Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 2006R RDS - przełączanie kaseta/radio

bj86 17 Maj 2012 09:28 988 2
  • #1 17 Maj 2012 09:28
    bj86
    Poziom 14  

Witam.

Mam 2 radyjka Ford 2006R RDS, z których oba przestały działać jak należy.

Jedno po włączeniu pokazuje TAPE A (lub TAPE B, zależnie od przełączenia autorewersu), ale nie odtwarza kasety (mechanizm pracuje). Wysuwanie kasety jest ok, ale po jej wyjęciu dalej mam na wyświetlaczu TAPE, a radio nadal nie działa - ALE czasem TAPE zostaje, a radio jednak się załącza, z tym, że nie można sterować niczym poza ustawieniami dźwięku - zupełnie jak w przypadku kasety.

W drugim odbiorniku radio jest ok, ale po włożeniu kasety jej nie odtwarza. Na wyświetlaczu pokazuje się TAPE, ale mam albo ciszę, albo... radio.

Wiem, że to grzmoty po 20zł sztuka i że za 2 stówki kupię inne radio itp. itd., ale zależy mi po pierwsze na tym, żeby w aucie było radio fabryczne, a po drugie, żeby to radio odtwarzało kasety - bo mam adapterek z MP3 na kasetę ;)

Będę wdzięczny za pomoc, z góry dzięki.

0 2
  • #2 17 Maj 2012 19:23
    11111olo
    Poziom 43  

Te pierwsze wydaje się lepsze ;)
    Włożenie kasety powoduje dwie rzeczy: Uruchomienie mechanizmu i silniczka oraz przełączenie mechanicznym stykiem trybu pracy.
    Wyjmij radio i sprawdź ten styk. Może być przełączany lu zwierny (rozwierny).

0
  • #3 31 Maj 2012 22:46
    bj86
    Poziom 14  

rozebrałem radio, ale za nic w świecie nie mogłem się dogrzebać do żadnego przełącznika. Poprawiłem wszystkie wtyczki, przewody, tasiemki i nieco się polepszyło, ale nie w stu procentach. Sprawdzając radio dosłuchałem się, że trzeszczy prawym głośnikiem - na drugim (tym nieodtwarzającym kasety) tego nie było, więc jednak zapadła decyzja o zmianie na coś nowego :(

0
  Szukaj w 5mln produktów