Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto - dogrzewacz Touran

sp9svn 09 Lut 2010 01:03 236074 272
  • #211 09 Lut 2010 01:03
    EDA_2004
    Poziom 11  

Witam dołączam sie do tematu posiadam ogrzewanie postojowe Thermo Top V, dokupiłem ostatnio telestart T90 wraz z pilotem T91 i Webasto nie rusza, bez problemu mogę wysterować je z programu diagnostycznego Thermo Test. Urządzenie mam na stole warsztatowym. Czy jakieś podpowiedzi aby to uruchomić z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

• #212 11 Lut 2010 23:22
    EDA_2004
    Poziom 11  

Webasto przekodowane i uruchomione Pozdrawiam.

• #213 21 Kwi 2010 22:18
    rshadow
    Poziom 9  

Witam
    od niedawna mam Golfa 1.9TDI PLUS, zima się co prawda skończyła ale brakowało mi dodatkowego gorąca na moim tyle.. przeszukałem forum i nie trafiłem idealnie w taki temat co prawda, jest dużo o webasto i dużo wątków ale..
    Mam zamiar założyć oryginalne webasto i podgrzewanie w fotelach do WV ze sterowaniem w klimatroniku.... i z pilota niestety nigdzie nie ma tego jakoś zebranego - w formie jednego helpa (może nie znalazłem proszę o wskazówki gdzie to jest?) czy taki zestaw jak na foto wystarczy, jak to sklecić razem i odpalić, czy bedzie działało pod CAN, co będzie jeszcze potrzebne?
    Webasto znalazłem takie jak na foto, panel sterowania (są regulatory do foteli) i dolna część środkowego pokrętła włączenie i wyłączenie webasto, no i jeszcze maty do grzania
    Będę wdzięczny za wskazówki jak to zrobić lub gdzie szukać lub co kupić (numery typy - by zainstaloać tak by chodziło z klimatronikiem (bez dodatjkowych zegarów?!) i ewentualnie ze sterownikiem i pilotem.
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze fotki do powyżej - na przykład
    Webasto - dogrzewacz Touran Webasto - dogrzewacz Touran Webasto - dogrzewacz Touran Webasto - dogrzewacz Touran

• #214 20 Cze 2010 15:25
    wagen
    Poziom 11  

witam czy ktoremus z kolegow zniklo ustawianie webasto na fisie. Webasto oczywiscie dziala ale nie ma go w menu a bylo. Zorientowalem sie dopiero po jakims czasie tak wiec nie pamietam od czego moglo sie wylaczyc.Problem polega na tym ze ostatnie ustawienie na fisie bylo jako wentylacja. Nawet po odpieciu 2 akumulatorow ustawienia w fisie nie wrocily.

• #215 06 Sie 2010 16:08
    Cezary
    Poziom 12  

Witam

Mam takie pytanko, mam dogrzewacz TT-V, który mi nie działa. Chcę wymienić na 1k0815005 ogrzewanie postojowe. Narazie zależy mi na tym ażeby uruchamiać je tylko z zegarów, bez pilota i przycisku na climatronicu. Pytanie: czy potrzebuję wykonać jeszcze jakieś modyfikacje w okablowaniu czy wystarczy włożyć nowy piec i tylko przekodować Vagiem?

• #216 03 Paź 2010 10:28
    hemix1
    Poziom 2  

Witam. W swoim Touranie 2007 posiadam dogrzewacz Webasto. Czy może ktoś może podpowiedzieć co należałoby zakupić, aby grzanie przerobić na na postojowe ?

• #217 03 Paź 2010 15:01
    Cezary
    Poziom 12  

Piec powinien być w wersji ogrzewania postojowego (na piecu powinien znaleźć się napis Standheizung; Dogrzewacz ma napis Zuheizer. W diagnozie VAGiem sterownik też sie zgłasza jako "Standheizung". Na pełnym fisie powinno pojawić się menu Ogrzewania.

