Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łucznik finesse 884 blokuje igłę, źle szyje dlaczego?

gandzia871 17 Maj 2012 14:28 11290 3
  • #1 17 Maj 2012 14:28
    gandzia871
    Poziom 7  

Cześć, Witam
    Jestem nowa użytkowniczką forum.
    Mam problem z moja maszyna. Dopiero zaczynam przygodę z szyciem na maszynie i w "spadku" dostałam łucznika 884 i mam z nim problem
    zacznę od początku otóż, gdy wymieniłam igłę zgodną z instrukcją to gdy kręcę kółkiem ręcznym to igła mi się blokuje i wygina się gdybym, zaczęła naciskać pedał to by mi ją złamało nie wiem co z tym zrobić pomocy?
    Oprócz tego pętelkuje mi spod spodu nie szyje z góry, tzn przeszyje 1 do 1,5 cm(pętelki spod spodu) i później jakby mi z igły nić wychodziła i dalej nic już nie przeszyje muszę wyjąć materiał i znów nawlec nic na igłę dodam ze nić się nie zrywa tylko jakimś cudem wychodzi z niej myślałam ze pociągnęłam za mało nici przed szyciem ale nie bo tak jak pisałam wyżej trochę przeszyję z pętelkowaniem a później już nie. bardzo proszę o wyrozumiałość i za to ze nie umiałam za bardzo opisać problemu ale może ktoś z was mnie zrozumie i mi pomoże??

0 3
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2012 16:39
    wiesław67
    Poziom 21  

gandzia871 napisał:
    Cześć, Witam
    Jestem nowa użytkowniczką forum.
    Mam problem z moja maszyna. Dopiero zaczynam przygodę z szyciem na maszynie i w "spadku" dostałam łucznika 884 i mam z nim problem
    zacznę od początku otóż, gdy wymieniłam igłę zgodną z instrukcją to gdy kręcę kółkiem ręcznym to igła mi się blokuje i wygina się gdybym, zaczęła naciskać pedał to by mi ją złamało nie wiem co z tym zrobić pomocy?
    Oprócz tego pętelkuje mi spod spodu nie szyje z góry, tzn przeszyje 1 do 1,5 cm(pętelki spod spodu) i później jakby mi z igły nić wychodziła i dalej nic już nie przeszyje muszę wyjąć materiał i znów nawlec nic na igłę dodam ze nić się nie zrywa tylko jakimś cudem wychodzi z niej myślałam ze pociągnęłam za mało nici przed szyciem ale nie bo tak jak pisałam wyżej trochę przeszyję z pętelkowaniem a później już nie. bardzo proszę o wyrozumiałość i za to ze nie umiałam za bardzo opisać problemu ale może ktoś z was mnie zrozumie i mi pomoże??

Witam ponownie. z forum ,,serwismaszyn'' na forum ,,elektroda''.
    Jak pisałem ,proszę szukac mich postów na temat pani maszyny. kiedyś szczegółowo opisywałem jak wymienic zębatki i wyrególowac czwytacz .

łucznik finesse 884 blokuje igłę, źle szyje dlaczego?

Wkleiłem opis regulacji który kiedyś pisałem na temat ,,łucznik 834''. Myślę że jest podobny do ,,łucznik 884''.
    Proszę porównac obie maszyny.

o ile pamiętam to koło zębate nr.3 poziome służy tylko do napędu chwytacza poprzez koło nr.3 pionowe. na kole nr3 pionowym są dwa wkręty na klucz imbusowy , ten klucz moze byc calowy lub metryczny. przy pomocy tych wkrętów dokonuje się ustawień skoku pętlowego chwytacza z igłą. odkręc boczny dekiel i znajdź na igielnicy dwa znaki tzw ( fazki )znajduja sie one na górze igielnicy. polyzowac wkrety na kole nr 3 pionowym. kręcic kołem pasowym maszyny w kierunku obrotów maszyny doprowadzic igłę do dolnego martwego punktu. w tym położeniu górny znak na igielnicy powinien równac sie z górną powierzchnią prowadnicy igielnicy. nastepnie krecą dalej w tym samym kierunku ustawic niższy znak na igielnicy równo z górną powierzchnią prowadnicy. w tej pozycji czubek chwytacza powinien znajdowac sie w osi igły. w tym położeniu dokrecic wkręty na pionowej zębatce. na obydwu żebatkach powinien byc minimalny luz.jezeli luz bęzie za mały zębatki będą ( grały) i szybko sie zuzyją.jezeli będzie za duży luz to może przestawic sie chwytacz względem igły. te zębatki to wymieniał chyba jakis amator mechanik. śrubą nr 4 na zdj. reguluje się ząbki tansportera. tzw. elipsę .kręcąc kołem napędowym gdy gdy igła schodzi do dołu ząbki transp. tez powinne isc do dołu. gdy czubek igły dojdzie górnej powierzchni płytki ściegowej ząbki powinne byc tez równo z jej powierzchnią. nie mogą wystawac wyżej. koło nr.1 moze byc umocowane jak zdj. nie dowolni , tylko wkret ma byc na frezie. natomiast nic niema na temat koła nr.2.tym kołem tez o ile pamiętam reguluje sie zabki transp.

1
  • #3 01 Kwi 2013 20:09
    ellaza
    Poziom 1  

Chcę podziękować użytnikowi wiesław... Po tym jak w mojej maszynie wymieniłam koło stożkowe, męczyłam się z synchronizacją igły i chwytacza. Dzięki zdięciu i precyzji w tłumaczeniu co i jak, moja staruszka znowu szyje.

1
  • #4 02 Kwi 2013 19:36
    wiesław67
    Poziom 21  

ellaza napisał:
    Chcę podziękować użytnikowi wiesław... Po tym jak w mojej maszynie wymieniłam koło stożkowe, męczyłam się z synchronizacją igły i chwytacza. Dzięki zdięciu i precyzji w tłumaczeniu co i jak, moja staruszka znowu szyje.

Miło poczytać takie podziękowanie.To dowód na to że nie wysiłek nie idzie na marne. Dziękuję.

1