Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płomień gaśnie po kilku sekundach.

16 Maj 2012 10:09 3324 5
  • Poziom 9  
    Mam problem z junkersem. Od niedawna gdy włączam ciepłą wodę junkers zapala zapalnik i niby jest wszystko w porządku natomiast gdy wyłączam strumień ciepłej wody palnik nadal się pali ( od kilku do kilkunastu sekund ). Dodam, że wcześniej gasnął od razu. Zastanawiam się co może być tego przyczyną i jak droga może być naprawa jeśli w ogóle jest możliwa.
    Junkers firmy Beretta.

Proszę o pomoc.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    shoferus napisał:
    Mam problem z junkersem.
    shoferus napisał:
    Junkers firmy Beretta.

Junkers to Junkers a Beretta to Beretta. To tak jak byś powiedział Honda firmy BMW

Wracając do tematu to naprawa nie powinna być strasznie droga, ale powinna nastąpić w miarę szybko.
    Pracujący palnik bez odbioru ciepła stwarza zagorzenie rozsadzeniem wymiennika.
    Przyczyną może być zacinający się zespół wodny. Może pracuje tak ciężko, że sprężyna nie daje rady go cofnąć z powrotem.
  • Poziom 9  
    dziękuję za uzmysłowienie mi nazwy tego urządzenia :)

Mam jeszcze jedno pytanie, bardziej opłaca się wymiana na nowy czy naprawa ?
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    To zależy w jakim stanie jest to urządzenie.
    Naprawa jest nieopłacalna gdy koszt naprawy przekracza 50% wartości urządzenia.
    Naprawa Twojego podgrzewacza powinna wynieść około 200 -300zł
    Oczywiście jeżeli nie okaże się, że jest więcej usterek.
  • Poziom 35  
    Mógł się zatrzeć sztyft (iglica) w zespole wodnym, przez co sprężyna nie może pokonać oporu. Do czasu naprawy piecyka NIE MOŻNA UŻYWAĆ!!!
    Nieraz wystarcza dobrze przeczyścić ten sztyft i go nasmarować (musi chodzić "płynnie", bez zatarć).
  • Poziom 9  
    Wezwałem serwis.
    Stwierdzono: Uszkodzony zespół wodny.

Koszt naprawy: 170zł ( z dojazdem )