• #218 14 Paź 2010 19:47
    zduno83
    Poziom 11  

czesc.

Adres 18: Ogrzew.pomocn.
    Numer seryjny sterownika: 1K0 815 071 C
    Komponent i/lub wersja: Zuheizer 0707
    Kodowanie: 0000011
    Kod serwisu: WSC 00940
    Znaleziono 1 błąd:

01412 - Świeca żarowa z kontrolą płomienia (Q
    008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny
    Ramka zamrożona:
    Kod błędu: 56095
    Tekst: 00.00.00
    Zegar: 21:41
    uruchomienie
    Temperatura: 34.0°C
    Temperatura: 33.0°C

chciałbym zamówić świecę żarową do podgrzewacza webasto TT-V do Tourana ale servis twierdzi ze występuja dwa rodzaje tej częsci: 1K0261433A i 1k0261433C jak się upewnic która jest prawidłowa bez wyciągania mojego webasto, czas realizacji zamówienia 2 tyg z niemiec i musze mieć pewność ze będzie pasować

• #219 14 Paź 2010 21:31
    skylark
    Poziom 25  

Proponuję jednak rozebrać i zrobić zdjęcie tego sztyftu... jest kilka rodzajów. Pierwszy podany przez Ciebie numer dotyczy palnika a nie samego sztyftu.

• #220 15 Paź 2010 19:41
    zduno83
    Poziom 11  

Tak zgadza się bo jak twierdzi ASO sam sztyf nie jest dostępny,wystepuje tylko z całym paleniskiem.
    auto jest potrzebne do pracy , moge postawić tylko w wekend na garaż.

• #221 17 Paź 2010 18:23
    zduno83
    Poziom 11  

Wszystko rozebrane , na palniku a także na świecy żarowej(sztyft) nie znalazłem zadnego numeru po którym mógłbym zamówić część w serwisie.pozatym w palenisku jak nim potrząsne to tak jakby jakiś element tam się obijał , jakby coś się odłamało, to chyba nie jest normalne .pozatym czy same palenisko jest rozbieralne??

• #222 21 Paź 2010 18:16
    Dax6
    Poziom 13  

Witam,

Nr tej czesci: 5010 1K0 261 433 C Brenneinsz

A teraz moj problem. WEBASTO TT-V

W ubieglym roku ( zimie ) Webasto dzialalo mi tylko w czasie jazdy. Byla zepsuta pompa wody i przegrzewalo sie na postoju. Wylaczylem wiosna wtyczke od Webasto i postanowilem wymienic pompe.

Zrobilem to dopiero teraz. Pompa wymieniona. Bledy skasowane i....
    Po probie uruchomienia , Webasto sie wylacza ! I tak kilka razy. Tym razem wyskoczyl inny blad : uszkodzenie swiecy zarowej

Kiedy wylaczalem wtyczke w ubieglym roku , to wszystko poza pompa wody bylo ok.

Czy komputer sterujacy Webasto moze generowac taki blad i moze to byc blad jakis nieistniejacy ? Co mam zrobic w tej sytuacji ?

dziekuje za ewentualna pomoc

• #223 21 Paź 2010 22:33
    skylark
    Poziom 25  

Palnik jak na fotkach dostępny od ręki w cenie 700zł.

• #224 28 Paź 2010 08:17
    pll1
    Poziom 10  

witam,

taki przypadek zaobserowalem u siebie i prosze o porade,
    VW Touran, webasto wbudowane pelne, duzy wyswietlacz...

wszystko pieknie chodzilo, jakies 2-3 tygodnie temu przelaczylem z chlodzenia na grzanie, rano sobie zalaczalem z pilota i lux...
    dzisiaj wszedlem w menu, zeby zaprogramowac wlaczenie wieczorem a tu niespodzianka... nie ma w menu opcji "aux heating"... zniknelo !
    dodam ze z pilota dziala, z przycisku na climatronicu tez...

ma ktos jakis pomysl co mu sie podzialo ?

pozdrawiam

• #225 28 Paź 2010 18:54
    Dax6
    Poziom 13  

no i u mnie tez zniknela ta pozycja z komputera pokladowego. Tak jakby nigdy nie bylo Standheizung

• #226 04 Lis 2010 12:49
    jarrypl
    Poziom 10  

Dogrzewacz już przerobiony na pełne ogrzewanie postojowe, sterowanie zarówno z zegarów wymienionych na MFA+ jak i z panelu climatronic'a i z pilota T91.

