Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L650-11r Partycja recovery i przywracanie systemu

lasyk 22 Maj 2012 16:47 41314 168
    lasyk
    Poziom 13  
    Mam to zrobić przez linuksowy program tak?
    linuks
    Spec od komputerów
    Tak bo najłatwiej formatować i tworzyć katalogi w linuksie. Katalog sda1 jest tylko po to ,żeby łatwiej odróżnić partycję sda1 w windowsie. Te litery przypisane przez windows są istotne bo operacje przywracania są nieodwracalne.
    lasyk
    Poziom 13  
    Do jakiego typu plików najlepiej sformatować? Tak jak jest czyli ntfs czy inny?
    linuks
    Spec od komputerów
    Na NTFS sformatuj. Sorry ,że nie napisałem wcześniej.
    lasyk
    Poziom 13  
    Jak chciałem zrobić format sda2 to wyskoczył błąd i pojawiła się kłódka przy sda2 i sda3.
    linuks
    Spec od komputerów
    Pokaż scrin z gparted. Pena masz wolnego ?
    linuks
    Spec od komputerów
    Odmontuj sda2 i format.
    lasyk
    Poziom 13  
    Ok a więc tak: sda1 dalej nazywa się sda1 sda2 również tak samo. A powiedz mi jak mam otworzyć sda1 żeby zrobić tam ten folder?
    linuks
    Spec od komputerów
    Zamontuj sda1. Partycja będzie w katalogu /media/sda1
    lasyk
    Poziom 13  
    W Systemie Plików był folder media. W folderze media był folder sda1 i był on pusty. Mam teraz w nim stworzyć folder o takiej samej nazwie tak? Jeżeli dobrze zrozumiałem to już to uczyniłem.
    linuks
    Spec od komputerów
    Ok.
    linuks napisał:
    Witam.
    Podaj jakie litery przypisał windows partycji sda1 i sda2 oraz sda3 to podam polecenia do przywracania fabrycznej zawartości sda1 i sda2.
    Kopia sda2 zrobiła się bez błędów ?

Patrzę na układ partycji i masz bardzo dużo na system przeznaczone.
    lasyk
    Poziom 13  
    Jak te litery sprawdzić? Bo po formacie nadal nazywają się tak samo z tego co widzę to w gprated wszystko wygląda tak samo.

Kopia sda2 zrobiła się bez większego problemu.
    linuks
    Spec od komputerów
    Windowsa 32bit w CD uruchom i sprawdź jakie litery przypisał. Wejdź w partycję i daj dir to zobaczysz jakie są katalogi na partycji i się zorientujesz która to partycja.
    Chyba nas moderator pogoni za rozwlekanie wątku.
    lasyk
    Poziom 13  
    Sorry, ale nie kumam. Mam poprzez bootowanie cd/dvd zbotować system tak? Właśnie to zrobiłem ale co dalej? Myślałem, że choć trochę się znam na komputerach ale odszczekuje to :P

Dodano po 1 [minuty]:

Spokojnie przecież widzi, że to już długo nie potrwa niech się wstrzyma jeśli może przecież sam tego nie ogarnę.
    linuks
    Spec od komputerów
    Wpisz c: i potem dir to zobaczysz katalogi jakie są na dysku C: Analogicznie dla pozostałych liter D: E: .Po katalogach zorientujesz się jaka litera odpowiada sda1 sda2 i sda3. Mógłbym podać polecenia w ciemno ale raz się zdarzyło ,że windows przypisał C zamiast D i odwrotnie. Nie chcę namieszać na dysku dlatego tak drobiazgowo się upewniam.
    lasyk
    Poziom 13  
    A więc tak. Partycji D odpowiada sda3, po wpisaniu E powiedział, że wolumin w stacji E nie ma etykiety. Jest w nim 1 katalog ogólna pojemność w przybliżeniu 400mb czyli to będzie sda1. Po wpisaniu C to samo co w E z tym, że jest jeszcze komunikat "nie można odnaleźć pliku ale to chyba dlatego, że tam w ogóle nic nie ma prawda? i to będzie sda2.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam nadzieje że dobrze mówię.
    linuks
    Spec od komputerów
    d:\hddrecovery\ODDFiles\tools\imagex /apply d:\hddrecovery\swimg\11361xsp.swm 1 e: /ref d:\hddrecovery\swimg\11361xsp*.swm
    linuks
    Spec od komputerów
    linuks napisał:
    linuks napisał:
    Przekopiuj w linuksie katalog hddrecovery do katalogu głównego sda3.

