Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rover 416 Si dramatycznie slaby zasieg pilota

15 Maj 2012 20:29 1667 5
  • Poziom 7  
    Witam!
    Jestem całkowicie nowym użytkownikiem forum więc przepraszam z góry za niedoskonałości.
    Problem polega na tym, że pilot od rovera ma strasznie mały zasięg. Na tyle mały, że nie da sie zamknać auta pilotem od zewnątrz. Myślałem, że pilot całkowicie padł ale gdy usiadłem w srodku i poklikałem kilka razy to w srodku zamknął i pozniej po kilkunastokrotnym kliknieciu otworzył auto. Bateria oczywiscie została wymieniona i po tym pilot został zsynchronizowany z systemem. Próbowałem metody z przylutowaniem drucika we wskazane miejsce ale nic to nie dało. Posiadaczem auta jestem od 3 lat i przy kupnie już nie zamykał z pilota od zewnarz.
    Proszę was doświadczeni użytkownicy o pomoc.
  • Poziom 10  
    Na płytce pilota jest potencjometr kórym reguluje się czułość pilota
  • Poziom 7  
    byłbyś w stanie pokazać mi na jakimś screenie które to ten potencjometr i jak sie tym kreci? Z góry dzieki.
  • Poziom 10  
    Wpisz w Google (potencjometr) wybierz (grafika) i poszukaj małych z otworem w środku i spróbuj znaleźć coś podobnego na płytce pilota .Nie wiem czy tobie to pomoże ja robiłem takie coś z pilotem BMW ,zasięg zwiększył się do 8 - 10 metrów
  • Poziom 2  
    W tym pilocie nic się nie da wyregulować, wymiana baterii troszeczkę pomaga
  • Poziom 11  
    Ogólnie zasięg pilota w tych modelach nie należy do najlepszych. Często w nich zużywają się przyciski dlatego nie za każdym razem załapie. Proponuję zanieść pilot do elektryka, aby przylutował nowe przyciski. Radzę również dbać o taki pilot, jeśli oczywiście mamy tylko jeden, bo w razie niezgubienia lub uszkodzenia, auto zostaje unieruchomienie przez immo.