Teraz zabieram się do montażu zaworu N279, zawór już zakupiłem, teraz czekam na pozostałe elementy (głównie rury) aby włączyć go w obwód obiegu cieczy chłodzącej.

Wyczytałem że osobom którym ten zawór szwankował (bądź go nie było a był wkodowany) piecyk się nie odpalał. Ja miałem w zamyśle żeby mieć możliwość decydowania czy zawór odetnie silnik czy nie. Wydawało mi się że zrobię prosty przełącznik na kabelku z pieca do N279 i jak go rozłączę to piec będzie chodził i będzie grzał i silnik i kabinę. A jak go załączę to silnik zostanie odcięty.

Domyślam się że zawsze mogę go wykodować VCDSem i wtedy zawór nie będzie ingerował w obieg wody czyli będzie grzał również silnik, jednak jest to stosunkowo kłopotliwe.

Na forum Touarega wyczytałem cytuję: "to jest pelne webasto (ta naklejka).
    Aku musi byc. Uruchamianie webasto masz w ksiazce obslugi. Przyciski na panelu powinny dzialac. Dodatkowo moze byc jescze z pilota jesli wyposazony. Aby sie uruchomilo musi byc ponizej 9C, wiecej paliwa niz rezerwa. Pozatym lubi sie to zablokowac w kompie jesli iles tam razy nie udalo sie uruchomic z powodu awarii.
    W tym panelu zaznaczasz czy ma byc sam silnik czy tez z dogrzewaniem wnetrza. Dogrzewanie wnetrza to nie bedzie jakies super goraco ale zawsze." Z tego posta wynika że oni w jakimś panelu mogą wybrać czy N279 ma zadziałać czy nie. I tak mi przyszło do głowy a może w Touranie z pełnym FISem i wkodowanym N279 też jest taki wybór w menu komputera samochodowego?

Jak ktoś ma pomysła jak sterować pracą N279 bez zmiany kodowania w VCDSie to proszę o pomoc.

pozdrawiam

• #227 15 Lis 2010 17:43
    MariuszKunice
    Poziom 9  

witam jak odblokuje webasto w turanie wywala mi błąd 01489 pomocy pilne g 89 i znów się blokuje pozdrawiam

• #228 18 Lis 2010 10:03
    KIEROWNIK103
    Poziom 10  

WITA. JESTEM TU NOWY I MOGĘ "STRZELIĆ GAFĘ". MAM PYT. JAK WYGLĄDA ZAWÓR N279.... SZUKAŁEM NA NECIE I NIE ZNALAZŁEM ZDJĘCIA JAK TO USTROJSTWO WYGLĄDA POD CAN..... DZIĘKI I POZDRAWIAM

• #229 04 Gru 2010 23:33
    KIEROWNIK103
    Poziom 10  

witam. już wiem jak to wygląda. a przy okazji jak komuś padnie oryg. pompka płynu chłodzącego i kupi sobie nową bez "kabla" to niech sobie dobrze podłączy metodą prób i błędów.... ja tego nie wiedziałem i wywalało mi non stop błędy dopiero jak zakumałem o co biega to poszło jak z płatka..... i teraz cieszę się pełnym Webastem dzięki WAM WSZYSTKIM......