Nic nie wycinaj. Nie przenoś katalogu tylko skopiuj. mc menadżer plików najwygodniej.

Nie znalazł ścieżki. Widocznie nie przekopiowałeś jak wcześniej napisałem. Popraw ścieżki do plików obrazu i imagex.
    lasyk
    Poziom 13  
    No nie kopiowałem bo po usunięciu myślnika z nazwy System-Recovery odnalazł wcześniej. Ok to kopiuje.

Dodano po 18 [minuty]:

No skopiowałem, wpisałem tą komendę co mi podałeś i ten sam komunikat co poprzednio..
    linuks
    Spec od komputerów
    Sprawdż ścieżki do imagex. Po e: spacja jest
    lasyk
    Poziom 13  
    Ścieżek nie zmieniałem bo chyba w tej chwili ta, którą podałeś wcześniej jest prawidłowa skoro hddrecovery przeniosłem do głównego sda3.
    linuks
    Spec od komputerów
    d:\hddrecovery\ODDFiles\tools\imagex SPACJA /apply SPACJA d:\hddrecovery\swimg\11361xsp.swm SPACJA 1 SPACJA e: SPACJA /ref SPACJA d:\hddrecovery\swimg\11361xsp*.swm

Dodano po 53 [minuty]:

lasyk napisał:
    Ścieżek nie zmieniałem bo chyba w tej chwili ta, którą podałeś wcześniej jest prawidłowa skoro hddrecovery przeniosłem do głównego sda3.

Miałeś skopiować nie przenosić.
    lasyk
    Poziom 13  
    Tzn skopiowałem oczywiście źle napisałem. Ścieżki sprawdziłem i są ok. Jeszcze raz wpisuje komendę.

Dodano po 5 [minuty]:

Pragnę poinformować, iż zamontował obraz.
    linuks
    Spec od komputerów
    Partycja sda1 oryginalna przywrócona.Teraz partycja z systemem. Trochę potrwa. Ważne żeby nie było błędów.
    d:\hddrecovery\ODDFiles\tools\imagex /apply d:\hddrecovery\swimg\11361xsp.swm 2 c: /ref d:\hddrecovery\swimg\11361xsp*.swm
    Jak przywróci sda2 bez błędów to daj fotkę katalogów na C i na E (wynik polecenia dir) i daj fotkę z gparted. Zależy ile będzie przywracać to skończymy dziś lub jutro jakby za długo trwało przywracanie.
    Pozdrawiam
    lasyk
    Poziom 13  
    A czy jak to się wykona to będę musiał jeszcze coś później robić? Bo jeżeli faktycznie ma to długo trwać to zostawiłbym kompa włączonego na noc i najwyżej jutro byśmy kontynuowali. Aż mi wstyd, że tak długo zawracam Ci głowę..
    linuks
    Spec od komputerów
    Nie powinno być dłużej niż godzinę ale różnie bywa . Będzie widać % wykonania to się zorientujesz. Ważne aby nie było błędów.
    lasyk
    Poziom 13  
    Toshiba L650-11r Partycja recovery i przywracanie systemu Toshiba L650-11r Partycja recovery i przywracanie systemu

Dodano po 10 [minuty]:

Poszło w niecałe 20min.
    linuks
    Spec od komputerów
    Jak jesteś pewny ,że C była boot to wpisz
    bootrec.exe /fixmbr
    bootrec.exe /fixboot
    bootrec.exe /rebuildbcd
    Został bootloader do zrobienia bo oryginalny windows jest na partycjach.