Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe zachowanie baterii Acer Aspire 1692WLMI

cyberspace1221 16 Maj 2012 16:32 1285 4
  • #1 16 Maj 2012 16:32
    cyberspace1221
    Poziom 11  

Witam.
    Proszę o wypowiedź jakiegoś fachowca, w sprawie ładowania baterii w Acer Aspire 1692 wlmi.
    Problem polega na tym że dioda ładowania świeci, a wskaźnik voltage w BatteryMon pokazuje napięcie 0,00v.
    Sprawdzałem już na dwóch bateriach i jest to samo, baterie były sprawdzone na innym laptopie i są sprawne, czy to wina układu ładowania?.
    Załączam zrzut z batterymon.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nietypowe zachowanie baterii Acer Aspire 1692WLMI

0 4
  • #2 16 Maj 2012 21:42
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

Tak, zwłaszcza że sprawdzałeś baterie w innym laptopie.
    Układ ładowania składa się z chargera i kilku elementów zewnętrznych. Jeśli nie masz doświadczenia w naprawie płyt laptopowych, oddaj komputer do serwisu.

0
  • #3 17 Maj 2012 05:43
    cyberspace1221
    Poziom 11  

Witam.
    Dziękuję za odpowiedź, choć to nie koniec problemów z Acerem.
    Na noc zostawiłem baterię podłączoną do laptopa z wpiętym zasilaczem.
    Bateria się naładowała, choć nie zgasła dioda ładowania, zmieniła tylko kolor na zielony.
    Po załączeniu laptopa windows uruchamiał się jakieś 10 minut, dysk klikał jakby był uszkodzony, kursor przesuwał się skokami, klawiatura nie działała, większość programów które uruchamiają się przy starcie systemu wypluła błędy.
    Zrobiłem test knoppix-em live cd, podczas ładowania wypluwał błąd ładowania karty wifi. Po odłączeniu wifi, i ponownej próbie wyskakiwał kernel-panic.
    I tu najlepsze, po odłączeniu baterii wszystko wróciło do normy, laptop ożył windows jak i knoppix uruchomiły się normalnie.
    I to mnie całkowicie zbiło z tropu.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2012 08:48
    Wiesław Rzepka

Poziom 31  

No to rzeczywiście dziwne, bo wszystko wskazuje na charger, a tu niespodzianka. Dobrze byłoby jednak baterie odczytać programem SBW. Wtedy byłaby pewniejsza ocena stanu baterii.

0
  • #5 17 Maj 2012 19:29
    cyberspace1221
    Poziom 11  

Dziękuję Panu za pomoc.
    Zainwestuję w nową baterię Acera, dedykowaną pod ten model i wtedy zobaczę czy powtórzy się ten problem. Jeżeli się powtórzy to napiszę nowy temat w dziale hardware.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Problem jeszcze nie rozwiązany lecz temat do zamknięcia.

0