Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S2 portable 640G - jak podłączyć

16 Maj 2012 10:31 1628 8
  • Poziom 9  
    Witam Serdecznie wszystkich.

Niestety wujek google i szukajka na forum nic mi nie podpowiedziały, więc mam ogromną prośbę o pomoc.
    Mam dysk jak w temacie i zostało w nim zerwane gniazdo miniUSB (wbita wtyczka). Niestety wlutowanie nie wchodzi w grę, bo są głęboko zerwane ścieżki i dławiki na wejściu (nie ma się do czego dolutować).
    Ten dysk nie ma innego interfejsu (sata, ata) i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość podłączenia go do kompa w celu zgrania danych? Może ktoś miał z tym przyjemność i gdzieś na płytce tego dysku można się wlutować z kablem usb lub sata? Ewentualnie jakieś inne podpowiedzi. Zaznaczam, że przełożenie elektroniki od innego dysku nie daje rezultatów, ponieważ dysk startuje, ale jest w ogóle niewidoczny nawet jako nieznane urządzenie. Prawdopodobnie oprogramowanie jest różne.
  • Poziom 31  
    To normalne że dysk nie odpali z inną elektroniką bo ma inne dane adaptayjne głowic , żeby uruchomić z inną elektroniką trzeba przełożyć flash żeby odpalił.

Prościej będzie moim zdaniem poszukać ścieżek od USB , pokaż jak możesz foto elektroniki coś poradzę.
  • Poziom 21  
    Witam!
    O ile się nie mylę to w środku jest zwykły dysk twardy 2,5" ,a więc najprościej byłoby owtorzyć obudowę dysku, wyjąć go i podłączyć do komputera poprzez normalne SATA.
  • Poziom 9  
    No właśnie nie jest to zwykły dysk 2,5", tylko dysk 2,5" bez interfejsu sata lub ata.
  • Poziom 31  
    konior966 kolega wyżej napisał , owszem jest tam dysk 2,5 ale ze względu na oszczędności Samsung zintegrował mostek SATA>USB z dyskiem stąd jedyny interfejs wyprowadzony na USB tak samo jest w WD serii Passport .
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie. Dostałem ten dysk już po ingerencji (próba dolutowania gniazda) i widać na fotkach, że lutowane było żelazkiem chyba.
    Gdybyś wskazał miejsca (o ile w ogóle to możliwe), w których mogę podpiąć się z przewodami usb, to zostaniesz moim idolem :)
    Myślałem, że przełożenie elektroniki da pożądany efekt, bo płytka jest tylko adapterem usb, ale jak widać i sterowanie dysku też tam zrobili. Swoją drogą zupełnie bez sensu jest to wymyślone.

W załączniku paczka ze zdjęciami płytki i dysku.

Czekam niecierpliwie na informację.

I naprawdę nikt nie ma pomysłu na to? Szkoda... Ale i tak liczę na Was :)
  • Poziom 2  
    witam,
    Jestem nowy więc DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM
    nawiązując do tematu mam ten sam problem, pozrywane ścieżki a dysk sprawny? Zatem proszę o podpowiedź jak rozwiązaliście problem ? HELP!!! na dysku mam wszystkie zdjęcia z 10 lat !!!
  • Poziom 9  
    Niestety u mnie skończyło się w laboratorium odzyskiwania danych. Okazało się, że również głowica jest uszkodzona. Całkowity koszt odzyskiwania danych wyniósł 3000 netto. Na szczęście okazało się, że klientka dane znajdujące się na dysku miała z laptopa, a laptop był tylko po jednym formacie, więc większość udało się odzyskać z laptopa.
  • Poziom 2  
    ...no to mnie zmartwiłeś :_( , ale ciężko mi uwierzyć że w żaden sposób nie można odpalić tego dysku...pozornie to tylko dwie ścieżki, reszta OK, hymmm a elektronika z podobnego dysku nie będzie działać ??? w sensie że też samsung s2 usb 640gb