Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulator sprzętu medycznego

16 Maj 2012 18:42 4851 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Ostatnio zainteresowałem się oprogramowaniem do obsługi sprzętów medycznych.

Poszukuję programu symulującego działanie sprzętu medycznego na potrzeby tworzenia oprogramowania. (Np. program wysyłający na port utworzony wcześniej sygnał ekg, czy ciśnieniomierza)

Słyszał może ktoś o tego typu programach?

Pozdrawiam,
  • Poziom 26  
    Z ekg nie ma problemu masz gotowe :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1448051.html
    http://generatorekg.w.interia.pl/

Czy też dźwięk wav.

Ale ciśnieniomierz ??
    Co miałby robić podawać liczby 120 /80 ??

To chyba programem możesz wprowadzać.

I nie bardzo rozumie jak program miałby dawać sygnał na com np.

Możesz programowo emulować porty i na nie podawać albo przebieg EKG albo pomiar ciśnienia.
  • Poziom 2  
    Chodzi mi o program, który przekaże na port com lub rj45 sygnał identyczny, jaki przekazało by prawdziwe urządzenie.

Program analogiczny do takiego: Link

Nadać do samego siebie można np. tym
  • Poziom 26  
    Ale przecież tak się nie da.

Rzadko które ekg ma wyjście sygnału.

A jeśli mają rj45 to wysyłają gotowy plik wave.

A ciśnieniomierz jak miałby się komunikować z kompem? Musiał byś stworzyć ciśnieniomierz z bluetooth. Albo są już takie gotowe stacje i ciśnieniomierze. W zależności od producenta rozkodować plik. I z pliku wyciągać ciśnienie.

Po prostu w urządzeniach medycznych nie ma standardu jak to jest np w profi buss. I mimo że masz 2 identyczne EKG to każdy na wyjściu ma co innego. I do każdego trzeba sterowniki i soft inny. Dlatego wielkie korporacje tworzą własny system i systemu zmienić nie możesz. Bo nie spasujesz go z innym.

Zwiększając wypowiedź. Masz ekg i próby wysiłkowe czy holtery każdy innego producenta. Każdy działa inaczej.
    Budujesz jeden system pomyśl ile byś teraz musiał zdobyć sterowników dla każdego holtera, ekg, bieżni. Itd. W dodatku nie wiem czy to jest legalne. Musiał byś raczej zdobyć koncesje od philipsa na możliwość podłączania ich sprzętu do swojego programu. Albo samemu napisać sterowniki.

I jeszcze rozszerzając. Podpina ktoś nowe urządzenie do twojego programu. Nie masz zgody philipsa. Urządzenie ulega awarii. Przyjeżdża serwisant i mówi użycie niezgodnie z przeznaczeniem. Dajmy na to tomografu za kilka mln. Wówczas kto odpowiada ?? A no ty.

Dlatego można korzystać tylko i wyłącznie z plików wynikowych producenta. Np obrazów RTG, MRI, wyników zapisywanych przez oprogramowanie producenta.

Więc mógłbyś jedynie poprosić o przesłanie plików wynikowych z oprogramowania producenta by ktoś przesłał ja gdzieś mam kilka skanów mri. Ale fortronik ma na pewno masę. I na podstawie tych plików stożyć jakąś, bazę, czy rejestr. Ale oprogramowania tego typu jest obecnie masę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega napisz dokładnie jakich danych potrzebujesz oraz czym dla Ciebie jest oprogramowanie do obsługi sprzętu medycznego :>