Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INTEK KT-930EE vs WOUXUN KG-UVD1P vs BAOFENG UV-5R

janusz.bydgoszcz 15 Maj 2012 22:57 15107 19
  • #1 15 Maj 2012 22:57
    janusz.bydgoszcz
    Poziom 9  

Witam! Przymierzam się do zakupu nowego taniego duobandera.
    Doradźcie który lepszy... Osobiście podoba mi się INTEK ale nie znalazłem opini na jego temat.

• #2 16 Maj 2012 03:06
    Interesant
    Poziom 30  

...
    Zamiast KG-UVD1P, poszukałbym jego poprawionego upgradu pod nazwą modelu KG-UV3D (kabel, soft, kompatybilny z KG-UVD1P).
    Osobiście w KG-UV6D bym się nie pchał (jedynym plusem 199 kanałów zamiast 128, brak kompatybilności w dół (soft), brak od ręki rozszerzenia zakresu poza pasmo amatorskie - pod czas zakupu dodatkowo trzeba zapłacić za usługę).

Najtańszy będzie:
    - Baofeng UV-5R 180 - 230 zł
    - Intek KT-930EE 280 - 330 zł
    - Wouxun KG-UV3D 380 - 430 zł
    Jeżeli się nie mylę (Nie pewność dotyczy KT-930EE), wszystkie wykorzystują akcesoria w standardzie Kenwood

Plusem dla Baofenga i Wouxuna jest darmowy soft (np. dla Wouxuna KG-UV Commander) i schemat kabla dostępny od reki w sieci.

• #4 16 Maj 2012 11:14
    janusz.bydgoszcz
    Poziom 9  

Czyli ten INTEK nie najgorzej się przedstawia..?
    Rozmawiałem z jednym spredawcą (krótkofalowcem) to chwlił ale wiadomo jak to sprzedawcy...
    Ktoś inny mi poleca WOUXUNA i że BAOFENG ma cichą modulację i że z nadawania na odbiór przechodzi z opuźnieniem więc niewiem już sam..
    Może ktoś ma takiego INTEKA i może jakieś spostrzeżenia na jego temat przedstawić bo nie chcę wydawać pieniędzy dwa razy na to samo..
    Interesuje mnie przede wszystkim ile trzyma bateria przy "normalnym" użytkowaniu, czy pracuje płynnie, nie wiesza się.... jak działa z zewnętrzną anteną bo podobno ma niezłą czułość.
    Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
    Dodam jeszcze że jestem początkującym operatorem (czekam na pzwolenie) choć cb mam od 91 roku to nieznam tych użądzeń.

• #5 16 Maj 2012 12:22
    AdamC
    Poziom 21  

Interesant napisał:
    ...
    Osobiście w KG-UV6D bym się nie pchał (jedynym plusem 199 kanałów zamiast 128, brak kompatybilności w dół (soft), brak od ręki rozszerzenia zakresu poza pasmo amatorskie - pod czas zakupu dodatkowo trzeba zapłacić za usługę).

- Wouxun KG-UV3D 380 - 430 zł

Kwota zakupu KG-UV6D podobna a dostajemy udoskonaloną wersję pozbawioną wad z okresu niemowlęcego (poprawiona ergonomia, dodatkowy klawisz sterowania, większa pamięć itp ).
    Więc dlaczego nie ?
    Soft do programowania dostępny na stronie producenta, a kabel i interfejs wielokrotnie omówiony , choćby i na elektrodzie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1750639-0.html..
    Samo programowanie nie jest skomplikowane.
    Tanio nie znaczy dobrze i już kupujący musi zdecydować czy opłaca mu się więcej czy mniej zainwestować.Wszystko zależy od zastosowania.
    Baterie dostępne są o pojemnościach 1300 i 1700 mAh.

Radiotelefon ręczny, jego odbiornik nie jest najlepiej przystosowany do pracy z antenami stacjonarnymi ito się tyczy wszystkich modeli wymienionych wyżej.

• #6 16 Maj 2012 15:48
    Interesant
    Poziom 30  

...
    Osobiście, posiadam KG-UVD1P (jako TK-890) i kupując następnego ręczniaka brałem pod uwagę kompatybilność wstecz (kopiowanie ustawień z urządzenia do urządzenia z pominięciem komputera), obsługę poprzez KG-UV Commandera (od ręki rozszerzenie zakresu nasłuchu <108-199> i <380-499 MHz>, z poziomu programu przypisanie stacji radiowych do przycisków numerycznych). Dla mnie sprzętem pozbawionym wad wieku dziecięcego (jako kolejny upgrade KG-UVD1P) jest KG-UV3D.

• #7 21 Maj 2012 21:21
    Dulan
    Poziom 26  

Powiedzcie Panowie czy kabel do programowania UV-3R jest ten sam co do UV-5R?.

INTEK KT-930EE vs WOUXUN KG-UVD1P vs BAOFENG UV-5R

Już opanowałem wszystko. Oczywiście nie ma problemu użyć tego kabelka po pewnych modyfikacjach.
    Czyta i zapisuje pięknie.
    Oczywiście działa również z kabelkiem USB dostępnym za kilka zł, no ale dajmy zarobić sprzedawcą na aukcjach.

