Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z laptopem acer aspire 5542, czarny ekran

15 Maj 2012 22:24 3149 7
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z laptopem, ktorego dostalem od znajomego. Niby byl tylko po upadku i mial byc do wymiany tylko ekran i zawiasy. Grzebiac w nim troche przy wymienianiu ekranu widzialem ze jednak w srodku ( na plycie glownej) ktos juz wczesniej cos robil (bateria od biosa nie byla wlozona do konca i na tym plastiku do ktorego jest wlozona bateria slady lekkich zarysowan).

Przy wlaczeniu zapalaja sie diody, bateria laduje wiec zasilacz chyba jest ok. Na ekranie nie pojawia sie nic (probowalem tez na zewnetrzym monitorze ale jest to samo). Twardy dysk sprawia wrazenie jakby byl wylaczony (sprawdzalem go na innym kompie i dziala bez zarzutu) i ogolnie nic sie nie dzieje.

Probowalem wymienic pamiec ram, ale tez nie poskutkowalo.

Zastanawiam sie nad biosem, ale nie wiem czy jest sens i jak w ogole sie do tego zabrac.

Macie jakies pomysly?
  • Spec od komputerów
    Jakieś inne czynności diagnostyczne:pomiary napięć, pobór prądu przez płytę itp.
    Po upadku płyta może mieć uszkodzenia mechaniczne oraz uszkodzone połączenia pod układami bga.
  • Poziom 2  
    Jak wykonac pomiary napiec?
  • Spec od komputerów
    pingu88 napisał:
    Jak wykonac pomiary napiec?

Zdając to pytanie odpowiedziałeś od razu jakie masz pojęcie w temacie diagnozowania płyt i w ogóle z elektroniką.
    Zostaw to w spokoju lub oddaj komuś kto się na tym zna.
    A odpowiadając na twoje pytanie najlepiej miernikiem.
  • Poziom 2  
    Mam miernik ale nie za badzo wiem jak te pomiary zrobic.

Znajdzie sie ktos kto by mi to potrafil wytlumaczyc?
  • Poziom 34  
    pingu88 napisał:
    Znajdzie sie ktos kto by mi to potrafil wytlumaczyc?
    Niestety, nie - miernictwo i diagnostyka uszkodzeń w laptopach to nie parzenie herbaty z torebki.
    Oddaj sprzęt do serwisu, zanim go uszkodzisz na amen.
  • Poziom 2  
    Kupilem nowa plyte i wszystko dziala.