Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmage8, Usbasp, Brak reakcji po podlaczeniu

Bartuss12 16 Maj 2012 15:01 1636 17
  • #1 16 Maj 2012 15:01
    Bartuss12
    Poziom 7  

Witam!
    Wlasnie ukonczylem swoj pierwszy programator na usb (atmega8). Problem w tym ze nie reaguje on po podlaczeniu do komputera. Sprawdzilem wszystkie laczenia. Zadna z diod led sie nie swieci.
    Otoz moj pytanie to: Czy kontroler wymaga pierwszego podlaczenie w inny sposob niz przez kabel usb? (czytalem o tym i znajdywalem wiele roznych teorii)

Robilem wg. tutk'a: Link

Dzieki :) (moj 1 post xD)

0 17
  • #2 16 Maj 2012 15:18
    xury
    Poziom 38  

Zasilanie +5V masz ?, czy ciągniesz z Kandy ?

0
  • #3 16 Maj 2012 15:22
    sp3ots
    Poziom 35  

Witam !
    Aby ten programator działał ATmega8 musi być najpierw zaprogramowana odpowiednim programem, ma nadzieję że o tym wiesz.
    Pozdrawiam. Stefan

0
  • #4 16 Maj 2012 15:30
    Bartuss12
    Poziom 7  

Nie posiadam kandy, gdzie mam zasilanie podlaczyc i w jakiej formie(z tego co czytalem to do zworki S_Target)?

Stefanie, wiem ze Atmega powinna byc zaprogramowana tylko problem w tym, ze po podlaczeniu windows wcale jej nie wykrywa (i jak juz pisalem zadna z led sie nie swieci). Dlatego tez nie moge nawet zainstalowac sterownikow.
    ( Dzieki za wasze odpowiedzi :) )

0
  • #5 16 Maj 2012 15:37
    sp3ots
    Poziom 35  

ATmega8 musi być zaprogramowana innym programatorem.
    Podłączenie tego programatora pod USB z pustym procesorkiem nic nie da.
    Napisz czy zaprogramowałeś ATmega8 ?

0
  • #7 16 Maj 2012 15:40
    Bartuss12
    Poziom 7  

Innym programatorem jej nie zaprogramowalem. Myslalem ze wystarczy dac firmware'a z kompa na procka. Jesli tak sie nie da pokieruj mnie na dobra droge :P.

0
  • #8 16 Maj 2012 15:41
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Bartuss12 napisał:
    Innym programatorem jej nie zaprogramowalem. Myslalem ze wystarczy dac firmware'a z kompa na procka. Jesli tak sie nie da pokieruj mnie na dobra droge :P.

Masz dostęp do innego programatora, by raz zaprogramować Atmegę z Twojego programatora?

0
  • #11 16 Maj 2012 16:04
    Bartuss12
    Poziom 7  

Dzieki za stronke. Napewno bedzie przydatna :D. Sprawdze czy na starym blaszaku mam ten port.

Dodano po 12 [minuty]:

(Sry za double post'a)
    Dobrze ze mam ten port w starym blaszaku :). Piny jednorzędowe proste sa potrzebne do podpiecia do programatora?

0
  • #12 16 Maj 2012 16:10
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Bartuss12 napisał:
    Piny jednorzędowe proste sa potrzebne do podpiecia do programatora?

Tak, a w opisie pisze:

Cytat:
    Złącze Prog jest złączem programującym przez które w pierszej fazie programujemy układ U1 a później stanowi ono wyjście naszego programatora.
    Zworka S_Prog (Self Program) umożliwia uaktalnienie oprogramowania w układzie (zaprogramowanie U1)

0
  • #13 16 Maj 2012 17:02
    Bartuss12
    Poziom 7  

Dzieki. Jak widac nie czytam uwaznie sry.. :P

0
  • #14 17 Maj 2012 14:18
    Bartuss12
    Poziom 7  

Zrobilem programator. Jesli led sie nie swieci to znaczy ze nie ma zasilania?
    Jesli tak to jak mam je dostarczyc?

0
  • #15 17 Maj 2012 16:08
    McMonster
    Poziom 32  

Bartuss12 napisał:
    Zrobilem programator. Jesli led sie nie swieci to znaczy ze nie ma zasilania?
    Jesli tak to jak mam je dostarczyc?

W USBasp te diody są sterowane z układu. Wystarczy, że skutecznie zaprogramujesz mikrokontroler programatora i będą działać.

0
  • #16 17 Maj 2012 17:17
    Bartuss12
    Poziom 7  

Zdjecie
    Jakos nie moge go zaprogramowac. Czy tak powinno byc podlaczone? Zeby dzialalo zasilanie z komputera trzeba zamknac zworke S Target?[/img]

0
  • #17 17 Maj 2012 18:23
    McMonster
    Poziom 32  

A zaprogramowałeś programator? To urządzenie nie zareaguje na podłączenie do komputeraz bez zaprogramowania samego programatora. Można to zrobić tylko innym programatorem, najprostszy na LPT wskazany jest już wyżej w linkach.

0
  • #18 17 Maj 2012 18:41
    Bartuss12
    Poziom 7  

Wlasnie programuje, i dalem link do rysunku jak go podlaczylem.

0