• #8 22 Maj 2012 18:52
    laudo
    Poziom 11  

Interesant napisał:
    ...
    - Intek KT-930EE 280 - 330 zł
    Jeżeli się nie mylę (Nie pewność dotyczy KT-930EE), wszystkie wykorzystują akcesoria w standardzie Kenwood

Krótka aktualizacja:

Intek KT-930EE kosztuje już 315zł.
    Akcesoria słuchawkowo - mikrofonowe typu "kenwood" pasują w 100%
    Kabel od Wouxun'a KG-UVD1P KG-UV6D tez działa.
    Software dostępny na stronie Intek'a (anglojęzycznej)
    Powyższe potwierdzone doświadczalnie.

Akcesoria proponuję zamawiać bezpośrednio w HongKongu przez "popularny międzynarodowy portal aukcyjny" - cena ponad połowę niższa niż na "popularnym krajowym portalu aukcyjnym" lub u dystrybutorów.

Bateria przy ciągłym nasłuchu wytrzymuje 2 dni.

Jedna uwaga dot. softu inteka. Przed użyciem trzeba zmienić w ustawieniach regionalnych Windows symbol dziesiętny z przecinka na kropkę. Inaczej nie da się wpisać częstotliwości.

Kolejna aktualizacja po dłuższym użytkowaniu:
    Niezbyt dobrze rozwiązany styki baterii. Blaszki styków przesuwają się w wyniku drgań i bateria traci styk. Co jakiś czas trzeba przesuwać blaszki ręcznie do pozycji wyjściowej.

• #10 03 Lut 2013 21:34
    albert421
    Poziom 9  

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem transceiverka BEOFENG UV-5R,
    zakupionego za 240PLN na popularnym portalu aukcyjnym.
    Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
    Radio wygląda na wykonane całkiem solidnie i jest zaprojektowane bardzo ergonomicznie.
    Zwraca uwagę dobrze działająca klawiatura z charakterystycznym i dobrze wyczuwalnym "klikiem"
    Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna nawet bez przeczytania instrukcji obsługi.
    (no - może z kilkoma wyjątkami-np. uruchamianie radia przyciskiem CALL, lub wysyłanie tonu 1750Hz sekwencją PTT+BAND (?) )
    Patrząc na schemat tego radia widać że układ odznacza się wybitną prostotą układową. To są de facto 3 główne scalaki.
    Zarówno część UHF/VHF jak i radio FM jest zbudowane w oparciu o koncepcję stosowaną np. w telefonach komórkowych tzn. odbiornik typu Zero IF-frequency + procesor DSP (w necie są dostępne dokumentacje tych chipów)
    Taka koncepcja ma wiele zalet.
    Na schemacie razi jedynie stabilizator liniowy zbijający napięcie baterii 8.7V do 3.3V - gdyby tu zastosować przetwornicę, to sprawność układu by wzrosła.
    Choć oczywiście stabilizator liniowy generuje znacznie mniejsze zakłócenia.
    W każdym razie po naładowaniu akumulatora na początku, słucham od kilku dni
    i cały czas działa.
    Można by się też przyczepić do konstrukcji wzmacniaczy na tranzystorach bipolarnych (czemu nie MOSFET-y ?) w torze UHF i VHF przed głównym chipem odbiornika - nie ma tam żadnej stabilizacji termicznej, i przy dużych sygnałach nie pracują pewnie zbyt liniowo - no, ale to nie odbiornik KF, więc jak na tak tanie
    radio to może być.
    Porównywałem to radio do MIDLAND-a CT790 - ma praktycznie te same funkcje i
    to samo menu co ten Baofeng a jest 2 razy tańsze.
    Wcale bym się nie zdziwił jakby w środku było to samo.
    Byłem mile zaskoczony że zakres UHF działa od 400 do 520MHz choć wszędzie
    podają że działa do 470MHz
    W załączeniu wysyłam schemat i dokumentacje do scalaka odbiornika - gdyby ktoś chciał coś pogrzebać.
    Dla przykładu - wszystko jest sterowane po magistrali I2C, więc można zrobić
    "wcinkę" dla swojego procka i napisać swoje procedury obsługi np. można spróbować odblokować zakres 200-260MHz, ale oczywiście trzeba by dorobić filtry wejściowe na to pasmo, bo sama zmiana zakresu przestrajania PLL nie rozwiąże sprawy - tzn. radio będzie się stroiło w tym zakresie ale wiele nie usłyszymy by sygnał zostanie wycięty na wejściu.
    Podsumowując:
    Radio ma wszystkie funkcje które są potrzebne do pracy w pasmach na których działa i jest całkowicie warte swojej ceny.
    Jeżeli ktoś potrzebuje radia do prostych łączności direct lub przez przemienniki
    to mogę polecić ten model.
    Myślę że dyskusja typu ta chińszczyzna czy inna jest mało sensowna.

• #11 10 Lut 2013 16:42
    AdamC
    Poziom 21  

Baofeng , Intek też pobiera w stanie wyłączonym ok 1,5 mA z baterii ?