• #230 08 Gru 2010 22:59
    KIEROWNIK103
    Poziom 10  

Sam ze Sobą piszę więc się nie witam....
    znalezione po niemiecku opis TT-V. może komuś się przyda...

objaśnienia

kostka nr 1 - pompka wymuszająca obieg,
    2 - stery z samochodem,
    3 - zasilanie pieca z akumulatora

PS. sorry za wpisy 1 za 2-gim ale teraz zakumałem jak się je poprawia.......

• #231 09 Gru 2010 02:09
    pbu
    Poziom 2  

Witam!
    Od jakiegoś czasu kompletuję zestaw do montażu i szukam wszędzie informacji, jak to uruchomić.
    Znalazłem opis na innym forum - zamieszczę link, może się przyda :)

Link

pozdr.

• #232 11 Gru 2010 19:51
    bubas0456
    Poziom 10  

Witam,koledzy gdzie znajduje się pompa paliwa od webasta TTV w Turanie?

• #233 12 Gru 2010 10:34
    KIEROWNIK103
    Poziom 10  

SIEMANO. Z TEGO CO MI WIADOMO POMPKA PALIWA W TT-V JEST JUŻ W "PIECU" WIĘC NIE MASZ CZYM SIĘ MARTWIĆ.... I JEJ SZUKAĆ.....
    HEJ

• #234 12 Gru 2010 22:25
    bubas0456
    Poziom 10  

Piec mam cały wymontowany i pompki nie ma przy nim,za to w Etce jest pokazana w okolicach zbiornika jako dodatkowa,więc jak będę miał samochód to sprawdzę.Pzdr

• #235 16 Gru 2010 15:54
    bartoszLC
    Poziom 1  

witam. na 4 stronie było wspominane, że czujnik temperatury odpowiadający za pracę webasta to ten przed chłodnicą na zderzaku, ale jednoznacznie nie było stwierdzone czy to jest ten sam czujnik co odpowiada za np wyświetlanie temp. na pulpicie.
    jeśli tak to czy w ogóle możliwe jest to że webasto dostaje informację błędna pomimo wyświetlania na pulpicie tem. zgodnej z rzeczywistą?

• #236 17 Gru 2010 22:20
    KIEROWNIK103
    Poziom 10  

Witam. Mam pyt. U mnie w Touranie na desce rozdzielczej po środku między szybą a środkowym schowkiem jest takie czarne "cuś". Szerokości ok 2x2x7 cm. Do czego to służy.... Dzięki i Pozdrawiam

• #238 24 Gru 2010 16:07
    bubas0456
    Poziom 10  

Witam,problem dotyczy dogrzewacza TT-V w Touranie.
    Proszę o poradę
    Mam uruchomione to na stole przez program TTWebasto,gdy wykonuje testy na okreslony czas to steruje wszystkimi elementami wykonawczymi(wentylator,świeca,pompa paliwa,wodna) i jest ok,natomiast jak zrobię testowe uruchomienie z poziomu programu to startuje ale nie uruchamia swiecy i wszystko się rozłancza,czy to wina softu czy uszkodzony sterownik?

• #239 28 Gru 2010 15:03
    sebekian
    Poziom 2  

Witam,
    Ja mam takie pytanie ? sytuacja wymieniony piec z dogrzewacza na pełne postojowe, niestety na wersję z zaworem paliwa N109 w dogrzewaczu nie bylo. Webasto nie odpala, zawór ciągle zamknięty. Jak to ominąć ? przełożyć cały palnik bez zaworu z dogrzewacza mogę ale czy wtedy nie będzie błędu ? Podobno przy wersji z zaworem N109 jest inna pompa paliwa.

• #240 01 Sty 2011 23:23
    Gh0st81
    Poziom 10  

Jestem na etapie zmiany dogrzewacza w ogrzewanie postojowe w touranie i mam pytanie - czy muszę wymieniać panel climatronika na taki z przyciskiem do webasto? obecny panel ma tam przycisk DUAL. Czy ten panel będzie potrafił się włączyć poprzez sygnał z webasto czy czeka mnie zmiana? A może będzie tylko potrzeba zamiany zasilania (piny 16 i 20) ?