Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie TV Philips z kinem domowym LG

golab131 15 Maj 2012 20:33 1797 6
  • #1 15 Maj 2012 20:33
    golab131
    Poziom 2  

Witam na forum. Panowie mam problem aby podłączyć tv z kinem domowym w taki sposób aby słuchać programów telewizyjnych w głośnikach kina. Proszę o pomoc - poniżej info na temat wejść w posiadanych sprzętach, jeżeli bezpośrednia symbioza TV - kino domowe będzie wg Was nie do zrobienia.

TV PHILIPS

KINO DOMOWE LG

CYFROWY POLSAT

XBOX

Z góry dzięki za podpowiedzi.

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2012 13:43
    egon42
    Poziom 37  

Z tego co widać sygnał audio z tv trzeba by pobrać z eurozłącza a do kina wprowadzić na wejście auxiliary input.Czyli potrzebujemy specjalny kabel audio euro na 2 czincze z tym że w euro musi być wyjście sygnału audio albo kupujemy przewód euro na 6 czinczy ale wykorzystujemy tylko 2 czincze na których jest wyjście sygnału audio. Trzeba by też sprawdzić czy będą grały pozostałe urządzenia o których nic nie wspominasz.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Maj 2012 19:55
    golab131
    Poziom 2  

Dzięki za info. Jak tylko zakupię stosowny kabel spróbuję podłączyć tv z KD i mam nadzieję że sygnał audio popłynie z głośników. Jeżeli chodzi zaś o pozostałe sprzęty (Polsat Cyfrowy i XBOX360) to mam pytanie czy samo zgranie tv z kinem nie wystarczy aby podczas nadawania sygnału z pozostałych urządzeń dźwięk pojawiał się także w kinie?
    Obecnie moje podłączenie wygląda tak (wg specyfikacji na instrukcjach obrazkowych)
    TV -> KD ; euro ext1 -> monitor out
    TV -> Polsat ; hdmi 1 -> hdmi
    TV -> Xbox ; hdmi 2 -> hdmi av

0
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2012 10:13
    egon42
    Poziom 37  

Wszystko zależy od telewizora jeżeli tv przekazuje z hdmi na euro to powinno działać ale dużo tv nie przekazuje sygnału z hdmi a euro wtedy nie będzie działać.

0
  • #5 17 Maj 2012 10:30
    golab131
    Poziom 2  

Jeżeli nie będzie przekazywało to jakie jest wówczas rozwiązanie? chodzi mi przede wszystkim aby dźwięk z polsatu cyfrowego pojawiał się w kinie.

0
  • Pomocny post
    #6 18 Maj 2012 10:39
    egon42
    Poziom 37  

golab131 napisał:
    Jeżeli nie będzie przekazywało to jakie jest wówczas rozwiązanie

Nie ma prostego połączenia trzeba by połączyć Polsat cyfrowy z kinem ale kino ma 1 wejście czyli albo tv albo Polsat cyfrowy

0
  • #7 22 Maj 2012 13:49
    golab131
    Poziom 2  

Na szczęście przewód euro na 6 chinchy wystarczył i sygnał dźwiękowy z tv popłynął w głośnikach kina domowego. Dodam, że po tym połączeniu także dekoder Polsatu oraz XBOX jest słyszalny w kinie. Wielkie dzięki za pomoc

0