Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urwana świeca żarowa mercedes

16 Maj 2012 18:16 4222 7
  • Poziom 34  
    Witam. Wiem, że temat był już poruszany sam nawet w nimi pisałem. Mam taki problem urwane świece 3 z 5. Dwie ja urwałem jedna już była jak autko trafiło do mnie. Problem jest właśnie z ta urwaną wcześniej. Ktoś potraktował ją wykrętakiem który się ukręcił. I teraz siedzi w niej. Próbowałem już chyba wszystkiego. Mam dość twarde wiertła, ale idzie dosłownie po kilka setnych milimetra i wiertło tępi się. Nalanie spawu na to nic nie daje zaraz pęka. Może koledzy maja jakiś sposób na takie rzeczy, oczywiście bez ściągnięcia głowicy.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Te twarde, to 5 stów za mały komplecik..
    Ja ze swej strony widzę tylko to wiercenie, pomijam jakieś techniki wodne, czy plazmowe.

Kiedyś tam ostrzyłem wirtła widiowe i wierciło to jakoś, zaś gorsze wiertła, grzałem do różowa i hartowałem w zimnej wodzie, wierciły, ale były kruche- ale wierciły.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wykrętak pewnie stożkowy spiralny? Teraz to już inwestuj w droższe wiertło - jak się zakleszczył, to nie ma innego ratunku. http://www.matbor.pl/index.php/wiertla-z-wegl...ertla-do-usuwania-zlamanych-gwintownikow.html
    Ewentualnie zrób co swoje, a z tamtą wygoń do poprzednika, który tak zostawił sprawę.
  • Poziom 34  
    Najpewniej ten stożkowy. Wiertło jest dość dobre. Miałem znajomego który pracował w fabryce BMW i trochę mi tego rodzaju narzędzi nazwoził. Jutro jeszcze przez chwile pokombinuje. Jak nie będzie efektu zostawię tak jak jest. Kolego Robokop dzięki za link mozliwe że na przyszłość się przyda.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam.Masz Kolego problem tak jak wielu,ktorzy probowali wykrecic wykretakiem bo on nie jest do tego.Jeszcze raz Kolegom napisze,ze swieca jest za mieka i wkrecajac wykretak bardziej ja rozpychamy i blokujemy co raczej nie przyniesie oczekiwanego efektu i niejednokrotnie sie lamie.Jedynie wiertlo z widii, nie widiowe a z widii ruszy ten wykretak bez problemu.Domyslam sie ,ze wykretak to 4 i wkrecony na maksa skoro sie zlamal to Koledze potrzebne jest wiertlo 5.Bez naciskania z czuciem samo bedzie wiercilo,pewna reka bo wiertla z widii sa kruche i potrafia sie rozsypac.Powodzenia.W Gdyni sluze pomoca w tego typu przypadkach.Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Kolego Szkieletor troszkę przy daleko mam do Ciebie. Na razie klient jeździ z jedną urwaną. Był mu samochód potrzebny i nie miałem kiedy się jeszcze pobawić. Świeca może nie jest tyle za miękka co jest za mała ścianka i przez to stożek ją rozpycha. A z własnego doświadczenia wiem że na gwincie bardzo rzadko się zapieka. A najczęściej przez nagar który przedostaje się przez stożek uszczelniający świecy. Przynajmniej takie są moje spostrzeżenia na ten temat.