Czy tylko mój WOUXUN KG-UVD6P tak ma, choć wedle schematu przed wyłącznikiem równolegle z baterią jest C622 10nF i to nie elektrolityczny.
    Albo to tylko chińska jakość.

• #12 10 Lut 2013 22:42
    janusz.bydgoszcz
    Poziom 9  

A więc z tych wspomnianych modeli po długich namysłach wybrałem WOUXUN KG-UV6D
    Radio za przyzwoite pieniądze pracuje bardzo dobrze a jest bez wątpienia lepiej wykonane od BAOFENGA i modulacja jest głośniejsza.
    Dziękuję i udanych łączności życzę.

• #14 05 Kwi 2013 16:32
    Dulan
    Poziom 26  

Ja zrobiłem. W sumie żadna przeróbka. Wczytujesz częstotliwości jakie chcesz, a w programie zaznaczasz od 0 do 999.999 i tyle.

• #15 12 Kwi 2013 22:08
    8850
    Poziom 21  

Czy radio zrobiło się tępe i głuche na inne częstotliwości niż fabryczne po tej przeóbce?

• #16 13 Kwi 2013 01:22
    Dulan
    Poziom 26  

Nic się nie zmieniło.

TX i RX stabilnie:

127.500 - 181.750

382.500 - 524.200

• #17 30 Maj 2013 13:02
    aso824
    Poziom 13  

Ostatnio ceny się trochę zmieniły, i tak na Allegro najniżej to (ceny z przesyłką):
    Baofeng UV-5R - 165zł, wysyłka z chin
    Baofeng UV-3R Mark II - 178 zł
    Baofeng UV-3R - 190zł (w tym radiu podoba mi się minimalizm)
    Intek KT 950EE - 219zł
    Intek KT 960EE - 260zł
    Baofeng UV-6B - 280zł
    Wouxun UV-2D - 385zł
    Wouxun UV-6D - 440zł

Co najlepiej brać? Szukam budżetowego radyjka, a UV-6D trochę zbyt wysoko z ceną... podoba mi się UV-3R i Intek 950/960 EE (jakaś większa różnica?), główne przeznaczenie to direct na krótkie odległości, PMR oraz przemienniki. W sumie zawsze uważałem że Intek to klasa wyżej, ale niech się wypowiedzą specjaliści...

Vy 73 SP2ASO

• #18 16 Cze 2013 18:47
    Ravir
    Poziom 12  

Intek KT-960EE to z tego co pamietam"rebrandowany" Baofeng - zarówno Intek jak i kilka zagranicznych "osób" informowalo, że wersja dla Inteka różni się kontrolą jakości. Ale ile w tym prawdy NIE WIEM :) :)

Wiem, że : 14 Czerwca, w piatek byłem w Nju Saczu i odwiedziłem Maycom - KT960EE był wystawiony za cenę 230 zł zaś KT-930EE za 330 zł i byłem swiatkiem jak osoba kupowała druga sztukę KT-960EE twierdzac, że się bardzo opłaca :)

Ja sam zamówiłem sobie KT930EE - z Intekami mam do czynienia od dawna - wiem, że ich CB Radia są kiepskie - może po za H520 czyli ręcznym CB, które mam i jest znacznie lepsze od Alana i paru innych jakie się u mnie przewinely - natomiast ich krótkofalówki są bardzo dobre. Używam ich w pracy, znajomi też - mówię tu o warunkach typu plac budowy, zaklady przemyslowe - cięzka harówka a nie zabawa - i nawet Motorolki tyle nie wytrzymywały. :)

Nie wiem jak te konkretnie ale Intekowskie ręczniaki były doskonałe - np. ich MT-4040 czyli zwykła amatorska PMR'a tez uchodzi za jedną z najlepszy w klasie i cenie. Sam jej używalem podczas ASG czy LARP'ów i działała świetnie.

Do tego przemawia do mnie serwis - na miejsu, w Polsce - dla mnie wazne jest też to, ze czesto bywam w Nju Saczu :)

• #19 19 Gru 2013 16:46
    r-aven
    Poziom 9  

Dzień dobry. Mam pytanie czy ktoś może się orientuje bo szukając przez google nic nie rzuciło mi się w oczy czy jest jakakolwiek możliwość ładowania tego radia Intek KT-960 DUAL wersja PLUS http://www.wasserman.pl/pl/p/Dwuzakresowy-radiotelefon-Intek-KT-960-DUAL-wersja-PLUS/3045
    za pomocą ładowarek USB albo czy da się coś takiego prosto i bezpiecznie dla baterii zmotać w domu. Ładowanie za pomocą USB dla mnie to priorytet panel słoneczny zapalniczka w samochodzie awaryjne ładowarki, komputer, powerbanki). Jeśli nie ma opcji będę niechętnie zmuszony kupić KT950ee
    http://www.wasserman.pl/pl/p/Najtanszy-Duobander-INTEK-KT-950EE-2m-70cm-FM/2387
    z góry dziękuje za zainteresowanie

• #20 19 Gru 2013 17:03
    Ravir
    Poziom 12  

NIE - mają w komplecie ładowarkę stołową. Musiał byś pokombinować.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo