Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potwierdzenie zgodności zestawu komputerowego.

magnikus 16 Maj 2012 05:12 997 9
  • #1 16 Maj 2012 05:12
    magnikus
    Poziom 7  

Witam, prosiłbym fachowców o potwierdzenie/uświadomienie czy taki zestaw będzie śmigał jak należy

Mobo: Gigabyte g31m
    Proc: intel c2duo e**** 3.2GHz
    PSU: Akyga 420
    Grafa: integra
    RAM: 2x 2gb DDR3 (dual chan)

Sprawa wygląda tak, że zajrzałem do środka zasilacza (na obudowie nic nie było) i się okazało, że mam jedną z osławionych bomb zegarowych w kompie, a że przymierzałem się do zakupu grafiki wydumałem sobie takie komponenty:

PSU: OCZ Modxstream 500W (214zł)
    PGU: VTX Hd4850 1GB (270zł)

Komp będzie używany do prostych operacji w photoshopie, Diablo3 i WoW'a :). Jak wam się widzi coś takiego? Jak brakuje jakichś informacji to piszcie bo nic więcej mi nie przychodzi do głowy

PS. Nie znam się na overclockingu, ale zamierzam się zainteresować nim, w związku z tym czy dany zestaw nadawał by się do lekkiego podkręcenia (bez kozaczenia)?
    PS2. Tak, wiem że ta grafa jest głośna. Nie, nie przeszkadza mi to :). Do OC i tak bym wymieniał chłodzenie.

z góry dzięki za pomoc. Liczę na życzliwe przywitanie forumowej dziewicy ;)

0 9
  • #2 16 Maj 2012 08:20
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Co do karty grafiki warto doprecyzować Hd4850 na DDR3 i z chłodzeniem zalmana.
    Używaną dostaniesz za ok 200 - 220 PLN.

Nie widzę sensu brać grafike z mało wydajnym chłodzeniem i potem dokładać ok. 60PLN. Trzeba takie chłodznie jeszcze umiejętnie założyć żęby nic nie uszkodzić.

0
  • #3 16 Maj 2012 12:25
    okokpopo1
    Poziom 35  

Lepiej kupić nowa nie wiadomo kiedy taka używka padnie.

0
  • #4 16 Maj 2012 13:14
    magnikus
    Poziom 7  

Właśnie te używki mnie trochę straszą bo 3 czy 7 dni, a niech i będzie nawet miesiąc, gwarancji rozruchowej po tym jak karta była używana przez 3 lata i być może zmieniała właściciela, to trochę przymało jednak.

A co sądzicie o tej samej karcie z pasywnym chłodzeniem Gigabyte'a?
    http://allegro.pl/gigabyte-hd-4850-1gb-ddr3-silent-cell-i2346569051.html

0
  • #5 16 Maj 2012 13:18
    wariato
    Poziom 43  

Musiałbyś stosować dodatkowy wentylator bo schłodzić tą kartę pasywnie jest ciężko. Już lepiej brać to VTX na pamięciach DDR5. Zasilacz weź XFX Core 450W.

0
  • #6 16 Maj 2012 14:19
    magnikus
    Poziom 7  

Ostatecznie wybór padnie chyba na wersję MSI, ma lepsze chłodzenie, trzyma 1GB ramu i wiatrak tak nie huczy (bazując na dwóch angielskich testach).

0
  • #7 16 Maj 2012 14:52
    fiend_
    Poziom 43  

Silentcell w dobrze chłodzonej obudowie (nadmuch z boku 12cm) osiągała 85 stopni w stressie, po wymianie pasty na mx-2 i oczyszczenie radiatora. Także.
    Ale wrzuciłem Scythe 10cm na chłodzenie i 55-60 to były górne pułapy.
    Tylko karta kosmicznie droga. Warta góra 200zł.

0
  • #8 16 Maj 2012 19:01
    magnikus
    Poziom 7  

Ostatecznie wybór padł na MSI Radeon HD4850 i zasilacz z pierwszego posta. Jak dojedzie i zmontuję to dam znać jak się sprawuje. Dzięki za pomoc :)

PS. Ze wszystkich for internetowych to jedno odznacza się wyjątkowym profesjonalizmem. 0 trolli, 0 bójek, za to dużo naprawdę fachowych porad. Gratuluję :)

0
  • #9 19 Maj 2012 00:33
    magnikus
    Poziom 7  

Doszło. Zmontowałem. Wszystko cacy :) PGU trochę faktycznie huczy, aczkolwiek można się przyzwyczaić albo zagłuszyć byle czym z głośników. Natomiast martwi mnie takie.. świszczenie jakby, taki pisk. Gdzieś coś o tym słyszałem kiedyś. Co ciekawe, pojawia się np. w momencie ładowania postaci w WoW'ie, ale po załadowaniu gry jest cisza :S

Temp PGU - idle - 33*C, stres - 49*C (2 filmy, WoW full detail, i parę filmików na YT) nic innego nie przyszło mi do głowy :S a jeśli jesteście na bieżąco to wiecie że Diabła nie przetestuję w najbliższym czasie :D

0
  • #10 19 Maj 2012 12:32
    okokpopo1
    Poziom 35  

Pisk dobiega pewnie z zasilacza to normalne.

0