Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy studiuje ktoś ?

homman 17 Maj 2012 04:57 1770 4
  • #1 17 Maj 2012 04:57
    homman
    Poziom 26  

Wybaczcie że tak z rana ale spać nie mogę.
    Dostałem propozycje pracy Bydgoszcz - Toruń. I jedyna uczelnia jaka tam jest to powyższy uniwersytet.

Praca jest kusząca.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o studia zaoczne.
    Inżynierii biomedycznej nigdzie nie otworzą. Jedynie Politechnika Częstochowska ma prowadzić nabór ale czy będą chętni nie wiedzą w tamtym roku nie otworzyli.

Więc odpuściłem i miałem w końcu iść na Politechnikę Śląską zdobyć inż przed nazwiskiem z Automatyki i robotyki. Ewentualnie ze względu na częstą zmianę zamieszkania EiT gdyż to jest wszędzie.

Teraz ta propozycja pracy mnie korci. Ale wszędzie daleko po 200km do Gdańska, Poznania czy Łodzi. A o tej uczelni albo same złe opinie albo brak. Na elektrodzie szukałem i nic nie znalazłem.

0 4
  • #2 19 Maj 2012 23:09
    cyclone4
    Poziom 16  

homman napisał:
    Wybaczcie że tak z rana ale spać nie mogę.
    Dostałem propozycje pracy Bydgoszcz - Toruń. I jedyna uczelnia jaka tam jest to powyższy uniwersytet.

Praca jest kusząca.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o studia zaoczne.

Na UMK są kierunki fizyka techniczna i biomedyczna. Ta druga całkiem zaawansowana, robią sprzęt do tomografii optycznej i sprzedają go (Optopol SA).

0
  • #3 19 Maj 2012 23:17
    homman
    Poziom 26  

Inżynieria biomedyczna jest dziennie. I już niemal wszędzie.

Natomiast zaoczne wszystkie uczelnie zrezygnowały. A od 5 lat próbowali wszędzie otworzyć tj. Poli krak, agh, lubelska, częstochowska, wrocławska, gdańska. W zeszłym roku liczyłem na podyplomówkę na wrocławskiej i też brak chętnych.

Obecnie politechnika częstochowska mówi na dzień dzisiejszy że nabór będzie ale od 4 lat im się nie udało. W dodatku to mechanik a mnie interesowało na wydziałach elektronicznych.

Gdańska odwołała 2 tyg temu. A jeszcze na tą liczyłem.

Koszalińska na mechaniku planuje i ponoć się im udawało w wcześniejszych latach. Ale to dokładnie 2 ga strona kraju i brak pracy tam chyba że w medenie a za to dziękuję.

Tak że ubolewam nad brakiem zaocznej IB od 5 lat. Kiedy to po technikum miałem zamiar ją studiować. Dlatego jak widzisz odpuściłem i idę na dowolny elektroniczny. Żeby zrobić inż.
    I ewentualnie chciałem usłyszeć czyjąś wypowiedź studiującą EiT lub AiR w Bydgoszczy.

0
  • #4 19 Maj 2012 23:21
    cyclone4
    Poziom 16  

Idzie niż demograficzny i uczelnie zamykają egzotyczne kierunki - tm bardziej że zostaje wiele wolnych miejsc na dziennych.

0
  • #5 19 Maj 2012 23:26
    homman
    Poziom 26  

Przeglądnąłem jeszcze uczelnie i jest tam kierunek którego gdzie indziej nie widziałem.

Elektroradiologia. https://irk.umk.pl/2012/katalog.php?op=info&id=185202ER&kategoria=studia_1

Ciekawie. Tyle że to uniwersytet. A nidy w życiu już na uniwerek nie pójdę.

Dodano po 2 [minuty]:

Ano pisałem tutaj. Jak ja szedłem na studia 900 osób zarządzanie i inż produkcji a 600 zarządzenie.

I do tego koło 300 na budowlance.

A na inżynierie środowiska nikt nie szedł. Tak ze mi kierunek zamknęli bo wybili z 80 do coś koło 20 i brak opłacalności. Dużo gadania :) Teraz mogłem mieć mgr elektronika czy czegoś.

Ale tak to w Polsce jest jak chcesz czegoś więcej. Jak każdy po najprostszej linii oporu.

Zresztą masz tu kilka dobrych przykładów na dziale w stylu kim to oni nie będą po EiE na której konkretnej wiedzy to nie masz.

Dodano po 1 [minuty]:

A tak z ciekawości może wiesz. Automatyka i robotyka to nie jest jakiś zamawiany?? Bo z 2 3 lata temu też się bum zrobił. Jak z budowlanką.

0