Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zastanawiam się nad kupnem Alfa Romeo 156 z silnikiem Twin Spark 2.0

czurabura 15 Maj 2012 20:25 8880 7
  • #1 15 Maj 2012 20:25
    czurabura
    Poziom 12  

Zastanawiam się nad kupnem Alfa Romeo 156 z silnikiem Twin Spark 2.0. Wypowiedzcie się czy warto, jakie są za i przeciw kupna takiego samochodu. Bardzo dziękuję za pomoc i udział w dyskusji szacunek dla wszystkich

0 7
  • #2 15 Maj 2012 22:31
    kamil907
    Poziom 28  

Zdecydowanie pozytywem jest wygląd i dosyć niska cena. Wadą niestety jest mało trwałe i kosztowne w naprawach zawieszenie. Silniki też nie są jakoś super trwałe ale jeśli znajziesz zadbany i niewyeksploatowany egzemplarz to trochę powinien pojeździć bez większych problemów.

0
  • #3 15 Maj 2012 23:15
    Trabi
    Poziom 36  

Gdzieś słyszałem (czytałem) dowcip o włąścicielach Alf: " Dlaczego włąściciele Alfa-Romeo nie pozdrawiają się na drodze jak się mijają? Bo rano widzieli się już w warsztacie". Może i przesada, ale ile znam osób które miały Alfy (bo już ich ne mają), każdy narzekał. I nie mówie o używkach ale i o nowych. Ogólnie, nie cieszą się dobra opinią w PL.

0
  • #4 16 Maj 2012 09:50
    wichurewicz
    Poziom 24  

Bo w PL cieszą się dobrą opinią tylko VW, najlepiej Golfy lub Passaty na ropę. No i jeszcze A4/A6, których utrzymanie bywa dużo droższe niż niejednej Alfy (wymiana rozrządu w 2.5 TDI chociażby), awaryjność też przeciętna, no ale Audi.

W benzynowej Alfie wystarczy wymieniać wariator częściej niż 10k km, dbać o wymianę płynów na czas i auto jak każde inne. Zawieszenie fakt, delikatne i nieco kosztowne, ale nie droższe niż wielowahacz w Audi.

1
  • #5 24 Maj 2012 16:26
    czurabura
    Poziom 12  

A jak taki silnik 2.0 w gazie?? działa nie działa ... ?? Ma ktoś jak ocenia warto czy lepiej zostać w benzynie??

0
  • #6 25 Maj 2012 10:28
    PCcepuk
    Poziom 19  

fajny samochod, przyjezdzaja nawet zagazowane i klienci sobie chwala.....

co do psucia - to tak jak kazde auto, choc w tym przypadku jest nieco delikatniejsze zawieszenie przednie -ale to NIE jest jakas wielka roznica !!!

przy kupnie MUSISZ bezwzglednie ogladnac samochod pod katem blacharskim -baaardzo wiele z nich miało mocne prace blacharskie, lubia pekac przednie szyby ot tak sobie a jezeli samochod mial jeszcze zle zrobiona blacharke to juz pekaja namietnie...
    w mechanice patrz na to co w kazdym samochodzie plus dobrze przysłuchaj sie silnikowi -czesc odpowiedzialna za zmiany faz rozrzadu lubi hałasować ...

ja miałem kiedys "funię" i wbrew opiniom ze sa to usterkowe samochody -stwierdzam ze był to jeden z najlepszych (tani, bezawaryjny wół roboczy) moich samochodów, a miny chłopców z BMW na nastepnych światłach bezcenne :)))

0
  • #7 27 Maj 2012 19:51
    sfinks311
    Poziom 9  

Zdecydowanie polecam jak chcesz mieć nietuzinkowe auto.Ja jeździłem 3 lata 156 ale 1.9 JTD i teraz mam też diesla ale 159 JTD.Auto naprawdę świetne jeśli chodzi o prowadzenie na trasie.Jeśli jednak zamierzasz jeździć większość w mieście to może nie odczujesz tego całego komfortu z jazdy.Wersja benzynowa ma sporo wad tak jak i diesel no i szukając auta trzeba się sporo najeździć.Poszukaj auta na forum alfa romeo.Sporo użytkowników ma zadbane i ładne auta na sprzedaż

Zawieszenie nie jest złe ale jeśli tam gdzie mieszkasz są kiepskie drogi to licz się z corocznymi kosztami wymiany czegoś w zawieszeniu niestety

Jeśli chodzi o awaryjność silnika to nie mam czegoś takiego ale ja dbam o auto i serwisuję na bieżąco .Przez kilka lat nic nie naprawiałem praktycznie nie licząc paska klinowego i napinacza

0
  • #8 14 Paź 2012 08:15
    czurabura
    Poziom 12  

Bardzo dziękuje za pomoc i wypowiedzi w temacie. Szacunek dla wszystkich.

0