Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urwana świeca żarowa mercedes

16 May 2012 18:16 4402 7
  • Level 35  
    Witam. Wiem, że temat był już poruszany sam nawet w nimi pisałem. Mam taki problem urwane świece 3 z 5. Dwie ja urwałem jedna już była jak autko trafiło do mnie. Problem jest właśnie z ta urwaną wcześniej. Ktoś potraktował ją wykrętakiem który się ukręcił. I teraz siedzi w niej. Próbowałem już chyba wszystkiego. Mam dość twarde wiertła, ale idzie dosłownie po kilka setnych milimetra i wiertło tępi się. Nalanie spawu na to nic nie daje zaraz pęka. Może koledzy maja jakiś sposób na takie rzeczy, oczywiście bez ściągnięcia głowicy.
  • Helpful post
    Level 38  
    Te twarde, to 5 stów za mały komplecik..
    Ja ze swej strony widzę tylko to wiercenie, pomijam jakieś techniki wodne, czy plazmowe.

Kiedyś tam ostrzyłem wirtła widiowe i wierciło to jakoś, zaś gorsze wiertła, grzałem do różowa i hartowałem w zimnej wodzie, wierciły, ale były kruche- ale wierciły.
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Wykrętak pewnie stożkowy spiralny? Teraz to już inwestuj w droższe wiertło - jak się zakleszczył, to nie ma innego ratunku. http://www.matbor.pl/index.php/wiertla-z-wegl...ertla-do-usuwania-zlamanych-gwintownikow.html
    Ewentualnie zrób co swoje, a z tamtą wygoń do poprzednika, który tak zostawił sprawę.
  • Level 35  
    Najpewniej ten stożkowy. Wiertło jest dość dobre. Miałem znajomego który pracował w fabryce BMW i trochę mi tego rodzaju narzędzi nazwoził. Jutro jeszcze przez chwile pokombinuje. Jak nie będzie efektu zostawię tak jak jest. Kolego Robokop dzięki za link mozliwe że na przyszłość się przyda.
  • Helpful post
    Level 13  
    Witam.Masz Kolego problem tak jak wielu,ktorzy probowali wykrecic wykretakiem bo on nie jest do tego.Jeszcze raz Kolegom napisze,ze swieca jest za mieka i wkrecajac wykretak bardziej ja rozpychamy i blokujemy co raczej nie przyniesie oczekiwanego efektu i niejednokrotnie sie lamie.Jedynie wiertlo z widii, nie widiowe a z widii ruszy ten wykretak bez problemu.Domyslam sie ,ze wykretak to 4 i wkrecony na maksa skoro sie zlamal to Koledze potrzebne jest wiertlo 5.Bez naciskania z czuciem samo bedzie wiercilo,pewna reka bo wiertla z widii sa kruche i potrafia sie rozsypac.Powodzenia.W Gdyni sluze pomoca w tego typu przypadkach.Pozdrawiam.
  • Level 35  
    Kolego Szkieletor troszkę przy daleko mam do Ciebie. Na razie klient jeździ z jedną urwaną. Był mu samochód potrzebny i nie miałem kiedy się jeszcze pobawić. Świeca może nie jest tyle za miękka co jest za mała ścianka i przez to stożek ją rozpycha. A z własnego doświadczenia wiem że na gwincie bardzo rzadko się zapieka. A najczęściej przez nagar który przedostaje się przez stożek uszczelniający świecy. Przynajmniej takie są moje spostrzeżenia na ten temat.