Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T 30 km od nadajnika - obraz nie do końca perfekcyjny

detonator 16 Maj 2012 13:58 1305 7
  • #1 16 Maj 2012 13:58
    detonator
    Poziom 22  

Witam!

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2287145&highlight=

W poście pod linkiem napisałem, że obraz igiełka, mówiąc szczerze ocena taka wynikała chyba ze zmęczenia i faktu, że w końcu działa i można cokolwiek oglądać.

Przypomnę, że dekoder NOT LV6TBOXHD i antena SYNAPS AHD-343. Wszystko połączone w zasadzie zwykłym 3 metrowym kablem antenowym, eFki nakręcane, dekoder do TV przez przewód SCART, TV 25 cali Thomson.

Zasadniczo obraz jest okej, z tym, że trochę denerwują mnie jakby "odbicia" między kanałami, tzn. oglądam TVN a delikatnie jakby w tle, poświata paska informacyjnego z TVPInfo... poza tym przez obraz z lewej do prawej cyklicznie "przejeżdża" taki wąziutki pasek, jak czasem na filmach się ogląda zapis radarów, taka jakby aktualizacja obrazu co powiedzmy sekundę.... czy może to być skutkiem słabej jakości kabla Euro? Dodam, że dekoder jest podłączony do gniazdka bez bolca, jeśli to ma jakieś znaczenie w ogóle...
    No i co z tymi "odbiciami"? Można je jakoś odfiltrować, jakoś się ich pozbyć?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie porady

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Maj 2012 14:33
    egon42
    Poziom 37  

W przewodzie euro euro to w wtyczce tv odłączył bym pin 19 wtedy przewód jest 1 kierunkowy ale nie przenikają się sygnały wideo w kiepskim przewodzie.

0
  • #3 16 Maj 2012 16:43
    plahenryk
    Poziom 14  

Może jest zła separacja pomiędzy sygnałem z tunera a sygnałem analogowym w TV. Czy jest podłączony kabel antenowy do TV. Jeżeli tak to odłączyć antenę od TV i sprawdzić efekty. Mało prawdopodobne aby 2 kanały z tunera cyfrowego nałożyły się na siebie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 16 Maj 2012 18:21
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

detonator napisał:
    W poście pod linkiem napisałem, że obraz igiełka, mówiąc szczerze ocena taka wynikała chyba ze zmęczenia i faktu, że w końcu działa i można cokolwiek oglądać.

Zdziwiło mnie tylko to, że Zamknąłeś poprzedni temat a teraz Otwierasz Nowy. :cry:

Po przeczytaniu tego Nowego wątku - muszę jednak przyznać (nie regulaminowo), że faktycznie "niech" ten Nowy wątek pozostanie jako Nowy - dla tu czytających i mających problemy z "takim odbiorem" czy przesłuchem kanałowym "wizji".
    _____

Cytat:
    ... dekoder do TV przez przewód SCART ...

Przewód - przewodowi NIE równy.

Jednak bardzo trudno jest wskazać, który czy jaki przewód jest OK.
    Pin 19 w złączu SCART nie powinien "wnosić" takich "objawów" ale faktycznie miałem osobiście (raz) taki objaw we własnym dekoderze podłączanym przez SCART.
    O dziwo pomogło. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • #5 16 Maj 2012 19:12
    _cheetah_
    Poziom 37  

bo to nie pin19 wnosi przesłuch, a pojawia się przenik pomiędzy przewodami niosącymi sygnały Video (i Audio oczywiście też...) w obie strony - czyli do i z odbiornika.

Aby problem się pojawił potrzeba:

1. tego, aby TV wystawiał sygnał Video (CVBS);
    2. oraz tego, aby kabel był bardzo słabej jakości (bądź wręcz żadnej), czyli nie posiadał indywidualnie ekranowanych (i to dobrze ekranowanych) przewodów sygnałowych.

Tak, jak napisał egon42 - ciach i po kłopocie...

0
  • #6 16 Maj 2012 20:44
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przenikanie sygnału wideo w kablu Euro dla pin 19 :

DVB-T 30 km od nadajnika - obraz nie do końca perfekcyjny

Odłączenie tego pin-u (19) było u mnie rozwiązaniem problemu.

Pozdrawiam.

0
  • #7 17 Maj 2012 11:59
    detonator
    Poziom 22  

Dziękuję wszystkim za informacje, dziś sprawdzę jak to będzie bez tego 19 pinu i dam znać jaki jest efekt...

A co z

Cytat:
    poza tym przez obraz z lewej do prawej cyklicznie "przejeżdża" taki wąziutki pasek, jak czasem na filmach się ogląda zapis radarów, taka jakby aktualizacja obrazu co powiedzmy sekundę.... czy może to być skutkiem słabej jakości kabla Euro? Dodam, że dekoder jest podłączony do gniazdka bez bolca, jeśli to ma jakieś znaczenie w ogóle...

0
  • #8 17 Maj 2012 12:03
    _cheetah_
    Poziom 37  

To najprawdopodobniej wynika również z przesłuchów w kablu EURO. Jeśli nie, to będzie prawdopodobnie uszkodzony przełącznik wejść w TV.

0