Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS 802,11n wireless lan card + router edimax 3g 8200n koszmarnie słaby zasięg

chkrystek 15 Maj 2012 21:29 657 0
  • #1 15 Maj 2012 21:29
    chkrystek
    Poziom 7  

Witam serdecznie kolegów z forum.

Mam dość irytujący problem. Czego dotyczy podałem w nazwie postu więc przejdę od razu do rzeczy. Router stoi dosłownie 2m i 40 cm od anteny karty sieciowej. Antena routera i antena karty sieciowej widzą się bezpośrednio w lini prostej i nic nie stoi im na drodze komunikacji. Jednakże mimo doskonałej widoczności moja karta sieciowa wykazuje tylko 2/5 kreseczek zasięgu i tak jest w standardzie zazwyczaj. Jednakże ciekawy jest fakt iż te wartości lubią się zmieniać od 2/5 do 5/5 i następuje to dość często. Dodam że dwa pokoje dalej za dwoma 30 cm ścianami znajduje się laptop i na standardzie ma 3/5 kresek zasięgu więc router z tego co mi się wydaje działa ok. Mało tego testowałem sprawę na tablecie i smartphonie i w oddali 15 m znów za dwoma 30 cm ścianami zasięg jest między 2/5 a 3/5 kresek. Testowałem to w tym samym czasie i mój mizerny komp stacjonarny znajdujący się 2 m od routera wykazuje 2/5 kresek zasięgu. Więc chciałbym zapytać co można z tym zrobić? Bo juz mi się pomysły skończyły. A i zapomniałem dodać że tuz nad kompem znajduje się ps3 i łapie zasięg na maksa. Przeistalowywałem sterowniki i też to nic nie dało. Zmieniałem położenie anteny również nic. Sprawdziłem karte czy jest poprawnie podłączona i wszystko gra. Na porcie pci sprawdzałem czy się nie poluzowała i też jest solidnie zamocowana. Antena od tej karty też jest dość pokaźnych rozmiarów Więc nie powinno być problemów. Zatem prosiłbym o pomoc.

0 0