Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa obudowa do 100-120zł / żeby się zmieściła GTX260

aerocellx 18 Maj 2012 21:24 3160 38
  • #31 18 Maj 2012 21:24
    perlit
    Poziom 39  

Cytat:
    Biorę brutusa nowego jednak ;)

W takin razie dokup jeszcze przedłużki do wtyczek zasilania 20+4PIN oraz 8PIN PCIe (6+2), bo Twój zasilacz Chieftec iARENA GPA-500S 500W posiada bardzo krótkie kable zasilające z tymi wtyczkami.

• Arrow Multisolution Day
  • #32 18 Maj 2012 22:43
    aerocellx
    Poziom 12  

perlit napisał:
    Cytat:
    Biorę brutusa nowego jednak ;)

W takin razie dokup jeszcze przedłużki do wtyczek zasilania 20+4PIN oraz 8PIN PCIe (6+2), bo Twój zasilacz Chieftec iARENA GPA-500S 500W posiada bardzo krótkie kable zasilające z tymi wtyczkami.

Teraz mi to piszesz? Przeciez tyle kabla co tam jest powinno starczyć.

• #33 18 Maj 2012 23:28
    perlit
    Poziom 39  

Przecież sprzedawca w ofercie napisał: " montaż zasilacza na spodzie obudowy" oraz "Do komfortowego podłączenia płyty głównej zalecane jest stosowanie zasilaczy z wiązką zasilającą 24pin o długości nie mniejszej niż 45cm oraz wiązką zasilającą 4/8pin o długości nie mniejszej niż 50cm."
    Wystarczyło zmierzyć kable w posiadanym zasilaczu.

• Arrow Multisolution Day
  • #34 19 Maj 2012 00:03
    aerocellx
    Poziom 12  

perlit napisał:
    Przecież sprzedawca w ofercie napisał: " montaż zasilacza na spodzie obudowy" oraz "Do komfortowego podłączenia płyty głównej zalecane jest stosowanie zasilaczy z wiązką zasilającą 24pin o długości nie mniejszej niż 45cm oraz wiązką zasilającą 4/8pin o długości nie mniejszej niż 50cm."
    Wystarczyło zmierzyć kable w posiadanym zasilaczu.

Ile to kosztuje? 5zł?

//edit
    Tam pisze "do komfortowego podłączania" więc bez przedłuzenia tez da rade tak?

• #35 19 Maj 2012 10:07
    perlit
    Poziom 39  

Obawiam się, że nie. Jeśli już masz ten zasilacz, to dokonaj pomiaru długości przewodów. Wg. jego specyfikacji ich długość wynosi 35 cm.
    Link

• #37 21 Maj 2012 17:15
    aerocellx
    Poziom 12  

A takie pytanie - jak zrobić slot dla stacji dysków (nagrywarka dvd)?:)

• #39 22 Maj 2012 22:09
    aerocellx
    Poziom 12  

Ok już wszystko zrobiłem, ale mam problem, albo i kolejne pytanie.
    Nie znalazłem na pł. głównej wejścia na oba wiatraczki, 1 podłączyłem i działa, a drugi już nie. W poprzedniej obudowie miałem tak zrobione, że jakiś kabelek miałem z przedniego panelu(?) przeciągnięty i nie musialem podlaczac do SysFan, tylko był wolny, a wiatraczek dzialal (2 razy mniejszy niż ten co jest w brutusie).

Płyta główna podana w 1 poscie (gigabyte g31m-es2l)

Kolejna sprawa - po podłączeniu karty graficznej GTX260(o której już wcześniej pisałem) oraz zainstalowaniu (kilkukrotnym, dla upewnienia zawsze tak robie) sterowników nie wykrywa mi rozdzielczości natywnej... W zakładce "Zmiana rozdzielczości" w panelu sterownika nvidii zamiast "ASUS VW193d-b" jak to pisało zawsze przy 9500GT to jest napisane "Monitor analogowy". W menedzerze urzadzen probowalem uzyc "Aktualizuj sterownik", no ale dupa :/

//edit
    przypuszczam, że to może być od tego, że GTX260 na wejście HDMI(?) i potrzebna była przejściówka dvi-vga na zwykłe monitory, stad tez dlatego grafika nie łapie tej rozdzielczosci, bo mysli, ze moj monitor to TV

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10926053#10926053
    Tu już rozwiązałem problem, zostały wiatraczki..