mulat
    Poziom 17  

Witam tak wiem jest podobny temat na forum ale on nie rozwiązuje mojego problemu i jest już zamknięty.Uszkodzone mam gniazdo słuchawkowe które blokuje muzykę w głośnikach w laptopie po odpięciu tego gniazda można słuchać muzyki na głośnikach ,ale po odpięciu tego gniazda tracę również czytnik kart pamięci.Czy jest możliwość odlutowania gniazda słuchawkowego tak aby głośniki dalej grały w laptopie a czytnik kart działał.

0 8
  • #2 15 Maj 2012 19:30
    Vogelek23
    Poziom 34  

Podaj oznaczenie kodowe płyty głównej (format: 6050Axxxxxxx-MB-Axx)

0
  • #3 15 Maj 2012 19:58
    mulat
    Poziom 17  

Wstrzymamy się do jutra nie mam laptopa przy sobie.Chyba że można jeszcze wymienić samo gniazdo słuchawkowe.

0
  • #4 15 Maj 2012 20:06
    Vogelek23
    Poziom 34  

mulat napisał:
    Wstrzymamy się do jutra nie mam laptopa przy sobie.
    To po co zakładasz wątek "na zaś"?
    Co do usterki - jeśli gniazdo słuchawkowe masz na osobnej płytce, to trzeba to gniazdo wymienić (albo całą płytkę, jak nie masz doświadczenia w lutowaniu na płytach wielowarstwowych). Żadne inne czary-mary tu nie pomogą (ani nawet nie są wskazane).

0
  • #5 15 Maj 2012 20:09
    mulat
    Poziom 17  

Gniazdo na osobnej płytce .W takim razie pozostaje mi przelutowanie gniazda.

0
  • #6 15 Maj 2012 20:13
    Vogelek23
    Poziom 34  

mulat napisał:
    pozostaje mi przelutowanie gniazda
    Nie przelutowanie, tylko wymiana. Samo przelutowanie nic nie da.

0
  • #7 15 Maj 2012 21:36
    mulat
    Poziom 17  

Pisząc przelutowanie miałem na myśli wymianę gniazda ,ale już nie wnikajmy do tego.Jeszcze jedno pytanie które mnie zastanawia bo aktualnie to gniazdo ma prawdopodobnie jakieś zwarcie przez co komputer myśli że są słuchawki podłączone ,czy wylutowanie tego gniazda by nie pomogło?

0
  • #8 15 Maj 2012 21:45
    boro1234567
    Spec od komputerów

Dlaczego lubisz utrudniać gdy ktoś Ci podaje gotowe rozwiązanie.

0
  • #9 15 Maj 2012 21:46
    Vogelek23
    Poziom 34  

mulat napisał:
    czy wylutowanie tego gniazda by nie pomogło?
    Nie wiadomo, ponieważ część gniazd ma styki detektora wtyczki rozwierne, zaś część ma zwierne.
    Po to właśnie prosiłem o oznaczenie płyty, aby można było ustalić m.in., jakie gniazdo jest zastosowane.
    Ponadto wymontowanie gniazda pozbawia Cię możliwości korzystania ze słuchawek.
    Naprawdę warto wymienić gniazdo i cieszyć się pełną sprawnością sprzętu.

0