Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo S1000X - wiruje, ale tylko czasami

stereo[typ] 17 Maj 2012 11:52 2191 4
  • #1 17 Maj 2012 11:52
    stereo[typ]
    Poziom 8  

Witam,
    Problem dotyczy tylko wirowania, które nie zawsze działa (właściwie to częściej go brak). Pierwsze pranie robi z odwirowaniem, ale już następne przeprowadzane jest bez. Nie pomaga manualne ustawienie na wirowanie, czy ustawianie całego cyklu od nowa. Gdy odczekam np. jakieś 8 godzin, znów wszystko działa prawidłowo.
    Z reguły pralka pierze dobrze, chociaż dosyć mocno słychać programator, czasami coś przyciera.
    Jeszcze nic nie rozbierałem. Filtr jest co jakiś czas czyszczony, tak samo pojemnik na proszek i płyn do tkanin. Chciałem zapytać co może być przyczyną "widzimisię" mojej pralki. Od czego mam zacząć? Nie chcę płacić za fachowca, jeśli jest to jakaś pierdoła. Czytałem wątki na ten temat, ale nikt nie miał problemu, że raz wiruje, a raz nie...
    Pozdrawiam

1 4
  • #2 17 Maj 2012 16:21
    toudikat
    Poziom 18  

Czy jak nie jest odwirowane pralka zatrzymuje się z wodą czy baz.

1
  • #3 17 Maj 2012 18:55
    antekch
    Poziom 20  

Albo moduł ,albo jeśli silnik indukcyjny -kondensator.

0
  • #4 17 Maj 2012 21:47
    stereo[typ]
    Poziom 8  

toudikat napisał:
    Czy jak nie jest odwirowane pralka zatrzymuje się z wodą czy baz.

Pralka zatrzymuje się bez wody.
    Woda jest odsysana na początku programu "wirowanie" np. pr.7 - słychać pompę, załączanie się przekaźników, bęben obraca się jakby pralka w tej chwili prała i tak jest przez cały program.

1
  • #5 23 Maj 2012 00:19
    g73
    Poziom 17  

Witam możesz zrobić kolego zdjęcia modułu ,nie jestem pewny czy moduł jest taki sam jak w a1000x.Jeśli jest taki sam to do sprawdzenia dwa rezystory 5W 6k2 pozdrawiam

1